reklama
CNN Prima News Petr Korda

Petr Korda

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Korda“

Korda a zase Korda. České geny z Floridy jsou čím dál více vidět. V golfu i tenise

2. února 2021 13:04

Klan Kordů začíná nabírat na síle. Bývalý český tenista Petr Korda má tři děti – Jessicu, Nelly a Sebastiana. Všichni tři poslední dobou čím dál tím jasněji ukazují, že sportovních genů se jim dostalo ve velkém množství. Dcery řádí na golfových hřištích a syn se pomalu, ale jistě stává jako otec hvězdou tenisových kurtů. Po víkendu se teleportoval do první stovky žebříčku.

Na kurtu má v sobě oheň, říká dojatý Petr Korda o svém synovi Sebastianovi

7. října 2020 20:34

Kdysi vyhrál Australian Open, byl světovou dvojkou. Petr Korda u špičkového sportu zůstal i po konci aktivní kariéry – díky svým dětem. Z jeho dcer Jessiky a Nelly vyrostly vynikající golfistky, ze syna Sebastiana zase slibný tenista, který se před pár dny senzačně dostal až do osmifinále Roland Garros. Petr Korda se v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznal, jak moc pro něj tenhle úspěch potomka s americkým pasem znamená.

Americký pas a slavná česká krev. Nejsem ani blízko mému potenciálu, říká Korda ml.

25. září 2020 16:35

Jméno Korda je v tenisovém světě, a to zvláště v české krajině, velký pojem. Před 22 lety vyhrál Petr Korda Australian Open a je posledním grandslamovým šampionem z tuzemska. Na podobně úspěšnou cestu by rád naskočil i jeho syn Sebastian. Pomalu začíná na kurtech prokazovat vítězné geny. Naposledy se probil do hlavní soutěže Roland Garros.

Dostat dítě na univerzitu v USA? Jedinou šancí bývá sport, říká tenisový trenér Zoul

20. května 2020 08:07

Pětatřicet let žil v Československu za železnou oponou a ve svobodném Česku. Odmala hrál tenis, sen o vlastní účasti na věhlasném Wimbledonu se mu nesplnil. Přesto doufá, že tam jednou přece jen bude sedět v lóži a bude sledovat své svěřence. Tenisový trenér Petr Zoul, který v Praze vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu a též anglistiku a amerikanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, v otevřeném rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje svou cestu za nadějí a snem, mluví i o rozdílech mezi Čechy a Američany. Přinášíme vám první část celkem třídílného obsáhlého rozhovoru.

reklama