CNN Prima News panovník

panovník

Výpis příspěvků ke štítku „panovník“

Karel III. boří tabu, při korunovaci poruší tradici. Zvolil elegantní řešení, říká expert

Vyřizování účtů, nebo jen nový způsob vlády. I tak se mluví o korunovaci britského krále Karla III. Už teď je jasné, že podporu panovníka získají hlavně pracující členové královské rodiny. Žádnou úlohu tak nemá ani princ Harry, ani Andrew. Zato následník trůnu William se korunovace účastní s celou rodinou. Už je zároveň i jisté, kdo na korunovaci dorazí z ciziny – panovník dokonce porušil tradici.

Z nepopulárního k uznávanému: Británie má nového krále. Jaké přijme Charles jméno?

Ve věku 96 let ve čtvrtek zemřela britská královna Alžběta II., oznámil Buckinghamský palác, na kterém byla spuštěna vlajka. Šlo o nejdéle vládnoucí panovnici v britských dějinách. Novým britským králem se stal její nejstarší syn, princ Charles. Do povědomí veřejnosti se zapsal také jako manžel princezny Diany. V období jejich rozchodu se Charlesova popularita rapidně propadla. Uznání si však znovu získal.

Unikátní historická podívaná. Káhirou projel průvod převážející 22 egyptských mumií

Za zvuků čestných salv v sobotu večer z Egyptského muzea v centru Káhiry vyjel slavnostní průvod převážející 22 mumií egyptských panovníků. Jízdu, které předcházel několikahodinový kulturní program, mohli diváci zhlédnout on-line. Ostatky 18 králů a čtyř královen, mezi kterými jsou i Ramesse II. či jedna z nejmocnějších žen mezi egyptskými faraony Hatšepsut, nyní spočinou v Národním muzeu egyptské civilizace na jihu metropole.