reklama

Paroubek i Šlégr na nelegální party bez roušek. Teplický hotel se otřásal v základech

Přestože hotely, restaurace a hospody musí být uzavřené a hosty obsluhují nejvýše z výdejního okénka, teplický hotel Prince de Ligne se v noci na neděli otřásal v základech. Na ilegální večírek se sjeli český expremiér Jiří Paroubek, zlatý hoch z Nagana Jiří „Guma“ Šlégr nebo Paroubkův přítel s pověstí teplického kmotra Petr Benda. Na fotografiích to ukázal web Blesk.cz.

reklama

V hotelu Prince de Ligne na Zámeckém náměstí v Teplicích prý teklo víno proudem a hodovalo se doslova jako na zámku. Podle webu Blesk.cz se o početnou družinu hostí v prvním patře ubytovacího zařízení staral nejméně šestičlenný sbor číšníků. Návštěvníci spolu debatovali v těsném kontaktu bez roušek. „Lidé chodili ven na cigaretu nebo odcházeli, možná jediný člověk tam měl respirátor,“ napsal Blesk.cz. Na večírku mělo být asi 15 lidí.

K tématu

Hosté se do hotelu měli dopravovat buď svými vozy, nebo je svážely taxíky, stejně tak se odporoučeli kolem půlnoci zpátky do svých domovů. Část osazenstva pak přenocovala přímo v hotelu, mezi nimi i Jiří Paroubek. Domů podle dostupných informací odjel až v neděli dopoledne. „Takováto akce je porušením vládních nařízení. Jak organizátorovi, tak účastníkům hrozí pokuta ve správním řízení,“ reagoval ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček.

Známá trojka

Čtyřpatrový hotel Prince de Ligne patří podle veřejně dostupných zdrojů už nejméně čtyři roky Petru Bendovi. Benda je bývalý vlivný politik, který byl v letech 1994 až 2011 členem ČSSD. Dlouhá léta vedl ústeckou stranickou buňku a byl Paroubkovým poslaneckým asistentem. Tehdy ale čelil podezření spolustraníků, že nabíral takzvané černé duše, aby uhájil svou pozici. Když Jiří Paroubek z ČSSD odešel, Benda se přidal k jeho nové straně LEV 21. Avšak i tam už své členství ukončili a v loňských krajských volbách se pokusili opět prosadit v dresu ČSSD.

S Paroubkem i Bendou spojil svou politickou dráhu také zlatý medailista z hokejového turnaje století na olympiádě v Naganu Jiří Šlégr. V roce 2010 byl zvolen poslancem českého Parlamentu za ČSSD, od listopadu 2011 do června 2014 byl ale místopředsedou strany LEV 21. Od března loňského roku je místopředsedou Rady České televize.

K tématu

Další hlavní zprávy

Praha

Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta

Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta

Ačkoliv vedení Prahy za dva a půl roku na radnici výrazně nepokročilo ve stavbě pražských okruhů či linky metra D, schválilo si vizi na zavedení mýtného za vjezd do centra. A to už od roku 2025. Podle současného náměstka pro životní prostředí Petra Hlubučka (STAN) je zpoplatnění nevyhnutelné a je třeba ho vnímat jako součást balíku opatření, který má v důsledku vést ke zlepšení klimatu v hlavním městě.

Koronavirus

Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem

Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem

Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje, naopak tempo očkování proti onemocnění COVID-19 zrychluje. V úterý laboratoře potvrdily 1 673 nových případů nákazy, zhruba o 740 méně než před týdnem. V porovnání s pondělím je nárůst jako obvykle vyšší, tentokrát o 131. Očkováno proti koronaviru bylo 77 615 lidí, o zhruba 5 500 více než předchozí úterý, oproti pondělí bylo dávek skoro o 2 000 víc. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Mohli přežít? Obyvatele Pompejí od záchrany dělily jen minuty, ukazují nové nálezy
Chronický únavový syndrom vzal Šimonovi veškerou energii. Léčba neexistuje
Mezi Izraelem a Pásmem Gazy pokračuje ostřelování. Zemřelo už nejméně 40 lidí
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Hřib o změně stavebního zákona: Vláda vymýšlí experiment, který nemá obdoby
Další články
reklama
reklama