CNN Prima News pobouření

pobouření

Výpis příspěvků ke štítku „pobouření“

Opava zahalila sochu s dlouhým pyjem. Ponižující, říká radní. Fraška, oponují umělci

21. prosince 2021 12:23

Železnou skulpturu Libora Hurdy v Opavě zakryla v pondělí plachta. „V době adventu je to ponižující socha,“ tvrdí primátorův náměstek pro kulturu Petr Orieščík (ČSSD), jenž vyhověl hlasu lidu, který je pohoršen údajným dlouhým údem kovového muže. Socha má ale symbolizovat lidské ego. „Zahalení nerozumím,“ říká Hurda, autor díla s názvem Ego. „Fraška jak z nějakého komiksu,“ myslí si zase kurátor výstavy Michal Trpák.

Američtí gardisté museli nocovat v garážích na zemi. Cítíme se zrazeni, stěžují si

22. ledna 2021 13:09

Stovky členů americké Národní gardy nasazených v sídle Kongresu musely ve čtvrtek opustit odpočinkové zóny v areálu washingtonského Kapitolu a přesunout se ven nebo do přilehlých parkovacích garáží. Informovala o tom americká média, jejichž fotografie ukazovaly skupiny vojáků na betonové podlaze opřených jen o vlastní batohy či betonové sloupy. Situace vyvolala pobouřené reakce zákonodárců, načež bylo údajně gardistům umožněno vrátit se do Kapitolu.

Přešlap v izraelské očkovací kampani? Oslavovaný miliontý jubilant byl kriminálník

4. ledna 2021 15:16

Muž, který byl minulý týden za přítomnosti izraelského premiéra Benjamina Netanjahua vyzdvihován coby jubilejní miliontý člověk očkovaný proti COVID-19 v Izraeli, byl před 40 lety odsouzen za zabití. Muž čtrnáctileté vězení přiznává, odmítá však obvinění ze zabití. O kauze, která u mnohých vzbudila pohoršení, informoval web The Times of Israel. Izrael chce do konce ledna naočkovat přes dva miliony občanů.