Každý může být ohrožen zlem, řekl k tragédii na FF UK Zima. Univerzální nástroj prevence nevidí
peněženka
Výpis příspěvků ke štítku „peněženka“
Vánoce 2024 pohledem zemědělských a ekonomických odborníků: Jak hluboko sáhneme do peněženek?
Blíží se Vánoce, období, kdy se spotřeba potravin zvyšuje a s ní i zájem o cenovou dostupnost vánočního stolu. Jaké potraviny budou letos drahé, jak se vyvíjejí ceny masa a jak ovlivňuje situaci přístup vlády? Na tyto otázky odpovídali agrární ekonom Tomáš Majer a místopředseda Sdružení drůbežářských podniků David Bednář v pořadu Co na to vaše peněženka.
GRAFY: Témata, která rozsekla volby v USA. Rozhodla peněženka, ne klima či pokus o atentát
Jak se rozhodovali Američané při volbě nového prezidenta? Hlavním faktorem byla jejich vlastní peněženka a životní úroveň. Podle rozsáhlého průzkumu agentury Associated Press (AP) se klíčovým tématem voličů stala socioekonomická situace v USA, která nechala daleko za sebou například potraty, klima, zahraniční politiku či zdravotnictví. Oproti hlasování v roce 2020 začali lidé mnohem výrazněji řešit také migraci. Co se demografického rozdělení společnosti týče, tam se překvapení nekoná – zatímco republikánskému kandidátovi Donaldu Trumpovi se dařilo na venkově, demokratická politička Kamala Harrisová bodovala spíše ve městech. Ta také podle průzkumu dokázala lépe oslovit menšiny.
Vuch: Česká trendy módní značka, která boduje na všech frontách
Onošené či neopravitelné módní kousky nemusí skončit na neustále se rozšiřujících skládkách odpadního materiálu. Existují ekologické procesy opětovného využití, které jim vdechnou nový život. Jedna z tuzemských značek, která se nám vepsala do paměti svými ikonickými puntíky, přišla s originálním nápadem zpracování odpadu. Značka Vuch stojí za projektem sedacích vaků, které plní drtí právě z neopravitelných produktů. Získali za něj i cenu Národního programu Česká kvalita v podobě značky kvality CZECH MADE.
Vzácnou dvousetkorunovou bankovku můžete prodat za statisíce. Nemáte ji v peněžence?
Unikátní chybotisk se nikdy neměl dostat do oběhu, přesto pár kusů proniklo kontrolou. Nyní po vzácné dvousetkoruně baží všichni sběratelé i notafilisté z celého Česka. Na aukcích se bankovka, na jejímž ochranném proužku stojí „Republique du Zaire“ prodává za statisíce korun.
Češi by se měli připravit na zdražení potravin, říká chovatel drůbeže. Dojde na něj
Letošní sezóna je druhá nejhorší za posledních sedmnáct let, hlásili nedávno zemědělci. Nejhůře se i kvůli náhlým jarním mrazům dařilo při pěstování ovoce, především jablek nebo vinné révy. A situace se týká také obilovin. Hodnocení přitom přišlo ještě před povodněmi, které v uplynulém týdnu ochromily části Čech i Moravy. Jak pohroma ovlivní už tak chudou sklizeň a jak vše zmíněné pocítí Češi jako koncoví spotřebitelé? Je prvním poslíčkem předznamenávajícím opětovné zdražení potravin máslo, jehož cena se vyšplhala k sedmdesáti korunám? O tom v pořadu Co na to vaše peněženka diskutovali David Bednář, generální ředitel Drůbežářského závodu Klatovy a Michal Kučera, předseda sněmovního Zemědělského výboru z TOP 09, podle kterého je vysoká cena másla nesmyslná.
Končí lhůta pro výměnu bankovek. V peněžence je můžete mít i vy, jak je poznáte?
Na snadnou výměnu bankovek vydaných před rokem 2000 zbývá poslední týden. Od července se celý proces totiž značně zkomplikuje. V oběhu jich přitom je ještě 41 milionů kusů. Ekonom Pavel Peterka upozornil, že v bankách se nyní kvůli tomu mohou tvořit fronty.
V Nižboru brutálně napadl seniora a vzal mu peněženku. Teď jde Čupori na 16 let do vězení
Soud poslal na 16 let do vězení se zvýšenou ostrahou třicetiletého Jana Čuporiho, který loni na ulici v Nižboru na Berounsku brutálně napadl seniora a sebral mu peněženku. Podle rozsudku muž spáchal pokus o vraždu, nikoliv loupež. Součástí uloženého trestu je i protialkoholní a protidrogové léčení, kterému se má Čupori podrobit v ambulantní formě po odpykání trestu odnětí svobody. Verdikt není pravomocný, muž se proti němu odvolal.
Platba jen za pomoci hlasu? Nikterak daleká budoucnost, shodují se odborníci
Češi rádi nakupují a ještě raději přitom platí bezkontaktně. Ideálně s pomocí mobilních telefonů, které preferuje 78 % z nás, nebo chytrých hodinek, ty volí 15 % zákazníků. Inovace a moderní technologie při placení Češi jednoduše mají rádi. Důkazem je rychlost, s jakou jsme si osvojili bezkontaktní platby, v nichž vévodíme Evropě. V pořadu Co na to vaše peněženka to řekl Martin Dolejš, zástupce společnosti Mastercard. A jak dále dodal Filip Jičínský z obchodní sítě Lidl, zákazníci upřednostňují rychlé jednoduché nákupy, za kterými podstatně častěji míří do kamenných obchodů.
Drzost a hyenismus: Dva muži za bílého dne ukradli mamince peněženku z kočárku
Drzost a hyenismus – takové chování předvedli dva zloději. Okradli totiž ženu, která byla venku s malým dítětem. Z kočárku jí sebrali peněženku. Krádež se navíc stala přímo před jednou z pražských věznic. O případu informovala policie.
Ceny energií budou nadále klesat, pro zákazníky už ale nejsou vždy rozhodující
Drtivá většina Čechů pokračuje v šetření energií. Jak zaznělo v pořadu Co na to vaše peněženka, loni na nízkou spotřebu dbalo 77 % Čechů. Mnohým domácnostem se podařilo ušetřit zhruba pětinu nákladů, některým dokonce ještě více. A pětina národa přiznala, že nešetří. Jak dlouho ještě Češi budou takzvaně škrtit spotřebu plynu a elektřiny? To je otázka, na kterou zřejmě nikdo nezná přesnou odpověď. Ovšem jak říká Petr Švec, generální ředitel společnosti EPET, pouhá cena pro odběratele přestává být plně rozhodující. Důležitá je pro ně také stabilita dodavatele.
Z hnutí ANO se stalo NE, nemá konstruktivní připomínky, řekl Jakob. Nacher mu úder vrátil
Opozice nemá konstruktivní připomínky, řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS poslanec Jan Jakob (TOP 09). Z hnutí ANO se podle něj stalo hnutí NE. Poslanec Patrik Nacher (ANO) namítl, že vláda s opozicí ani jednat nechce a vše si ve Sněmovně prosadí svou většinou 108 hlasů.
Zaměstnanci jsou vyždímaní. Každý by měl žádat markantní zvýšení mzdy, vybídl je Kovanda
Každý zaměstnanec by měl zaklepat na dveře svého šéfa a chtít markantní zvýšení mzdy, řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Podle něj na to firmy mají a lidé by se neměli nechat uchlácholit. Vyždímané totiž podle něj nejsou firmy, ale zaměstnanci.