Panika v bruselském metru. Útočník pobodal tři cestující, jeden je ve vážném stavu

Útočník v pondělí večer na stanici bruselského metra Schuman poblíž sídel institucí Evropské unie pobodal tři lidi. Jeden zraněný je ve vážném stavu. Policisté podezřelého zadrželi, na místě zasahovaly dvě sanitky. Provoz metra je po incidentu narušen. Podle agentury AFP měl zadržený muž v minulosti psychické obtíže.

Několik svědků uvedlo, že muž ozbrojený nožem se pohyboval ve vlaku metra jedoucím směrem do centra. „Lidé utíkali všema směry, hodně se křičelo,“ uvedl jeden ze svědků a dodal, že útočník napadl ženu, která se chystala vystoupit.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Brutální útok v Ústí. Ty prostě zemřeš, křičela mladá dívka a šlapala vrstevnici na hlavu

Na sociálních sítích se objevily záběry, na nichž je vidět několik policistů v neprůstřelných vestách, kteří obklíčili mladého muže v džínách a tričku. Ten si po výzvě lehl na zem a dal ruce za hlavu.

První informace hovořily o jednom raněném, policie později uvedla, že zranění jsou tři, z toho jeden vážně. Podle svědků útočník kromě ženy s kočárkem napadl také malého chlapce, napsal belgický list La Libre.

Útok se odehrál kolem 18:00 na stanici Schuman, desítky metrů od sídel Evropské rady a Evropské komise. Podle AFP do stanice bezprostředně po napadení přiběhlo několik policistů v civilu.

První poznatky z vyšetřování nenaznačují, že by se mohlo jednat o teroristický čin, uvedla belgická veřejnoprávní stanice RTBF s odkazem na bruselskou prokuraturu.

Tagy: