CNN Prima News plug-in hybrid

plug-in hybrid

Výpis příspěvků ke štítku „plug-in hybrid“

Novému Mitsubishi ASX není příliš co vytknout, chybí ale pohon 4x4. Zachrání celou značku?

22. září 2022 12:30

Po dlouhých dvanácti letech se dočkala premiéry nová generace kompaktního crossoveru od Mitsubishi. Vůz využívá technických základů Renaultu Captur, nabídne tedy mimořádně praktický interiér a moderní pohonné jednotky. Někteří chataři a chalupáři však mohou postrádat pohon všech kol, který měla stávající generace.

Vlajková loď jak se patří: Mercedes-Benz S 580e stojí raketu, jaké má slabiny?

13. září 2022 11:07

Sebeluxusnější SUV nemůže nahradit klasickou dlouhou limuzínu s prestižním znakem na chladiči. Nejnovější vydání stuttgartské S-Klasse je v testované verzi s plug-in hybridem aktuálně vůbec nejvýkonnějším provedením svého druhu, jezdit přitom umí se směšnou spotřebou paliva. Prodloužená varianta L naznačuje maximální komfort pro cestujícího vpravo vzadu, vlajkový Mercedes se ale i výborně řídí.

Drsná pravidla pro automobilky: Vozy v Kalifornii budou jezdit jen na elektřinu a vodík

26. srpna 2022 08:31

„Zlatý stát“ vstoupí do nové automobilové éry. Ve čtvrtek kalifornská komise pro čisté ovzduší (CARB) nařídila automobilkám plnění ročních cílů pro prodej nových bezemisních vozidel. Podle nových pravidel bude muset být už v roce 2026 nejméně 35 procent z celkového počtu prodaných vozidel na elektrický nebo vodíkový pohon. Od roku 2030 se má tento podíl zvýšit na 68 procent. V roce 2035 má být prodej nových vozů se spalovacími motory zakázán úplně.

Kia Sportage 1.6 T-GDI PHEV 4×4: Vyniká nízkou spotřebou a elegancí

22. srpna 2022 09:38

Na delší cestu s benzinem, na kratší s elektřinou. Základní princip plug-in hybridů, kterých se i na českých silnicích objevuje více a více. Dostala ho také poslední generace korejského SUV Kia Sportage, která nabídne svému majiteli až 265 koní, a jde tedy o nejsilnější verzi, jaká se pro tento model dělá. Kromě samotného principu plug-in hybridu se chyby na autě hledaly těžko.

Plošné výhody pro „pokrytecké“ plug-in hybridy skončí. Auta ztratí ekologický status

9. července 2022 11:44

Vozidla s tzv. plug-in hybridním pohonem mají od roku 2025 ztratit svůj ekologický status, což bude znamenat konec výhod spojených s jejich provozováním včetně bezplatného parkování na modrých zónách a osvobození od dálničních poplatků. Jde o opodstatněnou změnu pohledu zákonodárců na tuto skupinu vozidel, která v praxi umí být méně ekologická než vozy s běžnými spalovacími motory. Zásadní ale bude především vliv na vykazování flotilových emisí CO2 jednotlivými automobilkami.

Renault Mégane E-Tech 160 R.S. Line: Musí se rozmyslet, kým vlastně je

7. června 2022 16:00

Jeden spalovací motor a dva elektromotory, to je tajemství vozu Renault Mégane E-Tech 160, francouzského hatchbacku, který pracuje s plug-in hybridní technologií. Pořídit si ho můžete i ve sportovním paketu R.S. Line, přesně jako jsme si ho zkusili my v redakčním testu. Výsledek? Mégane umí dát od každého kus, ale ani jedno pořádně.