reklama
CNN Prima News Pavel Zeman

Pavel Zeman

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Zeman“

Kárná žaloba na Pavla Zemana: Benešová navrhuje snížení platu na půl roku

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla v kárné žalobě, kterou podala na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, snížení platu o 15 procent na půl roku. S informací přišel web Česká justice, kterému to sdělil předseda kárného senátu pro státní zástupce a zároveň soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Petr Mikeš. Kárná žaloba se týká kauzy Czernin.

Honzejk: Působí to divně. Babiš Stříže blokoval, pak jej vláda jednomyslně schválila

Jmenování nového nejvyššího státního zástupce Igora Stříže působilo podivně. Premiér Andrej Babiš (ANO) ho nejprve blokoval a nakonec ho v pondělí jednomyslně schválila vláda. „Babiš má na pozici nejvyššího státního zástupce enormní zájem kvůli vyšetřování jeho kauzy kolem farmy Čapí hnízdo,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk.

Výměna Zemana za Stříže je prohrou Milionu chvilek, tvrdí expert

Premiér Andrej Babiš (ANO) otočil a vláda nakonec schválila Igora Stříže jako nového nejvyššího státního zástupce. Podle experta na českou justici Petra Dimuna to je mimo jiné prohra spolku Milion chvilek, který v květnu požadoval konec ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) kvůli údajnému nátlaku na tehdejšího nejvyššího zástupce Pavla Zemana. Dimun v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ještě podotkl, že u Stříže rozhodně nelze vyloučit, že v kauze Čapí hnízdo půjde „Babišovi na ruku“.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o pomoci lidem na jižní Moravě. Na čem se ministři shodli?

Pomoc obcím na jižní Moravě, které zasáhla minulý týden ničivá bouře – právě to bylo jedním z hlavních témat pondělního jednání vlády. Kabinet měl rozhodovat i o tom, kdo by měl být novým nejvyšším státním zástupcem po končícím Pavlu Zemanovi. Ministři také měli schvalovat podobu testování žáků na COVID-19 při zářijovém návratu do škol nebo další peníze na kampaň na podporu očkování. Odpoledne čeká ministry společné jednání s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech na Kladensku. Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády.

Rychetský: Rusko je hrozba. Zeman a Benešová svými výroky o Vrběticích poškozují Česko

Výroky prezidenta Miloše Zemana nebo ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) o více vyšetřovacích verzích výbuchů v muničním skladě ve Vrběticích poškozují zájmy České republiky v Evropské unii a v NATO. V České televizi to v neděli řekl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Zároveň uvedl, že Rusko je zemí, která se nikdy nevzdá své minulosti, kdy ovládala střední Evropu. Vždy bude podle Rychetského pro středoevropské země představovat reálnou hrozbu.

Sledujte ZÁZNAM: Milion chvilek pořádá další demonstraci v Praze. Justici nedáme, hlásá

Na pražském Václavském náměstí se ve čtvrtek večer uskuteční další demonstrace, kterou pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii. Cílem akce je hájit nezávislost justice po nedávném oznámení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, že ve funkci ke konci června končí. Sledovat přímý přenos ze čtvrteční akce můžete přímo v tomto článku od 18:30.

Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) vypouští tak trochu dezinformace nebo drby, prohlásil v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS šéf poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Reagoval tak na slova ministryně, která uvedla, že Michálek často chodí do sídla resortu, aby si vyzkoušel, jak se mu tam bude po volbách líbit. Podle poslance se Benešová bojí o své místo.

Náměstkem ministra zahraničí se stal Jan Kohout. Má blízko k Zemanovi i Benešové

Aktualizováno

Bývalý ministr zahraničí ze dvou úřednických vlád Jan Kohout je od pondělí politickým náměstkem ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD). Ministerstvo to uvedlo v tiskové zprávě, předtím o záměru informovaly Lidové noviny (LN). Kohout bude mít na starosti koordinaci příprav českého předsednictví v Evropské unii a agendy OSN a středoevropské spolupráce.

reklama