CNN Prima News plavkyně

plavkyně

Výpis příspěvků ke štítku „plavkyně“

Přemohla La Manche, teď chce zdolat Gibraltar. Plavkyni s handicapem neděsí ani žraloci

10. prosince 2021 07:52

První handicapovaná přemožitelka kanálu La Manche, liberecká plavkyně Markéta Pechová, se chystá mezi žraloky. Za půl roku chce překonat Gibraltarskou úžinu mezi Evropu a Afrikou, opět jako první žena s handicapem –⁠ v jejím případě po amputaci pravé nohy. V gibraltarských neklidných vodách je přitom pořádně živo a právě žraloci jsou tam jedním z největších strašáků všech dálkových plavců.

Úspěch kraulařky Seemanové. Na ME v krátkém bazénu získala stříbro na dvoustovce

7. listopadu 2021 17:16
Aktualizováno

Kraulařka Barbora Seemanová získala na mistrovství Evropy v krátkém bazénu stříbro na dvoustovce. Šampionka z dlouhého bazénu na své hlavní trati v Kazani nestačila na Marrit Steenbergenovou z Nizozemska, za níž skončila čtvrtá na stovce. Druhým místem se Seemanová postarala o první českou medaili na „pětadvacítkovém“ kontinentálním šampionátu od roku 2013, kdy v dánském Herningu ještě pod dívčím jménem Baumrtová zářila Simona Kubová.

Existuje jen medaile, nic jiného. Zlaté olympioničky se vyhýbají sociálním sítím

30. července 2021 17:03

Nové téma olympijských her v Tokiu nastavila hvězdná gymnastka Simone Bilesová. V úterý mnohé šokovala tím, že odstoupila z finále ženské týmové gymnastiky a později i víceboje, ve kterém měla obhajovat zlato. Důvodem je její psychický stav. Právě ten se snaží „v normě“ udržovat i nové držitelky zlatých medailí: plavkyně Ariarne Titmusová a cyklistka Annemiek van Vleutenová.

Seemanová dál válí. Vylepšila český rekord a představí se ve finále kraulařské stovky

21. května 2021 19:24

Kraulařku Barboru Seemanovou čeká na mistrovství Evropy další finále. Po čtvrtečním titulu na dvoustovce a předchozím osmém místě na padesátce zaplavala další český rekord i na stovce. V semifinále se poprvé v kariéře dostala pod 54 sekund a výkonem 53,68 se zařadila na čtvrtou příčku. Blízko k postupu měl ve večerním bloku v Budapešti i Jan Čejka, který na 200 metrů znak skončil devátý.

Seemanová má evropský titul. V kraulu smetla i světovou šampionku a posunula český rekord

20. května 2021 19:25

Plavkyně Barbora Seemanová dotáhla své tažení evropským šampionátem v Budapešti až k titulu na 200 metrů volným způsobem. Po nejrychlejších časech v rozplavbách i semifinále vylepšila ve finále vlastní český rekord o 69 setin na 1:56,27 a v těsném závěru porazila o dvě setiny úřadující mistryni světa Federicu Pellegriniovou z Itálie.

Před 10 lety přeplavala kanál La Manche nejmladší Češka. Bylo jí 16 let

9. září 2020 07:22

Dálková plavkyně Lenka Štěrbová před deseti roky v pouhých šestnácti letech zdolala kanál La Manche. Stala se tak nejmladší Češkou, která trasu mezi Anglií a Francií dlouhou zhruba 35 kilometrů (22 mil) překonala. Trvalo jí to devět hodin a 22 minut. Dosud chladné vody Lamanšského průlivu zdolalo pětadvacet českých plavců. Česká republika loni získala ještě další primát.