CNN Prima News plug-in hybrid

plug-in hybrid

Výpis příspěvků ke štítku „plug-in hybrid“

Řidiči mají poslední šanci ušetřit na dálniční známce. Od března její nákup významně prodraží

Lidé mají poslední možnost výrazně ušetřit při nákupu dálniční známky. Od prvního března roku 2024 si motoristé za vjezd na rychlostní komunikaci připlatí několik set korun, a to včetně hybridních aut, která byla dosud od poplatku osvobozena. Vedle motocyklů a přípojných vozidel budou moci dálnici bezplatně využívat už jen elektromobily. Ostatní mají aktuálně možnost na známce pro příští rok ušetřit 800 korun.

Vlajková loď jak se patří: Mercedes-Benz S 580e stojí raketu, jaké má slabiny?

Sebeluxusnější SUV nemůže nahradit klasickou dlouhou limuzínu s prestižním znakem na chladiči. Nejnovější vydání stuttgartské S-Klasse je v testované verzi s plug-in hybridem aktuálně vůbec nejvýkonnějším provedením svého druhu, jezdit přitom umí se směšnou spotřebou paliva. Prodloužená varianta L naznačuje maximální komfort pro cestujícího vpravo vzadu, vlajkový Mercedes se ale i výborně řídí.

Drsná pravidla pro automobilky: Vozy v Kalifornii budou jezdit jen na elektřinu a vodík

„Zlatý stát“ vstoupí do nové automobilové éry. Ve čtvrtek kalifornská komise pro čisté ovzduší (CARB) nařídila automobilkám plnění ročních cílů pro prodej nových bezemisních vozidel. Podle nových pravidel bude muset být už v roce 2026 nejméně 35 procent z celkového počtu prodaných vozidel na elektrický nebo vodíkový pohon. Od roku 2030 se má tento podíl zvýšit na 68 procent. V roce 2035 má být prodej nových vozů se spalovacími motory zakázán úplně.

Kia Sportage 1.6 T-GDI PHEV 4×4: Vyniká nízkou spotřebou a elegancí

Na delší cestu s benzinem, na kratší s elektřinou. Základní princip plug-in hybridů, kterých se i na českých silnicích objevuje více a více. Dostala ho také poslední generace korejského SUV Kia Sportage, která nabídne svému majiteli až 265 koní, a jde tedy o nejsilnější verzi, jaká se pro tento model dělá. Kromě samotného principu plug-in hybridu se chyby na autě hledaly těžko.

Plošné výhody pro „pokrytecké“ plug-in hybridy skončí. Auta ztratí ekologický status

Vozidla s tzv. plug-in hybridním pohonem mají od roku 2025 ztratit svůj ekologický status, což bude znamenat konec výhod spojených s jejich provozováním včetně bezplatného parkování na modrých zónách a osvobození od dálničních poplatků. Jde o opodstatněnou změnu pohledu zákonodárců na tuto skupinu vozidel, která v praxi umí být méně ekologická než vozy s běžnými spalovacími motory. Zásadní ale bude především vliv na vykazování flotilových emisí CO2 jednotlivými automobilkami.