Pětiletý Tony, který následkem týrání přišel o nohy, vybírá chůzí peníze na charitu

Pětiletý Brit Tony Hudgell vybral v rámci charitativní sbírky v přepočtu už přibližně 30 milionů korun. Slíbil, že do konce června ujde 10 kilometrů. Chůze však pro něj není vůbec jednoduchá – má amputované obě dvě nohy a protézy dostal teprve letos. Malý školák přišel o končetiny, protože ho týrali biologičtí rodiče.

Malému Tonymu bylo teprve 41 dnů, když byl převezen ve vážném stavu do nemocnice. „Měl mnohočetné zlomeniny, podlitiny na obličeji, byl v bezvědomí. Skončil na přístrojích, měl toxický šok, selhávaly mu orgány, nastala sepse. Léčili ho tři měsíce a vůbec nevěřili, že přežije,“ vyprávěla jeho adoptivní matka Paula Hudgellová.

Rodina Hudgellů si malého chlapce nejprve vzala do pěstounské péče, posléze se ho rozhodla adoptovat. „Okamžitě jsme se do něj zamilovali. Stal se součástí naší rodiny. Řekli nám, že nikdy nebude mluvit, sedět a chodit – kvůli vážnosti jeho zranění,“ vzpomínala jeho adoptivní matka.

Jenže malý bojovník se nevzdal. Chodit ale nemohl. „V roce 2017 jsme museli učinit velice drastické, těžké rozhodnutí. Amputovat obě jeho nohy. Což bylo nejtěžší rozhodnutí v našem životě,“ řekla dále Paula.

Inspirací mu byl Tom Moore

I když Tony dostal protézy teprve v únoru a stále se s nimi učí chodit, troufnul si na pořádnou výzvu a s rodinou založil sbírku. Řekl, že ujde deset kilometrů, když lidé pošlou peníze nemocnici, ve které mu zachránili život. „První týden byl pomalý, ale teď je tak rychlý. Už ušel 9 a půl kilometru,“ chlubila se Paula.

Sbírka trvá až do konce červa. Lidé na ni poslali v přepočtu už přes milion liber. Nám chlapec prozradil, kdo ho ke sbírce inspiroval: „Kapitán Tom Moore. Viděl jsem ho v televizi, jak chodí na své zahradě. Říkal jsem si, že bych také mohl něco takového udělat,“ svěřil se Tony.

Stoletý válečný veterán vybral pro zdravotníky, kteří bojují s novým typem koronaviru v první linii, téměř miliardu korun. Jeho příběh sledovala i britská královská rodina. Ta nyní podporuje i malého Tonyho. „Jsme moc hrdí na velkou odvahu a odhodlání, kterou předvádí Tony Hudgell. Chodí 10 kilometrů, aby vybral peníze pro dětskou nemocnici Evelina London, které jsme patrony,“ napsali na Twitteru vévoda a vévodkyně z Cambridge, princ William a Kate. Malý Brit je velmi vděčný všem lidem, kteří jeho sbírku podpořili.

Tagy:
peníze nemocnice Twitter charita amputace amputace končetin týrání týrání dětí nohy Tom Moore protéza Britská královská rodina William, princ z Walesu Catherine, princezna z Walesu