reklama

Paroubek i Šlégr na nelegální party bez roušek. Teplický hotel se otřásal v základech

Přestože hotely, restaurace a hospody musí být uzavřené a hosty obsluhují nejvýše z výdejního okénka, teplický hotel Prince de Ligne se v noci na neděli otřásal v základech. Na ilegální večírek se sjeli český expremiér Jiří Paroubek, zlatý hoch z Nagana Jiří „Guma“ Šlégr nebo Paroubkův přítel s pověstí teplického kmotra Petr Benda. Na fotografiích to ukázal web Blesk.cz.

reklama

V hotelu Prince de Ligne na Zámeckém náměstí v Teplicích prý teklo víno proudem a hodovalo se doslova jako na zámku. Podle webu Blesk.cz se o početnou družinu hostí v prvním patře ubytovacího zařízení staral nejméně šestičlenný sbor číšníků. Návštěvníci spolu debatovali v těsném kontaktu bez roušek. „Lidé chodili ven na cigaretu nebo odcházeli, možná jediný člověk tam měl respirátor,“ napsal Blesk.cz. Na večírku mělo být asi 15 lidí.

K tématu

Hosté se do hotelu měli dopravovat buď svými vozy, nebo je svážely taxíky, stejně tak se odporoučeli kolem půlnoci zpátky do svých domovů. Část osazenstva pak přenocovala přímo v hotelu, mezi nimi i Jiří Paroubek. Domů podle dostupných informací odjel až v neděli dopoledne. „Takováto akce je porušením vládních nařízení. Jak organizátorovi, tak účastníkům hrozí pokuta ve správním řízení,“ reagoval ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček.

Známá trojka

Čtyřpatrový hotel Prince de Ligne patří podle veřejně dostupných zdrojů už nejméně čtyři roky Petru Bendovi. Benda je bývalý vlivný politik, který byl v letech 1994 až 2011 členem ČSSD. Dlouhá léta vedl ústeckou stranickou buňku a byl Paroubkovým poslaneckým asistentem. Tehdy ale čelil podezření spolustraníků, že nabíral takzvané černé duše, aby uhájil svou pozici. Když Jiří Paroubek z ČSSD odešel, Benda se přidal k jeho nové straně LEV 21. Avšak i tam už své členství ukončili a v loňských krajských volbách se pokusili opět prosadit v dresu ČSSD.

S Paroubkem i Bendou spojil svou politickou dráhu také zlatý medailista z hokejového turnaje století na olympiádě v Naganu Jiří Šlégr. V roce 2010 byl zvolen poslancem českého Parlamentu za ČSSD, od listopadu 2011 do června 2014 byl ale místopředsedou strany LEV 21. Od března loňského roku je místopředsedou Rady České televize.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Sněmovna předává své pravomoci vládě a vzdává se kontroly, hodnotí pandemický zákon bývalá ministryně spravedlnosti a současná prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. Varuje také, že norma obsahuje řadu problematických ustanovení, například likvidační sankce. Jsou lidé, kteří poruší vládní nařízení, trestáni protiústavně? Může být jednou očkování povinné pro všechny občany? Také o tom promluvila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Praha

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Obyvatelé Prahy, kteří v hlavním městě nemají trvalé bydliště, si musí již několik dní lámat hlavu nad tím, jakým způsobem by případné policejní hlídce prokázali, že v něm skutečně žijí. Často proto improvizují a po Praze s sebou vozí různá čestná prohlášení. Ministerstvo vnitra však radí, aby se lidé prokazovali pomocí smluv či vyúčtování. Problém se týká přibližně 240 tisíc osob, které žijí v Praze bez trvalého bydliště.

Domácí

Hygienička Svrčinová se omluvila Romům. Příspěvek neměl znevážit menšinu, napsala

Hygienička Svrčinová se omluvila Romům. Příspěvek neměl znevážit menšinu, napsala

Pavla Svrčinová, budoucí hlavní hygienička a současná ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice, se omluvila za zveřejnění rasistického příspěvku na svém Facebooku. „Chtěla bych vás touto cestou ubezpečit, že umístění příspěvku na mém Facebooku nebylo záměrné a rozhodně nemělo znevážit romskou menšinu,“ napsala členům Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. S informací přišel web Romea.cz.

Vondra: Schvalování vakcín v EU strašně trvá. Ve válce s virem musíme jít do rizika
reklama
reklama
Zvířata v ZOO Plasy mrzla, některá uhynula. Odstřihli ji od plynu, majitelé nezaplatili

Plzeňský kraj

Domácí zpravodajství

Studenti do boje proti covidu. Vláda schválila pracovní povinnost zdravotnických škol
Letadlo rozprašuje koronavirus nad Brnem, sdílel poslanec Volný dezinformaci
Lék na covid ivermektin je bezpečný. S ním přežilo dvakrát více pacientů, tvrdí primář
Další články
reklama
reklama