reklama
CNN Prima News darování krve

darování krve

Výpis příspěvků ke štítku „darování krve“

Nedostatek krve trápí české nemocnice. Situace je kritická, dárců ubylo kvůli covidu

Nemocnicím chybí krev, vyzývají proto lidi k darování telefonicky i prostřednictvím sociálních sítí. Pokles v letních měsících je podle nich každý rok obvyklý. Situace je letos ale horší než v jiných letech, protože nemocnice obnovují po covidu odloženou zdravotní péči včetně operací, které vyžadují krevní transfuze. O tom, že nemocnice mají krve nedostatek, informovalo na Twitteru i ministerstvo zdravotnictví. Darování krve nebrání ani očkování nebo prodělaný covid.

Hodonínská nemocnice: Zájem o darování krve je obrovský

Nemocnice v Břeclavi a Hodoníně dále ošetřují zraněné po tornádu. V posledních dnech jde většinou o pomocníky, kteří se poranili při odstraňování následků škod. Podle ředitele hodonínské nemocnice Antonína Tesaříka se jedná o desítky případů. Ve zprávách CNN Prima NEWS vyzdvihl obrovský počet zájemců o darování krve.

KOMENTÁŘ: Přežil srážku s náklaďákem: Na oslavu života výmarský ohař Shedy daroval už deset litrů krve

V dubnu mu bude devět let. Přesto se lovecky vedený výmarský ohař Shedy do psího důchodu evidentně ještě nechystá. Jako aktivní dárce a jeden z hrdinů registru psích dárců krve Červená tlapka stále pomáhá čtyřnohým pacientům, kteří akutně potřebují transfuzi. Na svém kontě už má úctyhodných dvacet odběrů. Jak se z rekordmana ve skoku do výšky stal zachránce cizích psích životů, vypráví jeho majitelka Tereza Šnajdrová.

Gayové mohou darovat plazmu jen v celibátu. Materiálu pro lidi s covidem je ale dostatek

Na rozdíl od Velké Británie nebo Brazílie se v Česku zatím nebude rušit zákaz darování krevní plazmy pro muže, kteří měli před odběrem sex s partnerem stejného pohlaví. Redakci CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. Výzva resortu, aby lidé, kteří již prodělali nákazu koronavirem, krevní plazmu darovali, ale stále trvá, i když materiálu pro případné pacienty je v současnosti dostatek.

KOMENTÁŘ: Psí šampion zachránil život otrávené fence. Teď je pojí pokrevní pouto

Daruj krev, daruješ život. Toto heslo neplatí jen pro lidské dárce. I váš mazlíček může jednou potřebovat tuto vzácnou tekutinu. A v některých případech jde doslova o minuty. Díky Červené tlapce se spojilo již mnoho dárců s těmi, kdo to v danou chvíli nejvíce potřebovali. Tady je příběh jedné takové dvojice. Tentokrát se šťastným koncem, a to především díky Petru Slukovi a jeho Sorbonovi.

reklama