CNN Prima News plíseň

plíseň

Výpis příspěvků ke štítku „plíseň“

Co dělat, když se doma objeví plíseň? Odborník upozorňuje na nejčastější chyby

22. ledna 2023 16:16

Lidé se v souvislosti s válkou na Ukrajině a drahými energiemi snaží omezovat teplotu ve svých domovech, zároveň se tím však vystavují velmi nepříjemnému riziku vzniku plísní. Odborník Martin Němec proto radí, jak správně topit a větrat, aby se ve vašem bytě neobjevily. V případě, že stejně vzniknou, existují podle něj řešení. Měli byste se vyvarovat použití některých přípravků, které vše jenom zhorší.

Nájmy za byty prolezlé plísní zvedl stát pětinásobně. Skončíme pod mostem, bojí se lidé

14. prosince 2022 18:37

Vlhké a plesnivé byty za 20 tisíc měsíčně čistého nájmu, takové podmínky nastavilo ministerstvo financí lidem ze dvou bytových domů v Harrachově. Ti se teď bojí, že skončí pod mostem. Dosud platili nájem čtyři až pět tisíc, v nových smlouvách je ale pětinásobek. Lidé tak mají jasno, že je chtějí vystěhovat. Ministerstvo ale tvrdí, že se nájemníků zbavovat nechce.

Šetřit na topení ano, ale ne za cenu vlastního zdraví. Experti radí, na co si dát pozor

14. listopadu 2022 05:06

Snížení výdajů za energie je s blížící se zimou jeden ze zásadních problémů, které řeší řada českých domácností. Právě vytápění na nižší teploty může ušetřit nemalé peníze z rodinných rozpočtů. Jenže lidé by neměli zapomínat na případná zdravotní rizika, která s takzvaným „studeným odchovem“ mohou souviset.

Američanku téměř zabil prsní implantát, měla v něm plíseň. Život jí zachránil přítel

27. října 2022 10:49

Silné bolesti kloubů, extrémní únava, zamlžení mozku a vyrážka po celém těle. Dlouhé roky trápily Američanku Melissu Limovou rozličné zdravotní problémy. Ani lékaři tehdy netušili, co bylo jejich příčinou. Když se její stav začal zhoršovat, byla Melissa připravená se definitivně vzdát. Nakonec se doktorům podařilo odhalit příčinu jejich neduhů – plesnivý prsní implantát.

Nepříjemný následek šetření energiemi: Odborník radí, jak se účinně zbavit plísně na stěnách

23. října 2022 23:52

V souvislosti s přílišným snižováním teploty v domácnostech kvůli energetické krizi se lidé v některých případech vystavují riziku vzniku plísní. Pokud se v domovech vyskytnou, je nutné zvážit, které prostředky k jejich odstranění použít. Snadno se totiž může stát, že se po neodborném odstranění plíseň rychle vrátí. Se svými tipy, jak účinně proti nežádoucím houbám zasáhnout, se redakci CNN Prima NEWS svěřil expert Martin Němec, který se dlouhodobě zabývá problematikou plísní v bytech.

Pozor na skokové snížení domácí teploty, má to velké riziko. Experti řekli, jak se mu vyhnout

7. října 2022 05:08

Kvůli energetické krizi a riziku nedostatku plynu začali Češi výrazně šetřit, meziročně až o 18 procent. Odborníci však varují, aby to lidé se snižováním teploty ve svých domovech nepřeháněli. Teplota by neměla klesat pod 19 stupňů a lidé musí i v zimě pravidelně větrat, jinak hrozí vysoké riziko vzniku plísní či navlhnutí stěn. Větrání může navíc přinést úsporu energie, jelikož se suchý vzduch ohřeje rychleji než vlhký.

Indii kromě pandemie covidu trápí i černá plíseň. Můžete přijít o oko a kus čelisti

22. května 2021 12:40

Začátkem května začali lékaři v Indii panikařit kvůli nárůstu výskytu tzv. mukormykózy – vzácné a potenciálně smrtelné infekce známé také jako černá plíseň. Mnoho nakažených jsou pacienti s COVID-19 nebo ti, kteří teprve nedávno nákazu prodělali. V posledních několika týdnech byly po celé zemi hlášeny tisíce případů černé plísně, stovky lidí byly hospitalizovány a nejméně 90 jich zemřelo. Ústřední vláda mukormykózu zařadila mezi nemoci podléhající oznamovací povinnosti.