Plíšková se rozplývala při vzpomínkách na setkání s vévodkyní Kate: Hodně mě to dostalo

Zažívá mizernou sezonu, nezafungovalo ani kouzlo Wimbledonu, na kterém se loni zaskvěla a zahrála si finále. Karolína Plíšková se právě díky přímému souboji o trofej na největším tenisovém turnaji v minulém roce setkala i s vévodkyní Kate. Po roce na tuto možnost potkat členku královské rodiny zavzpomínala. Unikátnost okamžiku na ni prý výrazně zapůsobila.

Každá hráčka má svůj osobní žebříček grandslamů. Některé jsou oblíbenější, jiné méně. Podle toho, jaký povrch tenistky preferují, případně úspěšnosti při minulých návštěvách. Pro Karolínu Plíškovou byl Wimbledon dlouho zakletý, ačkoliv by jinak travnaté kurty její hře měly prospívat. A proto byly v jejím srdci výše US Open i Australian Open.

Až loni, při deváté účasti na slavné londýnské akci, prokletí prolomila. Zažila fantastický turnaj, který pro ni skončil ve finále. Nedosáhla sice na premiérovou grandslamovou trofej, nicméně i tak mohla být po prvotním zklamání z prohry s Australankou Ashleigh Bartyovou nadmíru spokojená. A zůstaly jí krásné vzpomínky.

Třeba na to, jak jí cenu pro vyzyvatelku šampionky předávala vévodkyně Kate. „Atmosféra při finále na centr kurtu byla úžasná, do toho setkání s vévodkyní Kate. Víte, že emoce moc nedávám najevo, ale tohle všechno na mě dolehlo, až jsem byla dojatá,“ řekla Plíšková deníku Blesk. Skutečně je známá pro svoji „chladnost“ na kurtu, projevené emoce jsou výjimkou. V tomto případě si však nemohla pomoct.

„Hodně mě to dostalo. V tu dobu jsem zrovna četla nějaké knížky o královské rodině a sledovala seriál Crown na Netflixu,“ poznamenala světová sedmička, která loni při setkání vystřihla pukrle. „Základní vzory chování mám naučené. Byla moc milá, vystupování má opravdu na úrovni,“ dodala česká tenistka k manželce prince Williama.

Letos v All England Clubu nikoho z královské rodiny Plíšková nepotká. Cesta na vrchol se pokazila hned na začátku túry, 30letá Plíšková skončila už ve druhém kole na raketě domácí outsiderky Katie Boulterové. Jestli lze na předčasném konci hledat něco pozitivního, tak leda to, že o 1 300 bodů v žebříčku, které obhajovala za loňské finále, přišla už před turnajem ne vlastní vinou. Vzhledem k neúčasti ruských a běloruských hráček se asociace WTA rozhodla, že všem tenistkám bude znemožněno „zachránit“ body z loňského roku, případně vybojovat nové.

Tagy: