CNN Prima News Pavel Šporcl

Pavel Šporcl

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Šporcl“

Hororová dovolená houslisty Šporcla. S rodinou čelil výhrůžkám, trápily je zdravotní potíže

18. srpna 2022 20:42

Po dvou letech restrikcí si i uznávaný houslista Pavel Šporcl toužil užít zaslouženou dovolenou v zahraničí. S rodinou proto zamířil k moři do Maroka. Namísto relaxu a užívání si volných chvil však čelil vyhrožování, trápily ho zdravotní potíže a nepohodl se s cestovní kanceláří. O svém zážitku informoval sledující na Facebooku.

Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl

17. dubna 2021 07:06

V posledních týdnech je houslista Pavel Šporcl vnímán jako bojovník za českou kulturu, která v době pandemie strádá. Napsal otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi, s kterým se následně osobně sešel. V několika televizních debatách o problému diskutoval s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem. Politik však odmítl, že by podpora umělců byla nedostatečná a jako příklad uvedl právě Šporcla s tím, že za loňský rok mu resort vyplatil 700 tisíc korun.

Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl

13. dubna 2021 13:32

Českem hýbou rošády ministrů. Po odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) by na jeho místo mohl nastoupit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ten to ale zatím odmítá. „Celá kultura Zaorálka podpořila. Sám často deklaroval, že mu na kultuře záleží. Uvidíme, zda to myslel doopravdy,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS houslista Pavel Šporcl.

Zaorálek řekl, kolik Šporcl čerpal na dotacích. Návrat před rok 89, reagoval houslista

1. dubna 2021 00:02

Živá kultura nedostala nikdy takové prostředky jako vloni, řekl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. S tím ale nesouhlasil houslový virtuóz Pavel Šporcl, podle kterého je kultura v katastrofálním stavu. „Mám spoustu známých, kteří živoří a nezískali žádnou podporu,“ poznamenal Šporcl.

Katastrofa, po nás potopa, píše otevřeným dopisem Babišovi a vládě houslista Šporcl

23. března 2021 22:43

Houslový virtuos Pavel Šporcl v pondělí v otevřeném dopise premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a členům vlády označil stav kultury v ČR za katastrofální. Rok po vyhlášení prvního nouzového stavu je podle umělce kultura na konci zájmu vlády i prezidenta. Babiš na Twitteru avizoval, že se s houslistou sejde ještě tento týden a podpora umělců je skutečně nedostatečná.

Nemůžete se nechat řídit jedním bláznivým chlapem a nemehly, pustil se Kalousek do Babiše

13. září 2020 11:15
Aktualizováno

Česká vláda se podle poslance a šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska chová reaktivně, populisticky a řídí se tím, co chce veřejnost. Přece se nemůžete nechat řídit jedním bláznivým chlapem, který rozhoduje podle toho, jak mu řekne Mára Prchal, kritizoval vládu i premiéra Andreje Babiše (ANO) v nedělní Partii na CNN Prima NEWS Kalousek. Debatoval s ním ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD), který vzkázal, ať opozice nestraší lidi. Vláda podle něj neselhává.