reklama

Pizingerová poprvé na kameru ukázala malého Pepíčka. Poporodní kila ji netrápí

Prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová poprvé na kameru ukázala syna a promluvila o tom, jak zvládá mateřství. Poporodními kily se netrápí a doufá, že prvorozený syn Jakub bude mít s malým Pepíčkem skvělý vztah. Řekla to v pořadu SHOWTIME na CNN Prima NEWS. S Kapkou naděje také chystá každoroční koncert, který bude vysílat televize Prima 20. prosince.

reklama

„Pepíček je hrozně kontaktní dítě, chce furt houpat a být se mnou, takže na všechno mám jen jednu ruku. Někdy tak zaostávám třeba s umýváním nádobí,“ prozradila vdova po hudebním skladateli Karlu Svobodovi.

Pizingerová si ale zatím neláme hlavu ani s poporodními kily. „Myslím, že jsem po porodu kilo nebo dvě přibrala. Mám to obráceně, protože mi vždycky říkal doktor, že kojení je jako práce v dole a ať se hodně najím, tak se vždycky pořádně najím. Budu to muset nějak kontrolovat,“ smála se Pizingerová do kamery s tím, že jí určitě pomůže i manžel Josef Pizinger, který je velký sportovec.

Malý Pepíček je ale jeho první dítě, a tak má v poslední době plnou hlavu jiných věcí. „Je to takové symbolické, jmenuje se jako manžel a narodil se na jeho narozeniny, víc jsem pro to nemohla udělat,“ komentovala s úsměvem Pizingerová. Manžel Josef s ní už i jednou koupal a syna převléká, ale přebalování se zatím vyhýbá.

Zapojuje se i brácha Jakub

Do péče o Pepíčka se však zapojuje i velký brácha Jakub. „Ten se mnou koupe a umí ho vzít i do ruky. Dneska byl malej v kolíbce a zabrečel, tak ho Kuba vzal a říká ‚Mami, vždyť se tam zblázní‘,“ uvedla šéfka nadačního fondu. Syn Jakub si prý spočítal, že až bráchovi bude 15 let, jako je nyní jemu, on už bude třicetiletý. „A taky se bál, že se narodí s pekáčem na břiše, jako má Pepa,“ dodala s úsměvem.

Přestože je mezi syny tak velký věkový rozdíl, Pizingerová chce, aby měli ten nejlepší vztah. „Jakub měl smůlu, že v roce a půl přišel o tátu a po té tragédii mi mateřství nějak proteklo mezi prsty a říkala jsem si, že bych si ho ještě jednou chtěla zopakovat. A to s úctou ke Kubovi, protože to neměl v životě jednoduché, tak chci, aby měli hezký vztah jako bráchové,“ vysvětlila.

I letos bude koncert Kapky naděje

I přes mateřské povinnosti však Pizingerová nezapomíná na ostatní děti, kterým pomáhá její nadace Kapka naděje. A tak i letos plánuje charitativní koncert. „Bude to úplně jiné, taková multimediální show. A samozřejmě máme připravenou covidovou variantu. Připravovali jsme to, už když jsem byla těhotná, od léta. Lidi se budou moct těšit na hvězdy jako je Ewa Farna, Václav Noid Bárta, Tomáš Klus a podobně, bude jich asi devět. Také máme udělanou úplně novou scénu. Myslím, že se diváci mohou těšit na úplně novou Kapku naděje,“ vzkázala.

Koncert bude vysílat televize Prima 20. prosince ve 20:15. Večerem diváky provede Libor Bouček s novým parťákem. O koho půjde, je prý ale překvapení.

Tagy:
syn mateřství novorozenec Vendula Pizingerová ShowTime Josef Pizinger Kapka naděje dítě

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor
360°

Schůzky s kandidáty na ministry? Zeman napíná ústavu k prasknutí, říká komentátor

Prezident Miloš Zeman se sešel zhruba s polovinou kandidátů na členy nové vlády premiéra Petra Fialy (ODS). Tento seriál by měl ukončit 10. prosince posledním setkáním s budoucím ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09). Podle mnoha kritiků Hrad těmito schůzkami zbytečně brzdí jmenování nového kabinetu. Že jde ze strany hlavy státu o nezvyklý přístup, připustil i politický komentátor Martin Schmarcz v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Po covidové party v Norsku je přes 50 nakažených. Úřady se děsí, že jde o mutaci omikron

Výskyt nové varianty koronaviru s názvem omikron potvrzují další a další státy po celém světě. Podezření na obří ohnisko mají v Norsku. Jeden z účastníků firemní akce pro desítky lidí měl pozitivní PCR test, přičemž laboratoře vyloučily, že by se jednalo o mutaci delta. Od něj se pak zřejmě nakazili další. Situace v menším měřítku připomíná loňskou kauzu z pražského baru Techtle Mechtle.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama