reklama

Pětiletý Tony, který následkem týrání přišel o nohy, vybírá chůzí peníze na charitu

Pětiletý Brit Tony Hudgell vybral v rámci charitativní sbírky v přepočtu už přibližně 30 milionů korun. Slíbil, že do konce června ujde 10 kilometrů. Chůze však pro něj není vůbec jednoduchá – má amputované obě dvě nohy a protézy dostal teprve letos. Malý školák přišel o končetiny, protože ho týrali biologičtí rodiče.

reklama

Malému Tonymu bylo teprve 41 dnů, když byl převezen ve vážném stavu do nemocnice. „Měl mnohočetné zlomeniny, podlitiny na obličeji, byl v bezvědomí. Skončil na přístrojích, měl toxický šok, selhávaly mu orgány, nastala sepse. Léčili ho tři měsíce a vůbec nevěřili, že přežije,“ vyprávěla jeho adoptivní matka Paula Hudgellová.

Rodina Hudgellů si malého chlapce nejprve vzala do pěstounské péče, posléze se ho rozhodla adoptovat. „Okamžitě jsme se do něj zamilovali. Stal se součástí naší rodiny. Řekli nám, že nikdy nebude mluvit, sedět a chodit – kvůli vážnosti jeho zranění,“ vzpomínala jeho adoptivní matka.

Jenže malý bojovník se nevzdal. Chodit ale nemohl. „V roce 2017 jsme museli učinit velice drastické, těžké rozhodnutí. Amputovat obě jeho nohy. Což bylo nejtěžší rozhodnutí v našem životě,“ řekla dále Paula.

Inspirací mu byl Tom Moore

I když Tony dostal protézy teprve v únoru a stále se s nimi učí chodit, troufnul si na pořádnou výzvu a s rodinou založil sbírku. Řekl, že ujde deset kilometrů, když lidé pošlou peníze nemocnici, ve které mu zachránili život. „První týden byl pomalý, ale teď je tak rychlý. Už ušel 9 a půl kilometru,“ chlubila se Paula.

K tématu

Sbírka trvá až do konce červa. Lidé na ni poslali v přepočtu už přes milion liber. Nám chlapec prozradil, kdo ho ke sbírce inspiroval: „Kapitán Tom Moore. Viděl jsem ho v televizi, jak chodí na své zahradě. Říkal jsem si, že bych také mohl něco takového udělat,“ svěřil se Tony.

Stoletý válečný veterán vybral pro zdravotníky, kteří bojují s novým typem koronaviru v první linii, téměř miliardu korun. Jeho příběh sledovala i britská královská rodina. Ta nyní podporuje i malého Tonyho. „Jsme moc hrdí na velkou odvahu a odhodlání, kterou předvádí Tony Hudgell. Chodí 10 kilometrů, aby vybral peníze pro dětskou nemocnici Evelina London, které jsme patrony,“ napsali na Twitteru vévoda a vévodkyně z Cambridge, princ William a Kate. Malý Brit je velmi vděčný všem lidem, kteří jeho sbírku podpořili.

Další hlavní zprávy

USA

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Expolicista Chauvin, který zaklekl na Floyda, je vinen. Hrozí mu až 75 let vězení

Soudní proces s obžalovaným 45letým Derekem Chauvinem, bývalým policistou, který v květnu minulého roku zaklekl na Afroameričana George Floyda, jenž následně zemřel, se chýlí ke konci. Chauvin byl v úterý večer evropského času porotou prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně. Následně byl vzat do vazby.

Vávra: Z lidí se stanou teroristi jen kvůli vyjádření názoru. Nový zákon je absurdní
Slovákům můžeme jen závidět. Babišovi ministři by se od sousedů měli učit komunikaci
Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno
Biden k Chauvinovi: Byla to vražda za bílého dne, rasismus je skvrnou na duši národa
Ruská GRU, americká CIA i izraelský Mosad: Tajní agenti se maskují na každém rohu
Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Další články
reklama
reklama