reklama

Wolfová poprvé darovala krev. Svěřila se s velkým přáním, které si splní po lockdownu

Moderátorka Pavlína Wolfová má za sebou životní premiéru. V rámci nové kampaně televize CNN Prima NEWS a Českého červeného kříže byla poprvé darovat krev. Po tomto záslužném činu se svěřila s jedním velmi osobním přáním.

reklama

Moderátorka pořadu 360°, který můžete sledovat ve všední dny od 20:15 na CNN Prima NEWS, darovala téměř půl litru krve. A protože prodělala i koronavirus, chtěla darovat i teď hodně potřebnou krevní plazmu. Tu ale ženy, které za sebou mají porod, dát nemohou. „Plazmu bohužel poskytnout nemůžu, ale krev ano. A myslím si, že každý, kdo může, by ji darovat měl,“ prohlásila Wolfová.

Rozhodla se proto zapojit do kampaně Ruce, na níž spolupracuje Český červený kříž se CNN Prima NEWS. Projekt připomíná, že darování krve je i v současné pandemii koronaviru důležité.

„Je to to nejmenší, co můžeme udělat. Asi jako nosit roušku,“ doplnila moderátorka, která tím vybídla i ostatní, aby se nebáli a krev darovali. Potřebují ji především dlouhodobě nemocní pacienti či vážně zranění, kteří jí při úrazu hodně ztratili. Lékaři darovanou krev užívají ale i při plánovaných operacích, pracovníci v laboratořích zase na na výrobu léků.

Wolfová neztrácela smysl pro humor ani při samotném odběru. Při darování krve se totiž nabízela otázka, jestli ji někomu pije. „Nepochybně. Kdyby tady byly moje děti, bude to na dlouho. Těm piji krev docela statečně, ale mně ji nikdo nepije. O nikom nevím, asi jsem to už vytěsnila,“ řekla.

Wolfová má prosté přání

Moderátorka má v současné nelehké době jedno osobní přání. Chce do baru, ve kterém proflámuje noc až do rána. „Já nejsem ten typ, opravdu. Ale už je to všechno nějaké dlouhé a já bych fakt strašně chtěla do baru. Kdyby mě někdo pozval a vydržel tam se mnou až do rána, tak já bych si pár drinků už ráda dala,“ přiznala Wolfová.

„Chtěla bych tam koukat, kdo má co na sobě a co kdo říká, dívat se kolem sebe, prohlížet si pěkného barmana. To bych vážně hrozně chtěla,“ svěřila se moderátorka.

Tagy:

Hlavní zprávy

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv
ZOH 2022

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky
Středočeský kraj

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama