reklama

Pekarová: Na vedení resortu po Maláčové jsem se připravovala, ustoupila jsem lidovcům

Šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS přiznala, že se dlouhodobě připravovala na vedení resortu práce a sociálních věcí po Janě Maláčové (ČSSD). V rámci povolebních vyjednávání ale ustoupila lidovcům a jiný resort by pro ni prý ve vládě nebyl, proto se rozhodla kandidovat do čela Poslanecké sněmovny.

reklama

„Dlouhodobě jsem se připravovala na ministerstvo práce a sociálních věcí. Této oblasti opravdu rozumím, ale tento post si přála obsadit KDU-ČSL, tak jsem se rozhodla jim ustoupit. Pak ale sama sebe nevidím jako kandidátku na jiné posty, takže bylo logické kandidovat do čela Poslanecké sněmovny,“ prohlásila v nedělní Partii Markéta Pekarová Adamová.

Ohledně postu ministryně práce a sociálních věcí po Janě Maláčové se kromě Pekarové hovořilo i o Pirátce Olze Richterové. Nakonec by ale funkci měla získat senátorka a 1. místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková.

Markéta Pekarová Adamová následně informovala o tom, že je jedinou kandidátkou koalice Spolu na šéfku Sněmovny. TOP 09 by ve vládě měla získat pouze dva ministry – ministra zdravotnictví a nově vzniklý post ministra pro vědu a výzkum. Na první by měl usednout Vlastimil Válek, na druhý Helena Langšádlová.

Složení vlády Petra Fialy podle CNN Prima NEWS

ODS

Premiér – Petr Fiala

Ministerstvo financí – Zbyněk Stanjura

Ministerstvo obrany – Jana Černochová

Ministerstvo dopravy – Martin Kupka

Ministerstvo spravedlnosti – Pavel Blažek

Ministerstvo kultury –  Martin Baxa

Lidovci

Ministerstvo zemědělství – Marian Jurečka

Ministerstvo životního prostředí – Petr Hladík / Anna Hubáčková

Ministerstvo práce a sociálních věcí – Šárka Jelínková

TOP 09

Ministerstvo zdravotnictví – Vlastimil Válek

Ministr pro vědu a výzkum – Helena Langšádlová

STAN

Ministerstvo vnitra – Vít Rakušan

Ministerstvo průmyslu a obchodu – Věslav Michalik

Ministerstvo školství – Petr Gazdík

Ministr pro evropské záležitosti – Radim Sršeň

Piráti

Ministerstvo pro místní rozvoj a digitalizaci – Ivan Bartoš

Ministerstvo zahraničí – Jan Lipavský

Ministr pro legislativu (předseda legislativní rady vlády) – Lukáš Wagenknecht

Tagy:
TOP 09 Petr Fiala Markéta Pekarová Adamová Partie Terezie Tománkové Olga Richterová vláda Šárka Jelínková Anna Hubáčková

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně
360°

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama