Zoufalý chovatel hledal své dva psí mazlíčky. Našel je v břiše sedmimetrové krajty

Překvapeným vesničanům na severovýchodě Thajska se naskytl pohled na téměř sedmimetrovou krajtu s obrovskou boulí v břiše. Had si podle místních ošetřovatelů s největší pravděpodobností pochutnal na dvojici menších psů, po kterých se nějakou chvíli sháněl místní chovatel, uvedla thajská televize Thairath. Krajty jsou v jihovýchodní části Asie relativně běžným úkazem, proto to není zdaleka poprvé, co zaútočily na domácí mazlíčky.

Obří krajtu tmavou našli místní obyvatelé 9. července na opuštěném pozemku v provincii Sisaket. Had si udělal v hromadě starých stavebních materiálů improvizované hnízdo, než si pro něj přišla odchytová služba. Plaz se ošetřovatelům příliš nebránil – kvůli spolknuté kořisti se nemohl hýbat.

Had překvapil odborníky svou velikostí. Krajta tmavá totiž běžně měří okolo čtyř metrů, tahle měla téměř sedm. „Je to jeden z největších hadů, které jsme doposud viděli,“ citovala televize Thairath veterináře Piyachata Charoensopha. „Zdá se, že byla hladová, nějakou dobu musela žít v pustině a živit se zatoulanými domácími zvířaty,“ podotkl.

Na veterinární stanici se posléze zjistilo, že se v břiše krajty s největší pravděpodobností nacházejí dva psi, po kterých se sháněl jeden z místních chovatelů.

Podle thajské televize byl jedním z vesničanů, kteří na hada upozornili. „Domníváme se, že v krajtě jsou jeho pohřešovaní domácí mazlíčci,“ potvrdil Charoensoph. Majitele psů už o této události informovala veterinární stanice.

V Thajsku žije řada druhů krajt, včetně krajty síťované, která je považována za nejdelšího hada na světě. Útoky na domácí zvířata či mazlíčky jsou v jihovýchodní části Asie rovněž běžnou záležitostí – vloni byla rodina thajských farmářů svědky toho, jak obří krajta vydávila jejich kočku po zásahu odchytové služby. Tito velcí plazi se ovšem nebojí útočit na mnohem větší zvířata, jako jsou prasata, kozy či krokodýli.

Tagy: