reklama

Pětiletý Tony, který následkem týrání přišel o nohy, vybírá chůzí peníze na charitu

Pětiletý Brit Tony Hudgell vybral v rámci charitativní sbírky v přepočtu už přibližně 30 milionů korun. Slíbil, že do konce června ujde 10 kilometrů. Chůze však pro něj není vůbec jednoduchá – má amputované obě dvě nohy a protézy dostal teprve letos. Malý školák přišel o končetiny, protože ho týrali biologičtí rodiče.

reklama

Malému Tonymu bylo teprve 41 dnů, když byl převezen ve vážném stavu do nemocnice. „Měl mnohočetné zlomeniny, podlitiny na obličeji, byl v bezvědomí. Skončil na přístrojích, měl toxický šok, selhávaly mu orgány, nastala sepse. Léčili ho tři měsíce a vůbec nevěřili, že přežije,“ vyprávěla jeho adoptivní matka Paula Hudgellová.

Rodina Hudgellů si malého chlapce nejprve vzala do pěstounské péče, posléze se ho rozhodla adoptovat. „Okamžitě jsme se do něj zamilovali. Stal se součástí naší rodiny. Řekli nám, že nikdy nebude mluvit, sedět a chodit – kvůli vážnosti jeho zranění,“ vzpomínala jeho adoptivní matka.

Jenže malý bojovník se nevzdal. Chodit ale nemohl. „V roce 2017 jsme museli učinit velice drastické, těžké rozhodnutí. Amputovat obě jeho nohy. Což bylo nejtěžší rozhodnutí v našem životě,“ řekla dále Paula.

Inspirací mu byl Tom Moore

I když Tony dostal protézy teprve v únoru a stále se s nimi učí chodit, troufnul si na pořádnou výzvu a s rodinou založil sbírku. Řekl, že ujde deset kilometrů, když lidé pošlou peníze nemocnici, ve které mu zachránili život. „První týden byl pomalý, ale teď je tak rychlý. Už ušel 9 a půl kilometru,“ chlubila se Paula.

Sbírka trvá až do konce červa. Lidé na ni poslali v přepočtu už přes milion liber. Nám chlapec prozradil, kdo ho ke sbírce inspiroval: „Kapitán Tom Moore. Viděl jsem ho v televizi, jak chodí na své zahradě. Říkal jsem si, že bych také mohl něco takového udělat,“ svěřil se Tony.

Stoletý válečný veterán vybral pro zdravotníky, kteří bojují s novým typem koronaviru v první linii, téměř miliardu korun. Jeho příběh sledovala i britská královská rodina. Ta nyní podporuje i malého Tonyho. „Jsme moc hrdí na velkou odvahu a odhodlání, kterou předvádí Tony Hudgell. Chodí 10 kilometrů, aby vybral peníze pro dětskou nemocnici Evelina London, které jsme patrony,“ napsali na Twitteru vévoda a vévodkyně z Cambridge, princ William a Kate. Malý Brit je velmi vděčný všem lidem, kteří jeho sbírku podpořili.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Vykopnou vás a zastavíte se na schodech. Hamáček sepsul Okamuru kvůli Afghánistánu
360°

Vykopnou vás a zastavíte se na schodech. Hamáček sepsul Okamuru kvůli Afghánistánu

Nedávné události v Afghánistánu se staly předmětem hádky mezi Tomiem Okamurou a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Šéf SPD zkritizoval přijetí afghánských a muslimských migrantů a uvedl, že by byl pro nulovou toleranci islámu. Na jeho slova reagoval předseda sociálních demokratů s tím, že by ho za to vykopli z jednání, zaznělo ve speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS.

Velká předvolební debata a hlasování v anketě: Kdo vás nejvíce přesvědčil?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

reklama

Domácí zpravodajství

Pro moderní levici je migrace obohacující jev. Brusel možná otevře hranice, říká Weigl

Podle ředitele Institutu Václava Klause (IVK) Jiřího Weigla je migrace statisíců až milionů lidí nejen z Afghánistánu opravdovým problémem, který se týká i Česka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS zdůraznil, že migrace je téma moderní evropské levice. Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková mu ale vmetla, že jen straší a zamrznul ve světě před pěti lety. Ta si myslí, že chce premiér Andrej Babiš (ANO) tímto tématem vyhrát ve volbách.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama