pára

Výpis příspěvků ke štítku „pára“

Smutný den pro stejnopohlavní páry, píší aktivisté. Adopce možné jsou, oponuje poslanec

Boj za narovnání práv nekončí, v Senátu se pokusíme návrh rozšířit, aby odtamtud nevyšel jako paskvil, napsal na sociální síti X předseda Pirátů Ivan Bartoš poté, co Sněmovna ve středu místo manželství pro všechny schválila úpravu registrovaného partnerství. Rozhodnutí kritizovala i iniciativa Jsme fér, podle které česká společnost zůstane rozdělena na lidi různých kategorií jen podle toho, koho milují. Vadí jim především komplikovaný přístup k osvojování dětí. Podle poslance STAN Josefa Bernarda však adopce možné budou.

Všichni cestující na Titaniku byli naštěstí zachráněni, mýlil se český tisk před 110 lety

Zprávy o potopení Titaniku v noci ze 14. na 15. dubna 1912 přicházely do Čech postupně a často si odporovaly. „Všech 1 380 cestujících na Titanicu na štěstí bylo zachráněno,“ mýlil se před 110 lety redaktor českobudějovického obdeníku Budivoj, který citovanou zprávu zveřejnil 16. dubna. Ve skutečnosti se utopilo 1514 cestujících a jen 710 se jich zachránilo.

Chtěl zabíjet šťastně vypadající ženy a páry. Útočník z Tokia svého činu nelituje

V závěru olympijských her otřásl Tokiem útok v hromadné dopravě. Muž ve vlaku pobodal deset lidí a chtěl založit v jednom z vagonů požár. Po dopadení sdělil vyšetřovatelům svůj motiv – chtěl zabíjet šťastně vypadající ženy a páry. Dodal, že byl v minulosti zesměšňován a na on-line seznamkách se mu nedařilo. Nad svým činem nevyjádřil lítost, zmiňují web The Japan Times a veřejnoprávní televize NHK.

Kokain maskovaný jako dort. Za speciální zákusek hrozí páru 20 let vězení

Díky oznámení od anonyma agenti z Úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) v americkém státě Maine zadrželi muže a ženu, kteří ve voze převáželi čtyři kila kokainu a hotovost, pravděpodobně z nelegální činnosti. Část kokainu však byla neobvykle zabalená. Zhruba kilový blok byl upraven tak, aby vypadal jako dort. Páru nyní hrozí až 20letý pobyt za mřížemi.