CNN Prima News Olga Richterová

Olga Richterová

Výpis příspěvků ke štítku „Olga Richterová“

Fiala o svátcích připomněl tradice, Schillerová s pomlázkou varovala muže. Co vzkázali další?

Velikonoční svátky jsou příležitostí strávit čas s rodinou a nejbližšími i pro české politiky. Třeba ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) slaví tuto dobu v kruhu rodiny. Na sociálních sítích se pochlubil fotkami „v kompletní sestavě“. Další politické špičky se účastnily bohoslužeb a připomněly také duchovní rozměr Velikonoc a jiní popřáli pěkné svátky z prosluněné pláže. Kromě toho zazněl také apel na koledníky, aby jejich oslava svátků nezpůsobila jiným nepříjemné chvíle.

Fico nemůže být hrozbou, ani kdyby chtěl, řekl Kulidakis. Schmarcz zmínil české pokrytectví

Slovenský premiér Robert Fico zásadně rozviklává národní bezpečnost a zájmy Slovenska, míní místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti). S tím ale nesouhlasí komentátor Thomas Kulidakis. Ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že Fico nemůže být bezpečnostní hrozbou, ani kdyby chtěl. Podle komentátora Martina Schmarcze se ve výrocích o slovenském premiérovi jako hrozbě projevuje české pokrytectví.

Emotivní střet v Partii: Sbalte si pět švestek a běžte na frontu, řekla Maříková Pospíšilovi

Velkou roztržkou skončila politická diskuze v pořadu Partie na CNN Prima NEWS. Velmi emotivně si své názory vyříkávali europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil a poslankyně SPD Karla Maříková. Ta někdejšímu ministru spravedlnosti vzkázala, aby si sbalil pár švestek a šel bojovat do ukrajinských zákopů. Do hádky také vstoupila Olga Richterová (Piráti), která se do Maříkové také pustila.

Richterová: Fico rozviklává národní bezpečnost. Nehrajme si na staršího bráchu, vyzval Vondráček

Slovenský premiér Robert Fico podle místopředsedkyně Sněmovny Olgy Richterové (Pirát) rozviklává národní bezpečnost východního souseda. Podle Pirátky je proto důležité, aby se slovenským prezidentem stal někdo, kdo bude protiváhou předsedy vlády a nebude zlehčovat ruskou agresi na Ukrajině. Poslanec hnutí ANO Radek Vondráček na to reagoval tím, že by se Češi neměli plést do sousedních voleb a přestali si hrát na mravokárce.

Sledujte Partii se Skopečkem a Hrnčířem. Dále diskutují Richterová, Maříková, Pospíšil a Vondráček

Bude konečně lépe? Kdy a pro koho? V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS o tom budou diskutovali poslanci a ekonomičtí experti svých stran – Jan Skopeček z ODS a Jan Hrnčíř z SPD. Následuje velká diskuze o bezpečnostních rizicích, které se účastní Olga Richterová (Piráti), Jiří Pospíšil (TOP 09) a za opoziční strany Radek Vondráček (ANO) a Karla Maříková (SPD). Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Richterová: Babiš se přes kohouta vychytrale zbavuje odpovědnosti. Ve Sněmovně zní šílenosti

Ostrým e-mailem předsedy ANO Andreje Babiše směrem k ministrovi zahraničí Janu Lipavskému (Piráti) přetekl pohár, uvedla k mimořádné schůzi dolní parlamentní komory poslankyně Olga Richterová (Piráti). Zákonodárkyně v pořadu K věci na CNN Prima NEWS zmínila i známé video šéfa hnutí s kohoutem Silverem. Babiš se prý prostřednictvím zvířete zbavuje „v nebezpečné vychytralosti“ veškeré odpovědnosti a podsouvá lživé údaje. Richterová poznamenala, že ve Sněmovně zaznívaly šílenosti.

Richterová: Fico lže a opakuje slova Moskvy. Slovensko není jen o premiérovi, míní Šimečka

Slovensko není jen o vládě premiéra Roberta Fica. Po jednání v Praze s českými politiky to řekl slovenský opoziční lídr Michal Šimečka (PS). Reagoval na pozastavení konzultací na vládní úrovni, s kterým přišel český předseda vlády Petr Fiala (ODS). Vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) tento krok vnímá jako „symbolické gesto“. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) tvrdí, že Fico lže a opakuje narativ Ruska.

Rok od zvolení Petra Pavla: S Ukrajinou předstihl západní lídry, opozici se nezavděčil

Přesně před rokem si Češi vybrali Petra Pavla za svého prezidenta. Třetí přímá volba měla historicky nejvyšší účast. Svého oponenta Andreje Babiše porazil skoro o milion hlasů. Po svém zvolení Pavel často mířil za hranice. Mezi nejvýraznější cesty patřila například ta na Ukrajinu v dubnu minulého roku. Zavítal i do řady krajů v Česku. Ze strany opozice často čelil kritice.

Richterová: Korespondenční volbu má 126 zemí. Ty ale nemají českou Ústavu, opáčil Hrnčíř

Korespondenční volba pro Čechy žijící v zahraničí je v souladu s Ústavou. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekla místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Podle ní systém hlasování poštou funguje v různých obměnách ve 126 zemích světa. Poslanec Jan Hrnčíř (SPD) však upozornil, že tyto státy se nemusí řídit českou Ústavou. Pětikoaliční návrh naráží u opozice i některých právních expertů. Často bývá zpochybňována například tajnost volby, a to v důsledku absence volební plenty.

Sledujte velkou politickou diskusi v Partii: Richterová, Dostálová, Pospíšil a Hrnčíř

Českem otřásla podmínka za znásilňování nevlastní dcery. Chrání stát oběti, nebo pachatele? Také o tom v Partii Terezie Tománkové diskutovali ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS a bývalá šéfka resortu z hnutí ANO Taťána Malá. Následuje velká politická diskuse. Pozvání přijali Olga Richterová (Piráti), Jiří Pospíšil (TOP 09), Klára Dostálová (za ANO) a Jan Hrnčíř (SPD). Partii můžete sledovat v neděli 28. ledna od 11 hodin na Primě, CNN Prima NEWS nebo ve videu v úvodu tohoto článku.

PŘEHLEDNĚ: Bartoš, nebo Gregorová? Piráti zvažují, koho podpoří ve volbě nového předsedy

Piráti si v lednu příštího roku zvolí nové vedení. Funkci předsedy bude obhajovat vicepremiér Ivan Bartoš, kterého však vyzve výrazná tvář strany – europoslankyně Markéta Gregorová. Půjde tak o střet dvou frakcí, přičemž Bartoš patří do té „provládní“ a Gregorová spíše do „renesančního“ křídla. Podporu nominace současného předsedy přislíbili Jan Lipavský, Olga Richterová či Zdeněk Hřib. Za Gregorovou stojí převážně zástupci levicovějšího křídla. Diskuse na pirátském fóru obsahuje mimo jiné poměrně ostrou kritiku vůči oběma kandidátům.

Stanjura mě chtěl fyzicky napadnout, říká Babiš. Hádce předcházela urážka ministrovy ženy

Hlasování o státním rozpočtu ve Sněmovně předcházela slovní roztržka mezi předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a ministrem financí Zbyňkem Stanjurou (ODS). Bývalý premiér prohlásil, že „místo lhaní mohl poslancům Stanjura vyprávět o tom, jak tuneloval rozpočet Opavy skrze svou manželku“. Takové tvrzení se ministra hluboce dotklo a šel si s Babišem situaci vyříkat. Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) dokonce musela schůzi přerušit. Ačkoliv se expremiér následně omluvil, neodpustil si další rýpanec. „Vy na druhé straně deset let urážíte moji rodinu. Toleroval jsem to a nezažaloval vás. Takže mi raději dejte pokoj, zatím jsem v klidu,“ prohlásil Babiš.