CNN Prima News plíseň

plíseň

Výpis příspěvků ke štítku „plíseň“

V Česku se objevily nebezpečné potraviny. Inspekce varuje před husou se salmonelou i plísněmi

Na výskyt salmonelózy v mražené huse původem z Maďarska upozornila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) prostřednictvím svého webu Potraviny na pranýři. Kontroloři hlásili stejný problém již loni v prosinci. Na seznamu závadných potravin se objevil také mix strouhaných sýrů, balení schwarzwaldské šunky či slazená limonáda s colovou příchutí. Řetězce, jichž se má problém týkat, pro redakci CNN Prima NEWS uvedly, že závadné zboží stáhly z prodeje bezprostředně po upozornění SZPI. Reagoval rovněž oslovený výrobce nápojů.

Studenti v Pardubicích se učí v plesnivé škole. Hygiena navíc zjistila i další problém

Pardubická obchodní akademie se několik let potýká s problémy. Ve staré školní budově převzaté nedávno od města je chlad, vlhko a plíseň. Studenti tam musí být navlečení do bund nebo svetrů i ve třídách. K tomu se teď ale přidala další patálie. Z kohoutků teče závadná voda. V ní totiž hygienici zjistili jedovaté olovo, a proto ji označili za nevhodnou k pití.

Kauza kolem plesnivých bytů v Harrachově skončila. Stát nájemníkům ustoupil

Stát ustoupil nájemníkům domů v Harrachově. Za plesnivé byty požadovalo ministerstvo financí několikanásobně vyšší nájemné a k tomu statisícové částky jako údajné dluhy z minulosti. Desítky obyvatel žily ve strachu a nejistotě, teď se dočkaly úlevy. „Jejich smlouvy z roku 2010 byly uznány jako platné, domnělé dluhy padají. Argumenty našich právníků zafungovaly,“ uvedl starosta Harrachova Tomáš Vašíček pro CNN Prima NEWS.

Zaplaťte dluh. Stát vyžaduje po Harrachovských obří nedoplatek, starosta mluví o sprosťárně

Statisícové částky požaduje ministerstvo financí po nájemnících bytových domů v Harrachově s tím, že je to dlužné nájemné. Lidé ale tvrdí, že platí přesně tolik, kolik mají ve smlouvách. Stát získal dva domy po vleklém soudním sporu s městem a netají se tím, že je chce prodat. Radnice proto podala další žalobu a jejím prostřednictvím se domáhá zbourání obou domů.

Začala krvácet z nozder, plíseň jí sžírá cévu. Bez akutní operace klisně Quintě hrozí smrt

Když začala jezdecká kobyla Quinta náhle krvácet z nozder, bylo jasné, že je něco špatně. Veterinář zjistil, že se jedná o plíseň ve vzdušném vaku, která postupně sžírá silně prokrvenou cévu. Pomoci může akutní operace, která je však velmi nákladná. Na stránkách Znesnáze21 proto vznikla sbírka, kde mohou lidé klisně pomoci, aby nevykrvácela.

Co dělat, když se doma objeví plíseň? Odborník upozorňuje na nejčastější chyby

Lidé se v souvislosti s válkou na Ukrajině a drahými energiemi snaží omezovat teplotu ve svých domovech, zároveň se tím však vystavují velmi nepříjemnému riziku vzniku plísní. Odborník Martin Němec proto radí, jak správně topit a větrat, aby se ve vašem bytě neobjevily. V případě, že stejně vzniknou, existují podle něj řešení. Měli byste se vyvarovat použití některých přípravků, které vše jenom zhorší.

Nájmy za byty prolezlé plísní zvedl stát pětinásobně. Skončíme pod mostem, bojí se lidé

Vlhké a plesnivé byty za 20 tisíc měsíčně čistého nájmu, takové podmínky nastavilo ministerstvo financí lidem ze dvou bytových domů v Harrachově. Ti se teď bojí, že skončí pod mostem. Dosud platili nájem čtyři až pět tisíc, v nových smlouvách je ale pětinásobek. Lidé tak mají jasno, že je chtějí vystěhovat. Ministerstvo ale tvrdí, že se nájemníků zbavovat nechce.