CNN Prima News pobouření

pobouření

Výpis příspěvků ke štítku „pobouření“

Za pár chyb dostal druhák z Letňan pětku. Rodiče sepsuli učitelku, píší o masakru a šílenosti

Všechny doplněné souhlásky správně, pouze pár chyb v určování sloves. I přesto dostal žák druhé třídy za cvičení nejhorší možnou známku. K podivuhodnému rozhodnutí učitelky českého jazyka mělo dojít v jedné ze základních škol v Letňanech. Příspěvek, s nímž přišel rovněž učitel a popularizátor pedagogiky, vzbudil na sociálních sítích ihned vlnu kritiky. Rodiče nad krokem člena sboru kroutí hlavou a označují takové jednání za katastrofu či masakr. Na hodnocení přitažené za vlasy upozornil rovněž web deníku Blesk.

Opava zahalila sochu s dlouhým pyjem. Ponižující, říká radní. Fraška, oponují umělci

Železnou skulpturu Libora Hurdy v Opavě zakryla v pondělí plachta. „V době adventu je to ponižující socha,“ tvrdí primátorův náměstek pro kulturu Petr Orieščík (ČSSD), jenž vyhověl hlasu lidu, který je pohoršen údajným dlouhým údem kovového muže. Socha má ale symbolizovat lidské ego. „Zahalení nerozumím,“ říká Hurda, autor díla s názvem Ego. „Fraška jak z nějakého komiksu,“ myslí si zase kurátor výstavy Michal Trpák.

Američtí gardisté museli nocovat v garážích na zemi. Cítíme se zrazeni, stěžují si

Stovky členů americké Národní gardy nasazených v sídle Kongresu musely ve čtvrtek opustit odpočinkové zóny v areálu washingtonského Kapitolu a přesunout se ven nebo do přilehlých parkovacích garáží. Informovala o tom americká média, jejichž fotografie ukazovaly skupiny vojáků na betonové podlaze opřených jen o vlastní batohy či betonové sloupy. Situace vyvolala pobouřené reakce zákonodárců, načež bylo údajně gardistům umožněno vrátit se do Kapitolu.

Přešlap v izraelské očkovací kampani? Oslavovaný miliontý jubilant byl kriminálník

Muž, který byl minulý týden za přítomnosti izraelského premiéra Benjamina Netanjahua vyzdvihován coby jubilejní miliontý člověk očkovaný proti COVID-19 v Izraeli, byl před 40 lety odsouzen za zabití. Muž čtrnáctileté vězení přiznává, odmítá však obvinění ze zabití. O kauze, která u mnohých vzbudila pohoršení, informoval web The Times of Israel. Izrael chce do konce ledna naočkovat přes dva miliony občanů.