CNN Prima News večírek

večírek

Výpis příspěvků ke štítku „večírek“

Na Jurečku se zlobím hodně, přiznal Zdechovský. Ve vedení KDU-ČSL by si přál výrazné změny

Naštvanost uvnitř KDU-ČSL je obrovská. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který nijak neskrývá svou rozhořčenost v souvislosti s večírkovou kauzou šéfa lidovců Mariana Jurečky. Sám je názoru, že by personální vedení strany mělo po říjnovém sjezdu projít výraznou proměnou. Lidovecký europoslanec se kromě jiného rozpovídal také o koalici Spolu i chybách, které podle něj jeho strana napáchala v roce 2021 po sněmovních volbách.

Rebelie proti Jurečkovi? Vrhá na nás špatné světlo. Lidovci v Budějovicích chtějí sjezd hned

Českobudějovická KDU-ČSL požaduje nejrychlejší možné svolání celostátního sjezdu. Podle ní kauza kolem předsedy Mariana Jurečky vrhá na stranu špatné světlo. Českobudějovická KDU-ČSL vyzývá ostatní organizace, aby se k tomu připojily. Jurečka v reakci uvedl, že jeho kolegové mají na takový krok právo. Připomněl současně, že se jeho strana nedávno dohodla na říjnovém termínu.

Kauza večírek? Jurečka zůstává šéfem lidovců i ministrem práce. Členové strany ho podrželi

Ministr práce a šéf lidovců Marian Jurečka by měl setrvat ve vládě i v čele strany. Po večerním zasedání celorepublikového výboru KDU-ČSL se tak vyslovilo širší vedení. Lidovci svého předsedu na základě tajného hlasování podrželi. Jurečka čelí v posledních dnech velmi silné mediální pozornosti. Značnou kritiku vyvolal svým neustálým mlžením o vánočním večírku ministerstva práce, který proběhl v den tragické střelby na pražské Filozofické fakultě UK.

KOMENTÁŘ: Jurečkův mejdan, Dvořákovo euro a premiérova číše bolehlavu

Petr Fiala se v Partii Terezie Tománkové pořádně zapotil. Předseda vlády musel hasit problémy, které nezavinil. A co hůř, ani je nemá jak vyřešit. Způsobili mu je dva ministři koaličních stran, jimž nemůže nařizovat, co mají dělat, a ani je případně vyhodit. Těžko říci, co je pro něj horší, zda Jurečkův večírek s úředníky, nebo Dvořákův „mejdan s eurem“. Ale tvářil se, jako by byl přinucen pít číši bolehlavu.

Ministr lže a premiér ho kryje, říká politolog. Zmínil jména možných Jurečkových nástupců

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) si svými vyjádřeními ohledně kontroverzního vánočního večírku ze dne tragédie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy sám zkomplikoval situaci, má jasno politolog Lukáš Valeš. Šéf resortu podle něj lhal a premiér Petr Fiala (ODS) ho kryl. Jurečka by prý měl rezignovat nehledě na postoj své strany. Valeš se domnívá, že v čele křesťanských demokratů může stanout ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). V pořadu K věci zhodnotil i možnosti nástupu dalších straníků jako hejtmana Jana Grolicha či Jiřího Čunka.

O střelbě Jurečka věděl dřív, než říká, tvrdí podřízený. O čem dalším lže, ptá se politolog

Kdy se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) dozvěděl o střelbě na pražské filozofické fakultě? V nedělním vyjádření tvrdil, že informace o krvavém masakru během vánočního večírku jeho resortu neměl. Ačkoliv dostal v 17 hodin zprávu o svolání mimořádného jednání vlády, na telefonu si ji dle svých slov přečetl v 18:26. Podřízený ale pro MF DNES uvedl, že Jurečka lže. Společně se o střelbě měli bavit již kolem 16. hodiny, uvádí deník. Jak sdělil CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš, je otázkou, v čem dalším ministr národu ještě může lhát.

Havlíček k Jurečkovi: Míchanice papalášství a nekompetence. Netěší mě to, uznal Benda

Pokud namícháte nekompetenci, papalášství a elitářství vědy, vznikne z toho pan ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL). V první letošní Partii na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). Narážel tak na okolnosti vánočního večírku ministerstva práce v den střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda připustil, že ze zmíněného incidentu není vůbec šťastný. Jurečku přesto označil za odpovědného člena vlády.

Fiala: Kauza Jurečkova večírku? Chyba a neprojevená empatie. Ministři se ale měnit nebudou

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) udělal chybu, uznal ji a omluvil se. Nyní musí získat ztracenou důvěru. V první letošní Partii na CNN Prima NEWS to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Okolnosti vánočního večírku ministerstva práce v den střelby na Filozofické fakultě UK předsedu vlády mrzí. Odvolání Jurečky však Fiala neplánuje, vicepremiér mu totiž své pochybení vysvětlil. Jurečka se ve vysílání ČT znovu omluvil s tím, že je připraven zvážit svou rezignaci.

Venku smutek, uvnitř tanec? Večírek resortu pokračoval i s Jurečkou až do noci, tvrdí svědci

Na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) panuje velké horko. Resort Mariana Jurečky (KDU-ČSL) před pár dny tvrdil, že vánoční večírek byl rozpuštěn poté, co ministr odešel na jednání vlády kvůli tragické střelbě na filozofické fakultě. Podle deníku MF DNES tomu ale bylo jinak. Nejenže se tancovalo až do půlnoci, na oslavu se měl vrátit i sám Jurečka po schůzi kabinetu. Výrazně skromnější sešlost uspořádalo i ministerstvo kultury, tu ale resort okamžitě po informacích o střelbě ukončil.

Večírek ministerstva začal dříve než střelba na fakultě, hájí se Jurečka. Připustil pochybení

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) prolomil téměř po týdnu mlčení ohledně resortního vánočního večírku konaného v době tragické střelby na filozofické fakultě. Ve vyjádření pro deník Blesk uvedl, že zprávy o útoku přicházely až několik hodin po zahájení akce. Zpětně však uznal, že mohl celou situaci lépe vyhodnotit. Šéf resortu rovněž zdůraznil, že se ihned zúčastnil mimořádného jednání vlády, přičemž lidé v tu dobu již večírek opouštěli.

Večírek ministerstva v době střelby? Ukončili jsme ho předčasně, brání se Jurečkův resort

V den, kdy došlo k tragické střelbě na pražské Filozofické fakultě, mělo ministerstvo práce a sociálních věcí naplánovaný vánoční večírek. Podle resortu se lidé začali scházet ještě dříve, než na povrch vytanuly první kusé informace o útoku, informoval web iDNES.cz. Večírek měl pokračovat do večerních hodin, než ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) odjel na mimořádné jednání vlády. Tím se akce předčasně rozpustila. „Zúčastnilo se jí několik set lidí. Nemohu potvrdit ani vyvrátit, zda byl pan ministr mezi zaměstnanci po celou dobu,“ uvedla redakci CNN Prima NEWS mluvčí resortu Kateřina Procházková.