CNN Prima News Petr Bartoň

Petr Bartoň

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Bartoň“

Nemáme automatické právo na levné energie, míní ekonom. Zastal se Pekarové i jejího svetru

24. září 2022 06:57

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) vzbudila velké vášně, když v srpnové Partii naznačila, že lidé mohou pomoci v boji proti energetické krizi například tím, že si vezmou další svetr. Vyjádření ostře kritizovala opozice i část veřejnosti. Podle ekonoma Petra Bartoně se však někteří lidé mylně domnívají, že mají automaticky právo na levné energie.

Janeček: Odstranit příčiny energetické krize potrvá léta. Velkou roli hraje i panika

24. srpna 2022 23:59

Vysoké ceny energií s námi po nějaký čas určitě vydrží, ale je otázka, na jak dlouho. Podle bývalého ředitele Pražské plynárenské Pavla Janečka může trvat léta, než se příčiny krize podaří odstranit. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Dle jeho mínění navíc někteří vysocí činitelé postupují nesprávně, čímž mohou krizi ještě prodloužit.

Konečně český termín, říká ekonom k válečné dani. Je třeba rozlišit Ukrajinu a inflaci

10. srpna 2022 23:27

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) oživil ve středu myšlenku válečné daně. Hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že její zavedení by bylo dobrou zprávou zejména pro banky. Je totiž potřeba rozlišovat, kdo má mimořádně velké zisky kvůli ruské invazi na Ukrajině a kdo kvůli dlouhodobě rostoucí inflaci.

Ekonom: Vláda v komunikaci selhala. Částka, kterou dostaneme, nám stejně nic neřekne

5. srpna 2022 00:22

Volání po jistotě je sice hezké, ale musíme si uvědomit, že informace o tom, jestli si odečteme na energiích dva tisíce nebo pět, nám stejně nic neřekne. Nikdo totiž neví, jaké budou ceny za energie v nadcházejícím roce. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Petr Bartoň. Zmatky, které kolem úsporného tarifu panují, vládě vytkl. Podle něj komunikačně selhala.

Plánujete vyměnit plyn za jiný zdroj? Sázka do loterie, nevyplatí se všem, varují experti

17. července 2022 06:58

Kvůli nejistým budoucím dodávkám plynu i raketovému růstu cen začínají domácnosti uvažovat o přechodu k jinému zdroji energie. Alternativou pro topení a vaření je hlavně elektřina. Jenže to by znamenalo nakoupit nové kotle nebo vařiče. Podle ekonomů se takový krok vyplatí ale jen někomu, navíc může ještě stoupat i cena elektřiny.

Ztlumte topení a kupte si župan. Ušetřit pomůže i jeden stupeň směrem dolů, radí experti

13. července 2022 18:38

Dopady inflace a vysokých cen energií pocítí všichni. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli ekonom Petr Bartoň a finanční poradce Oldřich Beránek. Uvedli několik rad, kterými by se nejen domácnosti měly řídit. „Otočte termostatem a kupte župany. Je to skutečně levnější,“ zdůraznil Bartoň. Beránek doplnil, že i jeden stupeň, který domácnosti při vytápění stáhnou, může při hledání úspor pomoci.