reklama

Pendleři čekají hodiny na hranicích, tvoří se několikasetmetrové fronty

Kvůli novým opatřením, která vyhlásila německá vláda, se na bývalém hraničním přechodu v Pomezí na Chebsku tvoří několikasetmetrové fronty pendlerů. Aby totiž mohli v pondělí do Bavorska do práce, potřebují negativní test na koronavirus.

reklama

Někteří lidé u hraničního přechodu prý čekají už od nedělního rána a za několik hodin na ně stále nepřišla řada. „Nikdo si nás nevšímá. Není možné, aby tady čekalo tisíc lidí tři hodiny v kuse,“ řekl CNN Prima NEWS jeden z pendlerů. Pochvalně se vyjádřil ke sboru dobrovolných hasičů, který čekající dav zásoboval horkým čajem.

Lidé ve frontě potřebují v pondělí do práce. Jeden muž si postěžoval, že jde dokonce na noční službu z neděle na pondělí, víkendový den však musel strávit na mrazu v řadě na test. „Chápeme tu situaci, ale co je moc, to je moc,“ myslí si.

Německo zařadilo Českou republiku na seznam vysoce rizikových zemí a pendleři pracující v Bavorsku budou muset nyní předkládat negativní test každých 48 hodin. Lidé pracující v Sasku se testem budou muset prokázat dvakrát týdně.

Prezidentka Asociace pendlerů ČR Zuzana Vintrová přitom už dříve řekla, že pokud Bavorsko nařídí testování obden, české i německé pohraničí se zhroutí. Lidé podle ní začnou raději marodit a do práce nepůjdou vůbec. „Na bavorské straně zkolabuje celý systém, protože naši lidé tam obsluhují příhraniční fabriky a nemocnice. Uvědomují si vůbec, že jim tam posíláme vystudovaný zdravotnický personál?“ sdělila Vintrová ČTK.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama