CNN Prima News Pavel Zeman

Pavel Zeman

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Zeman“

Politolog: Manželství pro všechny? TOP 09 není jednotná, bezradná Pekarová bojuje sama

8. června 2022 19:32

Z prezidenta Miloše Zemana se v civilizačních tématech stává stále větší konzervativec, prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek. Zeman by totiž vetoval zákon, který by umožnil uzavírat manželství lidem stejného pohlaví. Jelínek dodal, že si hlava státu vybírá témata, která dělí společnost. Politolog se pak kvůli zmíněnému zákonu pustil do šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové.

Sokol o Babišově kauze: Představa, že stačí vrátit, co jsem nezákonně získal, je nesmysl

21. března 2022 23:33

Státní zástupce Jaroslav Šaroch v pondělí poslal soudu obžalobu na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Obžaloba se týká kauzy padesátimilionové dotace na stavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Právník Tomáš Sokol v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kauzu podrobněji rozebral. Mimo jiné zmínil, že v případě prokázání viny hrozí bývalému premiérovi až deset let vězení.

Co vedlo k obratu v kauze Čapí hnízdo? Nové důkazy a změny svědeckých výpovědí

21. března 2022 15:07

Jedna z nových svědeckých výpovědí změnila náhled na posouzení případu Čapí hnízdo. Došlo také ke změnám výpovědí u dalších svědků. O důvodech, proč státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil názor a rozhodl se v kauze obžalovat bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou (dříve Mayerovou) informoval v tiskové zprávě mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Restituční kauza rodu Czerninů: Nejvyšší správní soud zprostil žaloby Pavla Zemana

15. prosince 2021 15:29

Nejvyšší správní soud v Brně zprostil kárné žaloby bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Žalobu podala v létě ministryně spravedlnosti v demisi Marie Benešová (za ANO) kvůli Zemanovu postupu v restituční kauze rodu Czerninů. Navrhovala v ní snížit státnímu zástupci plat. Zeman ve svém závěrečném návrhu uvedl, že ve schůzkách se soudcem Janem Czerninem neviděl nic závadného. Podle soudu nešlo o kárné provinění.

Kárná žaloba na Pavla Zemana: Benešová navrhuje snížení platu na půl roku

20. července 2021 23:31

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla v kárné žalobě, kterou podala na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, snížení platu o 15 procent na půl roku. S informací přišel web Česká justice, kterému to sdělil předseda kárného senátu pro státní zástupce a zároveň soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Petr Mikeš. Kárná žaloba se týká kauzy Czernin.

Honzejk: Působí to divně. Babiš Stříže blokoval, pak jej vláda jednomyslně schválila

13. července 2021 12:12

Jmenování nového nejvyššího státního zástupce Igora Stříže působilo podivně. Premiér Andrej Babiš (ANO) ho nejprve blokoval a nakonec ho v pondělí jednomyslně schválila vláda. „Babiš má na pozici nejvyššího státního zástupce enormní zájem kvůli vyšetřování jeho kauzy kolem farmy Čapí hnízdo,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk.

Výměna Zemana za Stříže je prohrou Milionu chvilek, tvrdí expert

12. července 2021 22:45

Premiér Andrej Babiš (ANO) otočil a vláda nakonec schválila Igora Stříže jako nového nejvyššího státního zástupce. Podle experta na českou justici Petra Dimuna to je mimo jiné prohra spolku Milion chvilek, který v květnu požadoval konec ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) kvůli údajnému nátlaku na tehdejšího nejvyššího zástupce Pavla Zemana. Dimun v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ještě podotkl, že u Stříže rozhodně nelze vyloučit, že v kauze Čapí hnízdo půjde „Babišovi na ruku“.

Sledujte ZÁZNAM: Vláda jednala o pomoci lidem na jižní Moravě. Na čem se ministři shodli?

28. června 2021 14:10

Pomoc obcím na jižní Moravě, které zasáhla minulý týden ničivá bouře – právě to bylo jedním z hlavních témat pondělního jednání vlády. Kabinet měl rozhodovat i o tom, kdo by měl být novým nejvyšším státním zástupcem po končícím Pavlu Zemanovi. Ministři také měli schvalovat podobu testování žáků na COVID-19 při zářijovém návratu do škol nebo další peníze na kampaň na podporu očkování. Odpoledne čeká ministry společné jednání s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech na Kladensku. Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády.