reklama
CNN Prima News Petr Němec

Petr Němec

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Němec“

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Právníci žalují vládu za vyhlášení nouzového stavu, je podle nich protiústavní

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) vyjednala s hejtmany nový nouzový stav na 14 dní. Právníci jej však považují za protiústavní a někteří z nich již kvůli tomu na kabinet podali i trestní oznámení. Že jde nový nouzový stav proti Ústavě, tvrdí i předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Ten nyní sbírá podporu mezi dalšími zákonodárci, aby podal ústavní stížnost.

Babiš s Vojtěchem šířili nákazu z nedbalosti, tvrdí autor trestního oznámení

Advokát Petr Němec podal k Nejvyššímu státnímu zastupitelství trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše a bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (oba za ANO) kvůli jejich jednání v souvislosti s druhou vlnou epidemie koronaviru. Politici se podle něj mohli dopustit maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti či vydírání.

Revoluce pro dlužníky? Chráněný účet, na který exekutor nebude smět sáhnout

Lidem v exekucích by se mohl usnadnit život. Dlužníci by totiž mohli mít nezabavitelné peníze na zvláštním bankovním účtu. Předpokládá to poslanecká novela občanského soudního řádu, kterou v v týdnu podpořila Sněmovna. Takzvaný chráněný účet by měl zabránit případné neoprávněné exekuci těchto peněz. Předloha nyní zamíří k případným úpravám do ústavně-právního výboru.

reklama