CNN Prima News investice

investice

Výpis příspěvků ke štítku „investice“

Dopředu promyslela miliardový podvod i útěk. FBI marně hledá bulharskou kryptokrálovnu

23. ledna 2023 15:52

Bulharská rodačka Ruja Ignatová je nadále jednou z nejhledanějších žen planety. Podnikatelka stála v čele podvodného investičního projektu OneCoin, pomocí kterého zpronevěřila čtyři miliardy dolarů. Teď po ní marně pátrá FBI i Europol. Na svět se mezitím dostaly nové informace o tom, jak Bulharka svůj podvod plánovala.

Z účtu Usaina Bolta zmizely miliony, zbylo jen pár tisíc. Legenda se měla stát terčem podvodu

22. ledna 2023 10:54

Osminásobný olympijský vítěz Usain Bolt se dost možná stal obětí finančního podvodu. Podle právníků bývalý jamajský sprinter postrádá až 12,8 milionu dolarů (zhruba 281 milionů korun). Tyto peníze se zřejmě ztratily z Boltova účtu u investiční společnosti Stocks and Securities Limited (SSL). Záležitostí už se zabývá i policie.

Další Haškovo investiční fiasko. V obrovském podvodu přišel o více než 50 milionů

10. ledna 2023 17:51

Dominik Hašek se zase jednou investičně spálil. Patří mezi tisíce poškozených, kteří poslali své peníze do finanční společnosti WSM podnikatele Jiřího Kubíčka. Slavný hokejový gólman, který České republice na olympiádě v Naganu zařídil největší sportovní úspěch v historii, v celé záležitosti utopil 52 milionů korun.

Hledáte výhodnou investici, jejíž hodnotu nesrazí inflace? Kupte si pole

28. prosince 2022 08:06

Možnost pořídit si nemovitost je v současnosti pro většinu Čechů nedosažitelná. A zřejmě to tak nějakou dobu ještě zůstane, shodují se finanční experti. Do čeho tedy investovat, když máte našetřené peníze, které ovšem na koupi domu či bytu nestačí? Možností mohou být pole. Ano, čtete dobře. Stará dobrá pole, jinými slovy zemědělská půda. Podle finančních expertů se jedná o majetek, který nabývá na hodnotě, jeho pořízení přitom nestojí příliš.

Když je svoboda důležitější než cenovka. Krypta odhalí největší výhodu bitcoinu

8. prosince 2022 14:50

Investiční tažení za akciemi nebo dluhopisy obyčejně motivuje touha po kvalitním zhodnocení úspor. Pro část investorů do bitcoinu ale není cena aktiva vždy to nejdůležitější. Hlavní je pro takové lidi možnost svobodně nakládat s penězi. O spojení bitcoinu a svobody se v nové epizodě Krypty rozpovídal Václav Holler, zakladatel společnosti Cryfin. Pořad můžete sledovat každý týden ve čtvrtek ve 14:40 na CNN Prima NEWS.