CNN Prima News plavkyně

plavkyně

Výpis příspěvků ke štítku „plavkyně“

Přemohla La Manche, teď chce zdolat Gibraltar. Plavkyni s handicapem neděsí ani žraloci

První handicapovaná přemožitelka kanálu La Manche, liberecká plavkyně Markéta Pechová, se chystá mezi žraloky. Za půl roku chce překonat Gibraltarskou úžinu mezi Evropu a Afrikou, opět jako první žena s handicapem –⁠ v jejím případě po amputaci pravé nohy. V gibraltarských neklidných vodách je přitom pořádně živo a právě žraloci jsou tam jedním z největších strašáků všech dálkových plavců.

Úspěch kraulařky Seemanové. Na ME v krátkém bazénu získala stříbro na dvoustovce

Aktualizováno

Kraulařka Barbora Seemanová získala na mistrovství Evropy v krátkém bazénu stříbro na dvoustovce. Šampionka z dlouhého bazénu na své hlavní trati v Kazani nestačila na Marrit Steenbergenovou z Nizozemska, za níž skončila čtvrtá na stovce. Druhým místem se Seemanová postarala o první českou medaili na „pětadvacítkovém“ kontinentálním šampionátu od roku 2013, kdy v dánském Herningu ještě pod dívčím jménem Baumrtová zářila Simona Kubová.

Existuje jen medaile, nic jiného. Zlaté olympioničky se vyhýbají sociálním sítím

Nové téma olympijských her v Tokiu nastavila hvězdná gymnastka Simone Bilesová. V úterý mnohé šokovala tím, že odstoupila z finále ženské týmové gymnastiky a později i víceboje, ve kterém měla obhajovat zlato. Důvodem je její psychický stav. Právě ten se snaží „v normě“ udržovat i nové držitelky zlatých medailí: plavkyně Ariarne Titmusová a cyklistka Annemiek van Vleutenová.

Seemanová dál válí. Vylepšila český rekord a představí se ve finále kraulařské stovky

Kraulařku Barboru Seemanovou čeká na mistrovství Evropy další finále. Po čtvrtečním titulu na dvoustovce a předchozím osmém místě na padesátce zaplavala další český rekord i na stovce. V semifinále se poprvé v kariéře dostala pod 54 sekund a výkonem 53,68 se zařadila na čtvrtou příčku. Blízko k postupu měl ve večerním bloku v Budapešti i Jan Čejka, který na 200 metrů znak skončil devátý.

Před 10 lety přeplavala kanál La Manche nejmladší Češka. Bylo jí 16 let

Dálková plavkyně Lenka Štěrbová před deseti roky v pouhých šestnácti letech zdolala kanál La Manche. Stala se tak nejmladší Češkou, která trasu mezi Anglií a Francií dlouhou zhruba 35 kilometrů (22 mil) překonala. Trvalo jí to devět hodin a 22 minut. Dosud chladné vody Lamanšského průlivu zdolalo pětadvacet českých plavců. Česká republika loni získala ještě další primát.

Největší výzva života: Markéta se může stát první handicapovanou ženou, která přeplavala La Manche

Markéta Pechová z Liberce se v neděli brzy ráno ponořila do vod kanálu La Manche. Už večer může být první handicapovanou ženou na světě, která přeplavala slavnou úžinu. Markéta totiž už ve dvanácti letech přišla o nohu. Momentálně patří ve své věkové kategorii mezi nejlepší dálkové plavkyně v Česku. Závodí se zdravými a vozí medaile. Pokus o překonání kanálu La Manche je ale největší výzvou jejího dosavadního života.