CNN Prima News Pavel Šporcl

Pavel Šporcl

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Šporcl“

Sebevražda, která šokovala houslisty. Byla sluníčko, truchlí Šporcl po smrti 19leté Veroniky

V pouhých 19 letech zemřela talentovaná houslistka Veronika Jugasová. Smutnou zprávu na sociálních sítích sdílel houslista Pavel Šporcl, další jeho kolegové a dívčini kantoři. Jeden z nich uvedl, že měla 21. listopadu spáchat sebevraždu. „Poznal jsem ji jako nádherné a usměvavé sluníčko, a tak i zůstane v mém srdci,“ truchlí Šporcl. Soustrast nad její náhlou smrtí vyjadřují stovky lidí.

Nejsilnější momenty rozloučení s Patejdlem: Dojemná slova hostů i kouzelné vystoupení Šporcla

Skromnost. Slovo, které při vzpomínkách na Vaša Patejdla zaznívalo ze všech stran. A také neodmyslitelný talent, který spoluzakladatele skupiny Elán vyzdvihnul mezi nejlepší československé hudebníky. Rozloučit se s autorem hitů jako Voda, čo ma drží nad vodou či Ak nie si moja přišla řada osobností českého a slovenského showbyznysu. Nechyběli mezi nimi zpěvačka Heidi Janků, hudební virtuos Pavel Šporcl a ani kolegové z kapely Jožo Ráž a Ján Baláž.

Hororová dovolená houslisty Šporcla. S rodinou čelil výhrůžkám, trápily je zdravotní potíže

Po dvou letech restrikcí si i uznávaný houslista Pavel Šporcl toužil užít zaslouženou dovolenou v zahraničí. S rodinou proto zamířil k moři do Maroka. Namísto relaxu a užívání si volných chvil však čelil vyhrožování, trápily ho zdravotní potíže a nepohodl se s cestovní kanceláří. O svém zážitku informoval sledující na Facebooku.

Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl

V posledních týdnech je houslista Pavel Šporcl vnímán jako bojovník za českou kulturu, která v době pandemie strádá. Napsal otevřený dopis premiérovi Andreji Babišovi, s kterým se následně osobně sešel. V několika televizních debatách o problému diskutoval s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem. Politik však odmítl, že by podpora umělců byla nedostatečná a jako příklad uvedl právě Šporcla s tím, že za loňský rok mu resort vyplatil 700 tisíc korun.

Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl

Českem hýbou rošády ministrů. Po odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) by na jeho místo mohl nastoupit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ten to ale zatím odmítá. „Celá kultura Zaorálka podpořila. Sám často deklaroval, že mu na kultuře záleží. Uvidíme, zda to myslel doopravdy,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS houslista Pavel Šporcl.

Katastrofa, po nás potopa, píše otevřeným dopisem Babišovi a vládě houslista Šporcl

Houslový virtuos Pavel Šporcl v pondělí v otevřeném dopise premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a členům vlády označil stav kultury v ČR za katastrofální. Rok po vyhlášení prvního nouzového stavu je podle umělce kultura na konci zájmu vlády i prezidenta. Babiš na Twitteru avizoval, že se s houslistou sejde ještě tento týden a podpora umělců je skutečně nedostatečná.