reklama

Wolfová poprvé darovala krev. Svěřila se s velkým přáním, které si splní po lockdownu

Moderátorka Pavlína Wolfová má za sebou životní premiéru. V rámci nové kampaně televize CNN Prima NEWS a Českého červeného kříže byla poprvé darovat krev. Po tomto záslužném činu se svěřila s jedním velmi osobním přáním.

reklama

Moderátorka pořadu 360°, který můžete sledovat ve všední dny od 20:15 na CNN Prima NEWS, darovala téměř půl litru krve. A protože prodělala i koronavirus, chtěla darovat i teď hodně potřebnou krevní plazmu. Tu ale ženy, které za sebou mají porod, dát nemohou. „Plazmu bohužel poskytnout nemůžu, ale krev ano. A myslím si, že každý, kdo může, by ji darovat měl,“ prohlásila Wolfová.

Rozhodla se proto zapojit do kampaně Ruce, na níž spolupracuje Český červený kříž se CNN Prima NEWS. Projekt připomíná, že darování krve je i v současné pandemii koronaviru důležité.

„Je to to nejmenší, co můžeme udělat. Asi jako nosit roušku,“ doplnila moderátorka, která tím vybídla i ostatní, aby se nebáli a krev darovali. Potřebují ji především dlouhodobě nemocní pacienti či vážně zranění, kteří jí při úrazu hodně ztratili. Lékaři darovanou krev užívají ale i při plánovaných operacích, pracovníci v laboratořích zase na na výrobu léků.

Wolfová neztrácela smysl pro humor ani při samotném odběru. Při darování krve se totiž nabízela otázka, jestli ji někomu pije. „Nepochybně. Kdyby tady byly moje děti, bude to na dlouho. Těm piji krev docela statečně, ale mně ji nikdo nepije. O nikom nevím, asi jsem to už vytěsnila,“ řekla.

Wolfová má prosté přání

Moderátorka má v současné nelehké době jedno osobní přání. Chce do baru, ve kterém proflámuje noc až do rána. „Já nejsem ten typ, opravdu. Ale už je to všechno nějaké dlouhé a já bych fakt strašně chtěla do baru. Kdyby mě někdo pozval a vydržel tam se mnou až do rána, tak já bych si pár drinků už ráda dala,“ přiznala Wolfová.

„Chtěla bych tam koukat, kdo má co na sobě a co kdo říká, dívat se kolem sebe, prohlížet si pěkného barmana. To bych vážně hrozně chtěla,“ svěřila se moderátorka.

Tagy:
Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek
Lidé

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zemřela ikonická postava z filmu Rafťáci. Svou dceru přežila o deset let

Ve filmu Rafťáci se Olga Schmidtová představila v roli zapomnětlivé babičky, která svému „vnukovi“ neustále dávala rybí tuk. Diváci si jí však mohli všimnout i ve snímcích, které režíroval Zdeněk Troška: v trilogii Slunce seno... či v komedii Babovřesky. Herečka zemřela již koncem června ve věku 95 let, o jejím skonu se však veřejnost dozvěděla až nyní.

Meghan žádá po lidech 40 minut času. Narozeninové video jí kazil žonglující Harry

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová ve středu oslavila 40. narozeniny. Ve videu, které odpoledne sdílela na internetových stránkách své charitativní organizace Archewell, oznámila novou iniciativu na pomoc ženám při návratu do práce. Kampaně se zúčastní i známé osobnosti. Příspěvek Meghan je plný smíchu a okořeněný vystoupením jejího manžela Harryho. Vévodkyně se veřejně prezentovala poprvé od narození dcery Lilibet.

Život s lupénkou je jako na houpačce. Chvilky úlevy střídá bolest a úporné svědění

S lupénkou se 66letý Václav potýká od svých 23 let. Přestože ho tato autoimunitní nemoc nikdy neohrožovala na životě, dokázala mu velmi znepříjemnit život. Lupénka neboli psoriáza je nemoc, která je nejen viditelná na pohled a pacienti často trpí po psychické stránce, ale také je bolestivá a omezující. Naštěstí už existuje biologická léčba, díky které se po mnoha letech cítí lépe.

Bratislavu čekají další protesty proti opatřením. Kotleba chce blokádu hlavního města

Uplynulý týden zažilo slovenské hlavní město Bratislava demonstrace odpůrců očkování a protikoronavirových opatření. Ti se mnohdy dostali do křížku nejen s policií, ale i s běžnými kolemjdoucími. Nyní dojde na druhé kolo protestů. Do Bratislavy mají na čtvrtek a pátek zamířit stovky nespokojenců. Kontroverzní předseda krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Marian Kotleba dokonce hovoří o tom, že s demonstranty provede blokádu Bratislavy.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Babiš v Babišově: Mobilní očkování v pohraničí potvrdilo registrační chaos i nezájem Romů

Vítkov je zapadlé šestitisícové městečko u vojenského prostoru Libavá, kde voliči milují Andreje Babiše, loni v krajských volbách tady hnutí ANO získalo 37 procent hlasů. Ve středu do Vítkova zavítal mobilní očkovací tým a s ním i ministerský předseda. K avizované propagaci vakcinace mezi Romy nedošlo, akce navíc ukázala na byrokratický chaos spojený s očkováním.

reklama