plazi

Výpis příspěvků ke štítku „plazi“

Zoufalý chovatel hledal své dva psí mazlíčky. Našel je v břiše sedmimetrové krajty

Překvapeným vesničanům na severovýchodě Thajska se naskytl pohled na téměř sedmimetrovou krajtu s obrovskou boulí v břiše. Had si podle místních ošetřovatelů s největší pravděpodobností pochutnal na dvojici menších psů, po kterých se nějakou chvíli sháněl místní chovatel, uvedla thajská televize Thairath. Krajty jsou v jihovýchodní části Asie relativně běžným úkazem, proto to není zdaleka poprvé, co zaútočily na domácí mazlíčky.

Drsné policistky v akci. U školy v Jižní Karolíně rukama zpacifikovaly aligátora

Americké pracovnice policejního útvaru pro odchyt zvířat měly minulý týden napilno. Zasahovaly u školy v Charlestonu, kde se potuloval zmatený aligátor. Policistky nejdříve chytly horní čelist krokodýla do oka provazu, poté na něj skočily. Následně zvíře odvezly k blízkému rybníku. V pondělí přitom vtrhl jiný aligátor na pozemek základní školy na Floridě. Podle odborníků se podobné případy budou množit.

Covid mu zkřížil plány, založil minizoo. Teď učí děti chovat hady, ještěry a vakoveverky

Pandemie koronaviru nenapsala jen mnoho tragických příběhů. Někteří lidé v sobě díky zdravotnické krizi objevili skryté vlohy a začali si plnit sny. Jedním z nich je Michal Havránek, který pracuje jako obchodní zástupce v jedné rodinné strojírenské firmě v Krupce na Teplicku. Mimo to během lockdownů nezahálel. Podařilo se mu zásadně rozvinout neuvěřitelný projekt, který může Krupce leckteré město závidět.