reklama

Bouček se bál o rodiče a zklamali ho lidi. Někteří mi psali, že mě platí vláda, tvrdí

Moderátoři CNN Prima NEWS Pavlína Wolfová a Libor Bouček právě prodělávají koronavirus. Podle jejich slov jde o lehčí formu, přesto je nemoc donutila se zastavit a přehodnotit priority. O tom, jak se cítí a co je nejvíce překvapilo, promluvili ve speciálním vysílání na sociální síti Instagram. Celý záznam si můžete pustit v přiloženém videu.

reklama

Boučka zklamaly reakce některých lidí na jeho nemoc. „Dostal jsem zprávy, že mě určitě platí vláda, abych říkal, že jsem pozitivní,“ hodnotí situaci s tím, že se setkal s mnoha dezinformacemi i nenávistí. „Lidé mají pocit, že se jich to netýká. Čísla ale nejsou premiéra Babiše nebo někoho dalšího. Nemoc se týká nás všech,“ doplnila ho Wolfová.

Oba moderátoři se podle svých slov cítí dobře, jsou ale unavení. „Spát 15 hodin denně je standard,“ shodují se. Trochu se proto obávají, co budou dělat, až naskočí zpět do pracovního režimu. „Budeme muset pomalu, není to úplně v pohodě. Můj známý lékař prodělal koronavirus, příznaky pominuly, vrátil se do práce, ale rozhodně se necítí, že by mohl skály lámat. My to zvládneme,“ řekla Wolfová.

Podle ní je třeba myslet na ty, kterým je hůř a bohužel se o nemoci nemohou bavit, protože jim to nedovoluje zdravotní stav. „Nevím, zda my dva máme mandát, abychom ostatním radili, ať dodržují opatření. Ten mají lidé, kteří jsou na dýchacích přístrojích,“ doplnila Wolfová.

Mysleli si, že je to nachlazení

„Říkal jsem si, že jsem nachladl ze studeného vzduchu,“ popisuje začátek nemoci Bouček. Podobně začínala i u Wolfové. „Myslela jsem, že jsem prochladla na skútru. Na test mě donutili jít v práci,“ doplnila s tím, že nejspíše nakazila svého syna, kterému poté taktéž vyšel pozitivní test.

„Můj největší strach byl, abych nenakazil rodiče,“ vypráví dál Bouček, který je jedináček a své rodiče pravidelně navštěvuje. Opatrná je i Wolfová. „Už jsem rodiče neviděla dva týdny a radši je další dva týdny nenavštívím,“ připustila.

Tagy:
Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní
Jihomoravský kraj

Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní

Je to již měsíc a půl, co jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo, které zabilo šest osob, stovky lidí zranilo a zničilo téměř 1 200 domů. I přesto, že se okamžitě v celé zemi zvedla vlna solidarity, vybrala se až miliarda korun a do poničených oblastí se rozjely stovky dobrovolníků, řada místních stále nemá střechu nad hlavou. Chybí především stavební materiál a řemeslníci, smutní místní. Pokud chce stát pomoct, ať osloví stavební firmy, vzkazuje jedna z poškozených.

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení
Koronavirus

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení

V Česku se opět rozvolnila část protiepidemických opatření. Od 1. srpna se například navýšila kapacita na sportovních či kulturních akcích. Ovšem s omezující podmínkou – očkovaných může na hromadné akce přijít mnohonásobně více. Vláda se zvýhodňováním těch, kteří se nechali naočkovat, snaží motivovat co nejvíce lidí k vakcinaci.

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

Sledujte slavnostní zahájení Hvězdné sezóny na Primě. Na co nového se můžete těšit?

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Nové pořady i podzimní programové schéma představí na speciální tiskové konferenci generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel skupiny Prima Roman Mrázek, chybět nebudou ani hvězdné tváře z našich pořadů. Sledujte velkolepé zahájení v úterý od 16:15 přímo v tomto článku nebo na facebookových stránkách Primy.

reklama

Domácí zpravodajství

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama