CNN Prima News pašeráci

pašeráci

Výpis příspěvků ke štítku „pašeráci“

Stovky lidí zůstaly přes Vánoce uvězněné na letišti u Paříže. Úřady vyšetřují obchod s lidmi

Francouzské úřady na malém letišti Vatry východně od Paříže zadržely letadlo na cestě do Nikaraguy. Panovalo totiž podezření, že let je zapojen do obchodu s lidmi. Zhruba tři stovky pasažérů indické národnosti posléze čekaly čtyři dny, dokud se situace nevyřeší. Lidé se nakonec v pondělí museli vydat zpět. Ale ne do Dubaje, odkud vyrazili, nýbrž do Indie. V Paříži zůstaly jen dvě osoby podezřelé z převaděčství a více než dvacítka žadatelů o azyl.

Říkáte nesmysly, vy mi neskákejte do řeči. Europoslanci se do sebe pustili kvůli migraci

Pokud bude mít někdo v Africe žízeň, ať dostane vodu. Nemusí kvůli tomu ale přijít do Evropy. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ze Štrasburku to řekl europoslanec Ondřej Knotek (ANO). Kromě jiného kritizoval některé neziskové organizace i politiky, kteří mluví o nutnosti migrace kvůli klimatické změně. Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) vyzvala, aby se debaty o migraci vedly věcně, nikoliv zbytečně emočně. V mnoha ohledech se s Knotkem neshodla.

Tragická nehoda v Německu: Zemřelo sedm lidí, včetně 6letého dítěte, boural vůz s migranty

Sedm osob včetně šestiletého dítěte zahynulo a 16 dalších utrpělo zranění v pátek brzy ráno při vážné dopravní nehodě na dálnici v Bavorsku na jihu Německa. Oznámila to policie, která případ vyšetřuje i pro podezření z pašování migrantů. Ve voze cestovalo 23 lidí ze Sýrie a Turecka. Situace na místě byla nepřehledná, zraněné záchranáři převáželi do vícero nemocnic. Řidič nehodu přežil, podle televize ntv patří k těm nejméně zraněným.

Bělorus převážel přes Vysočinu 32 Syřanů. Převaděči jsou agresivnější, říkají čeští celníci

Policisté na Vysočině zastavili dodávku, ve které muž původem z Běloruska převážel bez sedadel 32 syrských běženců včetně ženy a dětí. Řidič skončil v pátek ve vazbě. Policisté se na pašeráky lidí zaměřují stále více, letos jich v Česku zadrželi na tři stovky. Celníci si všímají zvýšeného počtu převaděčů s migranty i jejich agresivnějšího a riskantnějšího chování, sdělil CNN Prima NEWS mluvčí úřadu na Vysočině Richard Zeman.

Těžký život nejobchodovanějšího savce světa. Čím jsou luskouni tak výjimeční?

Příbuzní jsou šelmám, vypadají spíš jako šišky a pochodovali po světě už s dinosaury. Jejich odchov na farmách i v zoologických zahradách je nesmírně náročný. Pytláci a pašeráci vydělávají na jejich šupinách i mase. Reálný přínos pro farmacii ani výrobce drog nemají, stále jsou to ale nejobchodovanější savci na černém trhu. Řeč je o luskounech.

Tři mrtví izraelští vojáci nedaleko hranic s Egyptem. Útočník zemřel při přestřelce

Tři izraelští vojáci zemřeli v sobotu na jihu země u hranic Egyptem. První dva – ženu a muže – našla ráno hlídka, třetí zemřel při přestřelce, když na místo dorazily posily. Izraelská armáda zabila i jednoho útočníka a později uvedla, že šlo o egyptského policistu. Na vyšetřování události spolupracují izraelské i egyptské bezpečnostní složky.

Slavíme Světový den divoké přírody: Proti pašerákům bojují i Češi

Přesně před padesáti lety, 3. března 1973, byla ve Washingtonu přijata dohoda o ochraně zvířat a rostlin, označovaná jako CITES. Reguluje mezinárodní obchod s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, který devastoval jejich populace ve volné přírodě. Například během minulého století byly vybity miliony slonů kvůli obrovskému zájmu o slonovinu. Bez omezení obchodu se slonovinou a bez ochrany slona afrického by velká sloní stáda z Afriky zcela zmizela. Úmluva nyní chrání téměř 6 000 druhů živočichů a 33 000 druhů rostlin. Den jejího podpisu se slaví jako Světový den divoké přírody – World Wildlife Day.

Basketbalová hvězda za „obchodníka se smrtí“? Rusko a USA zvažují unikátní výměnu vězňů

K unikátní výměně vězňů se patrně schyluje mezi Spojenými státy a Ruskem. A to na základě výpovědi americké basketbalové superhvězdy Brittney Grinerové, která před ruským soudem přiznala, že pašovala drogy do Ruska. Na svobodu by se mohla dostat výměnou za ruského pašeráka zbraní Viktora Buta, který sedí už deset let ve vězení ve Spojených Státech.