reklama

Paroubek: Koalice se 101 hlasy? Je řada psychopatů, co si přivlastňují poslední hlas

Bývalý premiér a lídr ČSSD Jiří Paroubek ve volebním vysílání CNN Prima NEWS shrnul možné scénáře, které se mohou po volbách odehrát. Podle něj by bylo zvláště těžké, kdyby některá koalice sestavila většinu o síle pouze 101 hlasů. Taková vláda by podle Paroubka mohla být velmi labilní.

reklama

Prakticky před každými volbami do Sněmovny politici ujišťují, že právě nadcházející hlasování voličů je to nejdůležitější. „Každé volby mají skutečně něco do sebe, já ale nevidím ty letošní jako přelomové, žádná nová epocha se konat nebude,“ myslí si Paroubek. „Buď to bude potvrzení trendu, jakým Česko jde, nebo tu bude jiná vláda s pravostředovým zaměřením,“ dodal.

Bývalý šéf sociální demokracie pro CNN Prima NEWS prohlásil, že očekává vyrovnaný boj, který může přinést velmi těsné výsledky. Podle něj hrozí, že by mohla vzniknout slabá většinová koalice, která by disponovala 101 hlasy. S takovou formou vlády má sám Paroubek zkušenosti.

„Těch psychopatů, kteří si myslí, že jsou tím 101. hlasem, je celá řada. Dávat dohromady vládu bude těžké. Vracíme se do éry první republiky, kde bylo mnoho rozplizlých stran. Vítěz voleb bude mít spoustu práce se skládáním většiny,“ pronesl Paroubek ve vysílání CNN Prima NEWS.

Expremiér také poodhalil, co se honí lídrovi politické strany hlavou krátce po uzavření volebních místností. „Na oběd většinou nemá ani chuť. Jsou zase lidé, kteří stres řeší tím, že hodně jedí. Kostky jsou vrženy a je potřeba čekat. My jsme zažili volby, kdy jedna strana jásala, že je v Parlamentu a pak se tam nakonec nedostala,“ vzpomínal Paroubek.

V televizním studiu s ním o volbách diskutoval také sociolog a analytik Jan Herzmann. Jak on hodnotí politické klima? „Já bych tyto volby nazval nejemočnějšími. Volby neměly jedno opravdové klíčové téma, v kampani byl prostor pro osobní polohu, pro emoce. Řada lidí se na poslední chvíli rozhodovala právě na základě emocí,“ míní expert.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu
Koronavirus

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

Ukazuje se, že vakcína nefunguje, tvrdí Hnízdil. Není tak hloupý, jak mluví, vmetl mu Kubek

Je vakcína účinným nástrojem v boji proti covidové pandemii? Na tom se neshodl prezident České lékařské komory Milan Kubek s lékařem Janem Hnízdilem. Ten prý nevidí důvod, „proč se očkovat experimentální vakcínou, která vakcínou ani není“. Kubek s iniciátorem akce Lékaři pomáhají Česku Radkem Mounajjedem si stáli za názorem, že očkování proti covidu výrazně snižuje šanci nákazy a hospitalizace v nemocnici. To ostatně potvrzují i data z výzkumů i nemocnic.

Prymula se pustil do Babiše s Fialou: Naočkovat milion lidí za týden je hodně na hraně

Zvládnout podat milion dávek vakcíny za jeden týden je na hraně reálných možností, sdělil v pořadu Nový den epidemiolog Roman Prymula. Zapochyboval tak nad předpokladem iniciativy Lékaři pomáhají Česku, kterou podpořili nově jmenovaný premiér Petr Fiala (ODS) i jeho předchůdce Andrej Babiš. Ve vysílání CNN Prima NEWS zároveň upozornil na to, že novou variantu covidu omikron můžou Evropané snášet hůř než lidé v Africe.

Očkování proti covidu bude platit jen devět měsíců. Pak budete muset na třetí dávku

Ministerstvo vyzve SMS zprávou očkované jednodávkovou vakcínou Janssen, aby se přeočkovali mRNA vakcínou. Bude se to týkat lidí dva měsíce po očkování, oznámil ve čtvrtek na on-line tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle něj se od roku 2022 zkrátí i platnost očkovacích certifikátů, a to na devět měsíců. Lidem bez posilující dávky přestane certifikát platit.

Žádné Vánoce či oslovení dámy a pánové. Eurokomisařka s korektní příručkou tvrdě narazila

Velký poprask způsobila na půdě Evropské unie eurokomisařka pro rovné příležitosti Helena Dalliová se svou příručkou „pokynů pro inkluzivní komunikaci“. Pro představu: Dalliová například chtěla, aby řečníci nikdy neoslovovali publikum „dámy a pánové“ a o Vánocích mluvili jen opatrně, protože ne všichni jsou křesťané a slaví je stejně. Po kritice uvedla, že pokyny ještě nejsou dostatečně rozpracované.

reklama

Domácí zpravodajství

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

reklama