reklama
CNN Prima News plavkyně

plavkyně

Výpis příspěvků ke štítku „plavkyně“

Existuje jen medaile, nic jiného. Zlaté olympioničky se vyhýbají sociálním sítím

30. července 2021 17:03

Nové téma olympijských her v Tokiu nastavila hvězdná gymnastka Simone Bilesová. V úterý mnohé šokovala tím, že odstoupila z finále ženské týmové gymnastiky a později i víceboje, ve kterém měla obhajovat zlato. Důvodem je její psychický stav. Právě ten se snaží „v normě“ udržovat i nové držitelky zlatých medailí: plavkyně Ariarne Titmusová a cyklistka Annemiek van Vleutenová.

Seemanová dál válí. Vylepšila český rekord a představí se ve finále kraulařské stovky

21. května 2021 19:24

Kraulařku Barboru Seemanovou čeká na mistrovství Evropy další finále. Po čtvrtečním titulu na dvoustovce a předchozím osmém místě na padesátce zaplavala další český rekord i na stovce. V semifinále se poprvé v kariéře dostala pod 54 sekund a výkonem 53,68 se zařadila na čtvrtou příčku. Blízko k postupu měl ve večerním bloku v Budapešti i Jan Čejka, který na 200 metrů znak skončil devátý.

Seemanová má evropský titul. V kraulu smetla i světovou šampionku a posunula český rekord

20. května 2021 19:25

Plavkyně Barbora Seemanová dotáhla své tažení evropským šampionátem v Budapešti až k titulu na 200 metrů volným způsobem. Po nejrychlejších časech v rozplavbách i semifinále vylepšila ve finále vlastní český rekord o 69 setin na 1:56,27 a v těsném závěru porazila o dvě setiny úřadující mistryni světa Federicu Pellegriniovou z Itálie.

Před 10 lety přeplavala kanál La Manche nejmladší Češka. Bylo jí 16 let

9. září 2020 07:22

Dálková plavkyně Lenka Štěrbová před deseti roky v pouhých šestnácti letech zdolala kanál La Manche. Stala se tak nejmladší Češkou, která trasu mezi Anglií a Francií dlouhou zhruba 35 kilometrů (22 mil) překonala. Trvalo jí to devět hodin a 22 minut. Dosud chladné vody Lamanšského průlivu zdolalo pětadvacet českých plavců. Česká republika loni získala ještě další primát.

reklama