CNN Prima News Olga Richterová

Olga Richterová

Výpis příspěvků ke štítku „Olga Richterová“

Výhrůžky? I nám hrozili zastřelením, vládní politici zveřejnili ukázky v reakci na Babiše

24. ledna 2023 19:54

I nám se nadává a vyhrožuje. Tak reagují politici vládních stran na oznámení bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), který kvůli výhrůžkám nepovede kontaktní kampaň před druhým kolem prezidentských voleb. Někteří představitelé pětikoalice sdíleli na svých sociálních sítích příklady nadávek, které jim chodí do soukromých zpráv. „Kupuju pistoli a takové válečné štváče jako ty budu střílet,“ zněla například jedna z nich.

Placení za šíření blbé nálady, volební průzkumy v hospodách i mlaskání. Co zaznělo v Partii?

9. ledna 2023 05:11

Předvolební nedělní Partie Terezie Tománkové se nesla ve znamení překřikování a ostrých výměn názorů. Pod palbu ze strany všech zbylých hostů se dostal šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Ten pobavil zbytek osazenstva diskuzní relace snahou vysvětlit své interní předvolební průzkumy i sdílení volebního modelu od neexistující výzkumné agentury. Na jeho výroky a tvrzení reagovali exministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) a ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Podívejte se na nejlepší hlášky z Partie.

Hádka i smích. Okamura vysvětloval sdílení smyšleného průzkumu, ve studiu plály emoce

8. ledna 2023 15:29

Kroucení hlavou, hlasitý smích i skákání do řeči. Takových reakcí se dočkal šéf opozičního hnutí SPD Tomio Okamura, když se snažil vysvětlit, proč sdílel na svých sociálních sítích předvolební průzkum k prezidentským volbám od neexistující agentury STAR Research. Ta připisovala poslanci Jaroslavu Baštovi přes 18 procent hlasů. „Já nevím u žádné agentury, jestli existuje. Žádnou jsem nikdy nepotkal,“ nechal se slyšet Okamura v Partii Terezie Tománkové, čímž pobavil zbytek hostů ve vysílání.

Rodičovská by mohla být tři roky, zvažuje Kupka. Vláda jen vyvolává vztek, má jasno Nacher

13. listopadu 2022 13:03

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla zkrácení rodičovské dovolené i rodičovského příspěvku jako jedno z opatření, pomocí nichž by stát měl konsolidovat veřejné finance. Vládní koalice hodlá o návrhu debatovat, a to zejména o zkrácení rodičovské ze čtyř na tři roky. „V České republice je bezkonkurenčně nejdelší. I tři roky jsou významnou pomocí,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda ODS Martin Kupka.

Sledujte Partii s Pospíšilem i Konečnou. Stará se vláda dostatečně o lidi v době krize?

11. listopadu 2022 15:18

Tuzemsko čelí energetické i inflační krizi a vyhlídky nejsou zrovna optimistické. Česká ekonomika by se v příštím roce měla pohybovat na hraně recese. Bere Fialova vláda tuto prognózu Evropské komise (EK) v potaz? A pomáhá dostatečně českým občanům? Nejen to v pořadu Partie prodiskutují ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a místopředseda hnutí SPD Radim Fiala. Nedělní debatu sledujte v tomto článku nebo na CNN Prima NEWS od 11 hodin.

Stanjura omlouvá zmatky kolem windfall tax: Důležitý je výsledek, ale poučili jsme se

26. října 2022 15:41

Komunikace nebyla šťastná, nemáme z toho radost, ale je to poučení, omlouval na dotaz CNN Prima NEWS ve středu ve Sněmovně ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zmatky kolem windfall tax. Ty v posledním týdnu vyvolaly velké emoce na české politické scéně. Vládní pětikoalice se totiž nemohla shodnout, jestli bude nová daň platit už za rok 2022 nebo až od roku následujícího.

Okamžitá žaloba a velikánská ostuda. Benda vysvětlil, proč ODS brání windfall tax už letos

24. října 2022 05:11

Pokud bychom windfall tax zavedli zpětně, hrozí žaloba a velikánská ostuda, varoval v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Podobně přitom mluví i další členové strany, kteří chtějí, aby daň z neočekávaného zisku platila až od roku 2023, jak to ve středu řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Zástupci občanských demokratů se na tom ale neshodnou s koaličními Piráty.

Daň z neočekávaných zisků už od roku 2022? Požadavek Pirátů může shodit vládu, říká expert

23. října 2022 18:58

Vláda čelí ostré kritice za zmatky, které vyvolala ohledně windfall tax, tedy daně z neočekávaných zisků. Piráti požadovali, aby daň platila už na letošní rok. Zástupci ODS ale trvají na roku 2023. Politolog Lukáš Jelínek v Partii PLUS na CNN Prima NEWS uvedl, že požadavek Pirátů by mohl vést i k pádu vlády premiéra Petra Fialy (ODS).

Zmatky u windfall tax: Neschopný Fiala neřídí vládu, zuří Okamura. Bartoš hájí Richterovou

23. října 2022 11:39

Premiér Petr Fiala (ODS) je mimořádně neschopný, neřídí vládu, pustil se v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS předseda SPD Tomio Okamura do šéfa kabinetu. A to kvůli zmatkům kolem windfall tax, které se v Česku odehrály během posledních dní. Šéf Pirátů Ivan Bartoš se kvůli této souvislosti zastal místopředsedkyně Sněmovny Olgy Richterové (Piráti).