CNN Prima News pietní místo

pietní místo

Výpis příspěvků ke štítku „pietní místo“

Mrazivé svědectví k vraždě 11leté Audrii. Mohla jsem to být já, říká dřívější oběť obviněného

Za smrt Audrii Cunninghamové z Texasu jsou odpovědné úřady, uvedla jedna z dřívějších obětí sexuálního obtěžování Dona Stevena McDougala, který je z vraždy mladé dívky obviněn. O jejím svědectví píše zpravodajský web ABC13.com. Muž si za své dřívější činy odseděl dva roky ve vězení, ale nebyl donucen vstoupit do registru sexuálních delikventů. Pod mostem, kde nalezli tělo 11leté školačky, vzniklo pietní místo.

Rozvážela potraviny, při vykládání Annu zabilo projíždějící auto. Strašné, truchlí sousedé

Obyčejný pracovní den se pro rodinu ze slovenské obce Chtelnica změnil v nepředstavitelnou tragédii. Čtyřiapadesátiletá Anna v pondělí v práci rozvážela potraviny, v obci Boleráz do ní ale při vykládání zásilky z kufru najelo jiné auto a zraněním na místě podlehla. Případ si nyní převzali kriminalisté. O smutné události informovali krajští policisté na facebookovém účtu.

Loučení s ostravským bardem Lichým: Dorazily stovky lidí, síň zaplnila veřejnost i umělci

Se zesnulým hercem Norbertem Lichým se v úterý rozloučili nejen přátelé, blízcí či kolegové z branže, ale i široká veřejnost. Zádušní mše, která se uskutečnila ve smuteční síni ostravského krematoria, byla otevřená všem. Divadlo Petra Bezruče se po domluvě s rodinou takto rozhodlo v souvislosti s Lichého láskou k obecenstvu, která ho provázela celý život. Později následoval vzpomínkový večer určený jen kruhu blízkých.

Návrat studentů na FF: Bojím se záchvatů úzkosti, líčí dívka. Další si chtějí zkoušky odbýt

Atestace a skládání státních závěrečných zkoušek budou pro studenty dobrovolné, rozhodlo v reakci na tragickou střelbu vedení Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (FF UK). Ve zkouškovém období, které započalo 15. ledna, proto někteří odkládají písemné testy i ústní zkoušky na později, a to zejména z psychických důvodů. Události z 21. prosince jimi natolik otřásly, že se po vstupu do budovy obávají i záchvatů úzkosti. Na druhé straně si jiní chtějí zkoušky odbýt co nejrychleji. I oni se však během přípravy potýkali s přívaly emocí.

V Ostravě vzniklo pietní místo pro Lichého. Dobrou noc, princi, vzkázalo divadlo

V budově Divadla Petra Bezruče vzniklo pietní místo, kam se lidé mohou přijít rozloučit s hercem Norbertem Lichým. Termín pohřbu ještě není znám, divadlo jej řeší společně s rodinou umělce, který byl držitelem prestižních ocenění. Před kamerou dostával menší role, díky svému hereckému projevu ale nezapadl. „Odešel ostrý, ale zároveň laskavý humor našeho Bertíka. Dobrou noc, princi,“ vzkázal na Facebooku za divadlo jeho umělecký šéf Jan Holec.

Svátky ve znamení smutku: Truchlící proudí po střelbě na pietní místa v Praze i na Boží hod

Na pietních místech v centru Prahy věnovaných obětem čtvrteční tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) se i v pondělí na první svátek vánoční scházeli lidé, kteří přicházeli uctít památku obětí. U budovy Karolina na Ovocném trhu se shromáždily tisíce svíček, lidé tam pokládají i květiny či vzkazy. Svíčky a květiny pokrývají i schody budovy Filozofické fakulty na náměstí Jana Palacha. Pokračují také sbírky na pomoc pozůstalým a přeživším, dosud se v nich vybralo téměř 49 milionů korun.

OBRAZEM: Po celém Česku probíhá pieta za zemřelé. Ke Karolinu dorazili Fiala či Bartoš

Lidé uctívají památku zemřelých při tragické střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy svíčkami, květinami či tichou vzpomínkou. Vedle hlavního pietního místa před Karolinem a okolo Palachova náměstí vznikla další i před fakultami mimopražských univerzit. Mezi truchlícími před rektorátem Univerzity Karlovy se objevili s květinami i někteří politici.

Klánovická vražda: Zastřelenému dítěti mělo být jen pár měsíců, v lese vzniklo pietní místo

V Klánovickém lese, kde došlo v pátek k dvojnásobné vraždě, vzniklo pietní místo. Přestože policisté již opustili místo činu, v jeho okolí se stále pohybují početné hlídky. Ty za tmy v lese kontrolovaly i štáb CNN Prima NEWS. Policisté potvrdili, že jednou z obětí tragédie je dítě. Podle informací CNN Prima NEWS bylo pouze několik měsíců staré.

Pomník na zastávce s nedopitým alkoholem. Lidé uctívají zesnulého baskytaristu Jamaronu

Je těžké tomu uvěřit, ale bohužel je to tak. Mysleli jsme si, že se upiješ kolem čtyřicítky a zažiješ, jak budeme společně vyprodávat haly, ale ty jsi odešel už ve svých 25 letech. Tímto srdceryvným vzkazem členové kapely Jamaron informovali své fanoušky a širokou veřejnost ve čtvrtek 7. září o tragické smrti svého člena, baskytaristy Filipa Karlíka. K nehodě, která stála nadaného umělce život, došlo u strašnického krematoria. Na tramvajové zastávce následně vznikl pomník, kam lidé nosí nejen svíčky, ale i nedopité láhve alkoholu, které měl Karlík velmi rád.