reklama
CNN Prima News investice

investice

Výpis příspěvků ke štítku „investice“

Schillerová: Schodek 390 miliard Zemanovi nevadí. Dle Ovčáčka je ale ve hře veto

Prezident Miloš Zeman při jednání o návrhu rozpočtu na příští rok apeloval na úspory ve státní kase. Schodek 390 miliard korun mu podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) nevadí, pokud bude v rozpočtu dost peněz na investice, uvedla po schůzi s prezidentem, jeho poradci a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Ten před novináře nepředstoupil. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček ale později uvedl, že bez patřičných změn úspor a investic by Zeman zvažoval vetování rozpočtu.

Jak se v Afghánistánu dělala demokracie: Miliardy rozházené za kozy, vily a letadla

Historie už mnohokrát ukázala, že export demokracie západního typu do afrických států či na Blízký východ je nesmírně složitý a v některých ohledech prakticky nemožný. Snaha Západu v čele s USA udělat z Afghánistánu svobodnou mocnost selhala kvůli kulturnímu nepochopení, korupci a utopickým vizím. Účet za experiment je ale děsivý. Za nesmyslné projekty se v Afghánistánu rozházely miliardy.

Euforii střídá lítost a pláč. Lidé své peníze zhodnocují v emocích i opilosti a chybují

Inflace drtí úspory domácností. Drobní střadatelé proto hledají způsoby, jak své peníze před zdražováním ochránit. A často se dopouštějí chyb. Až dvě třetiny investorů litují svého rozhodnutí v oblasti financí. Skoro dvě pětiny kvůli tomu dokonce špatně spí a každý třetí kupuje nebo prodává finanční aktiva, když je opilý. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Magnify Money.

Babiš: Odchod z Afghánistánu je chyba. Ztráty českých vojáků měly smysl, myslí si Zeman

Premiér Andrej Babiš (ANO) stejně jako prezident Miloš Zeman nepovažuje stažení spojeneckých vojsk z Afghánistánu za správné. Více evropských politiků má podle předsedy vlády stejný názor. Řekl to v projevu na dnešní konferenci Naše bezpečnost není samozřejmost na Pražském hradě. Členství ČR v Severoatlantické alianci (NATO) pokládá Babiš za naprosto zásadní.

reklama