reklama
CNN Prima News Olga Richterová

Olga Richterová

Výpis příspěvků ke štítku „Olga Richterová“

Tlumočník pro Válka, kalous ušatý a nasr*ný Fiala aneb Nejlepší hlášky ze Sněmovny

13. ledna 2022 10:57

Ve středu ráno začala schůze Poslanecké sněmovny, na které vláda premiéra Petra Fialy (ODS) žádá o důvěru. Jednání trvalo rekordních 22 hodin, poté bylo přerušeno. Ve čtvrtek od devíti hodin ráno se ovšem řeší financování hnutí STAN na návrh šéfa SPD Tomia Okamury. O důvěře by se mělo začít diskutovat znovu až v 18 hodin. Které výroky zatím patřily během středy mezi nejzajímavější? Redakce CNN Prima NEWS sestavila jejich přehled.

Proč mě přerušujete? Okamura se pustil do Richterové za to, jak řídí schůzi Sněmovny

12. ledna 2022 14:32

Během schůze Poslanecké sněmovny, při které vláda premiéra Petra Fialy (ODS) žádá o důvěru, došlo mezi poslanci od rána už k několika názorovým střetům. Jedním z nich je i spor Tomia Okamury a Olgy Richterové. Šéfa SPD rozčílilo, že mu pirátská poslankyně jakožto řídící schůze přerušila jeho projev. „Chtěl bych vás požádat, abyste řádně řádila schůzi,“ vzkázal jí. Richterová poté Okamuru chybně oslovila „pane místopředsedo“.

Vánoce politiků: Pekarová běhá, Babiš má svetr se sobem. A kdo začíná večeři modlitbou?

24. prosince 2021 12:28

I když kapr s bramborovým salátem nechybí téměř na žádném štědrovečerním talíři českých politiků, někteří během Vánoc dodržují i méně tradiční zvyky. Například šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) na Štědrý den sportuje, její stranický kolega Matěj Ondřej Havel se zase těší na degustaci speciálů z minipivovarů. Noví ministři plánují strávit Vánoce pracovně.

Průzkum: Téměř polovina Čechů před volbami uvěřila dezinformacím, zejména o Pirátech

16. prosince 2021 17:16

Celých 46 procent českých občanů věří alespoň jednomu z vymyšlených politických útoků, které v posledních měsících před volbami nabízely takzvané konspirační servery. Nejvíce se do povědomí dostaly nepravdivé útoky proti Pirátské straně spojené s tématem migrace. Některé nepravdy jsou u veřejnosti podobně známé a důvěryhodné jako vybrané zprávy skutečného zpravodajství. Vyplývá to z průzkumu, který vypracoval STEM ve spolupráci s Prague Security Studies Institute.

Je to tady jak v úlu. Richterová musela před projevem Schillerové krotit hlučné poslance

15. prosince 2021 10:41
Aktualizováno

Sněmovna měla ve středu jednat o vládním návrhu ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), který by odpustil DPH na energie na celý rok 2022. Na začátku schůze si vzala úvodní slovo vicepremiérka, ale s místopředsedkyní Sněmovny Olgou Richterovou (Piráti) měly co dělat, aby hučící poslance v sále uklidnily. Sněmovna nakonec program těsně neschválila, což Schillerovou naštvalo.

Nový šéf Pirátů? O křeslo má zájem senátor Wagenknecht, někdejší Babišův náměstek

13. prosince 2021 09:56

Senátor Lukáš Wagenknecht bude na lednovém zasedání celostátního fóra kandidovat na předsedu Pirátů. Informoval o tom na stranickém internetovém fóru. Nominaci má i dosavadní předseda Ivan Bartoš, který na fóru před týdnem uvedl, že okolnosti své možné kandidatury zvažuje. Vzhledem k situaci v celostátní politice požádal o čas na vyjádření. Bartoš je kandidátem na vicepremiéra pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj ve vznikající vládě.

Půjdou Piráti do vlády? Rozhodnutí okomentují Richterová s Rakušanem

15. listopadu 2021 19:20

Půjdou nakonec Piráti do vlády se Starosty (STAN) a koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09)? Od pátku o tom hlasují na celostátním fóru strany. Čas měli do pondělních 22 hodin, výsledky by pak strana měla zveřejnit nejdříve ve 23:15. Rozhodnutí ve vysílání CNN Prima NEWS okomentuje pirátská poslankyně Olga Richterová a šéf STAN Vít Rakušan. Vysílání sledujte od 23 hodin.

Baxa: Lidé hlasovali proti rozvratu státu a zbytečně umírajícím. To je „antibabiš“

14. listopadu 2021 14:59

Koalice Spolu a uskupení Pirátů a STAN mělo program antibabiš, kterému ale dala hlas většina Čechů. V nedělní Partii Terezii Tománkové to řekl místopředseda ODS, primátor Plzně a pravděpodobný budoucí ministr kultury Martin Baxa. Ten dále takový program popsal jako boj proti obrovskému zadlužování státu či nefunkčnímu boji proti pandemii koronaviru. Končící vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) pak vyčetl, že kvůli jejím krokům podlehly covidu „desítky tisíc lidí“.

reklama