CNN Prima News pietní místo

pietní místo

Výpis příspěvků ke štítku „pietní místo“

Meghan za návštěvu Texasu schytala tvrdou kritiku. Raději leť za nemocným tátou, píší lidé

27. května 2022 23:10

Na vévodkyni Meghan Markleovou se snesla vlna kritiky poté, co ve čtvrtek nečekaně navštívila pietní místo v texaském Uvalde, aby uctila památku 21 obětí střelby na základní škole. Lidé jí na sociálních sítích vytýkali, že se na tragické události chtěla jen zviditelnit. Podle některých by měla spíš navštívit svého otce v nemocnici, který před pár dny prodělal mrtvici.

Černá vlajka, svíčky a záplava květin. Lidé v Děčíně truchlí za zavražděného chlapce

1. března 2022 15:51

U vchodu do Základní školy v Želenicích v severočeském Děčíně visí černá vlajka. Nedaleko odtud hoří u stromu desítky svíček, u kterých se zastavují spolužáci, učitelé, ale i sousedé a náhodní kolemjdoucí. Pietní místo s květinami připomíná 13letého žáka školy, kterého našli minulý týden kriminalisté zavražděného v lese na kopci Chmelník v Děčíně.

Vystrčil uctil památku Jana Palacha. Fiala poslal květiny, veřejnost zapálila svíčky

16. ledna 2022 11:49

Odkaz činu Jana Palacha upozorňuje, že hájit svobodu a nezávislost je velmi důležité. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) to v neděli dopoledne řekl na pietním aktu k uctění památky studenta, který se před 53 lety upálil na Václavském náměstí v Praze. Vystrčil také zdůraznil, že je třeba se o demokracii starat. Palach se v lednu 1969 zapálil, aby vyburcoval společnost z letargie, do níž upadala po zděšení z okupace země vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Těžce popálený mladík zemřel 19. ledna 1969.

Biden připomněl oběti 11. září a poslal Američanům vzkaz. Přidala se i královna Alžběta

11. září 2021 11:50

Americký prezident Joe Biden v předvečer 20. výročí teroristických útoků z 11. září 2001 věnoval vzpomínku skoro tří tisícům obětí a vyzval Američany k jednotě. Britská panovnice Alžběta II. v sobotu v prohlášení uvedla, že myslí na oběti a pozůstalé a vzdala hold lidem, kteří se podíleli na obnově po útocích. Podle šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové „EU stojí za Spojenými státy v obraně svobody a soucitu proti nenávisti“.