reklama

Palestinci napadli izraelského řidiče, ten do nich najel autem. Policista musel střílet

Drsná scéna se odehrála během pondělních protestů v Jeruzalémě. Dav Palestinců tam podle zveřejněných záběrů napadl kameny projíždějící auto s izraelským řidičem. Muž následně do skupiny agresorů najel. Celou situaci musel řešit policista s vytaženou zbraní.

reklama

Incident se odehrál u Lví brány poblíže jeruzalémského Starého Města. Ze záběrů je patrné, jak několik mužů, podle izraelských médií Palestinců, útočí kameny na projíždějící auto. Vůz na chvíli zmizí ze záběrů a následně najíždí do útočící skupiny. Jednoho z mužů náraz doslova odmrští. Dav se pak znovu seběhl k zaklíněnému autu a napadl řidiče. Toho po několika vteřinách zachránil policista, který útočníky rozehnal se zbraní v ruce, a to i za pomoci varovného výstřelu.

Během incidentu bylo zraněno několik lidí. Jak dopadl muž, kterého auto odhodilo na chodník, není známo. Řidič auta a jeho dva spolucestující utrpěli lehká zranění. Proč k útoku došlo, není zcela jasné. Pravděpodobně ale souvisí s protesty Palestinců, které už několik dnů v Jeruzalémě probíhají.

„Házeli po nás kameny během celé cesty po té ulici. Měl jsem na telefonu policii a říkal jim, co se děje. Pak jsem neměl kam jet, tak jsem začal couvat pryč. Za chvíli ale auto zastavilo, oni otevřeli dveře a začali nás bít,“ popsal řidič pro The Jerusalem Post. Zda najel do útočníků úmyslně, nebo ztratil kontrolu nad řízením, nebylo z jeho výpovědi jasné.

„Viděl jsem, jak házejí na auto kameny a vyhodnotil jsem to jako situaci, ve které může jít o život. Vystřelil jsem do vzduchu, objel ten dav, zachránil posádku auta a zavolal posily,“ popsal situaci zasahující policista.

Vyhrocenou situaci musel vyřešit policista se zbraní v ruce.
Vyhrocenou situaci musel vyřešit policista se zbraní v ruce.
Zdroj: Profimedia.cz

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování desítek palestinských rodin z jejich domů ve čtvrti Šajch Džarráh ve východním Jeruzalémě. Do jejich domovů se chtějí nastěhovat izraelští osadníci.

Izraelská policie použila v pondělí u jeruzalémské mešity Al-Aksá slzný plyn, zábleskové granáty a pogumované projektily při střetu s Palestinci, kteří házeli kameny. Podle palestinského Červeného půlměsíce bylo zraněno 275 Palestinců. Agentura AP s odkazem na palestinské zdravotníky uvedla, že do nemocnice muselo 205 Palestinců, z nichž pět je ve vážném stavu. Zraněno podle izraelské policie bylo také 12 policistů, podle AP je jeden v nemocnici.

Dramatický moment v Jeruzalémě: Palestinci napadli izraelského řidiče, ten do nich najel autem.
Dramatický moment v Jeruzalémě: Palestinci napadli izraelského řidiče, ten do nich najel autem.
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Belgický útočník Romelu Lukaku poslal sympatické gesto svému spoluhráči z Interu Milán Christianu Eriksenovi. Ten jenom necelých pár hodin předtím během zápasu mezi Dánskem a Finskem zničehonic zkolaboval. Oživovat ho museli zdravotníci přímo na hřišti, poté byl převezen už při vědomí do nemocnice. Podle informací by naštěstí měl být ve stabilizovaném stavu.

Hrůza na Euru. Dán Eriksen dostával na trávníku masáž srdce, teď už komunikuje
Podvodníci úspěšně kradou lidem peníze z účtů. Používají SMS zprávy jako od banky
Zlaté dědictví Jany Novotné. Jak se u Krejčíkové zrodil obdiv k tenisové legendě
Bulánci slaví. Na návrat kultovní české hry se sešlo přes šest milionů korun
Zkus vyhrát grandslam, řekla před smrtí Novotná Krejčíkové. Přání je nyní splněno
reklama
reklama
S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

Kultura

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama