CNN Prima News počet mrtvých

počet mrtvých

Výpis příspěvků ke štítku „počet mrtvých“

Rusové se o mrtvých vojácích dozvídají z parte a vyfocených občanek, popisuje Just

O ruských ztrátách a údajném trestání generálů se v Rusku prakticky nemluví. „Vladimir Putin skutečně není spokojen s tím, jak byla operace na Ukrajině naplánována a jak mu byly podávány informace o náladách ve společnosti a armádě,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS novinář žijící v Rusku Jiří Just. Vedoucí zahraniční redakce Matyáš Zrno dodal, že Putin se drží zajetých ruských modelů chování.

Největší víkendový nárůst od konce března. Za sobotu přibylo 2751 případů covidu

V sobotu přibylo v Česku 2 751 případů nemoci COVID-19, nejvíce za víkendový den od 27. března. Aktuální nárůst počtu nakažených byl skoro o 1 600 případů vyšší než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Výrazně nyní přibývá také hospitalizovaných s covidem. Oproti předchozí sobotě stoupl jejich počet o dvě třetiny na 846, z toho 119 pacientů je ve vážném stavu. Za posledních sedm dní zemřelo 61 lidí s COVID-19, zatímco třeba za celé září bylo úmrtí 44.

Za sobotu přibylo 74 případů covidu, nejméně od poloviny loňského července

V sobotu testy v Česku odhalily 74 případů koronaviru, za tento den v týdnu nejméně od loňského 11. července. Minulý týden v sobotu byl počet potvrzených nákaz více než dvojnásobný. Víkendová čísla bývají nižší kvůli menší intenzitě testování. Na 100 tisíc obyvatel připadá za uplynulých sedm dní méně než 14 nakažených, takzvané incidenční číslo tak nadále klesá. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Za sobotu přibylo 717 případů covidu. Od září jsme se poprvé dostali pod tisícovku

Aktualizováno

Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 717 případů koronaviru, zhruba o 450 méně než před týdnem. Poprvé od loňského září sobotní nárůst klesl pod 1 tisíc. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Počet hospitalizovaných s koronavirem klesl poprvé od loňského října pod 2 tisíce. V nemocnicích je 1 886 nakažených, 366 z nich v těžkém stavu. V zemi připadá na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní 102 případů covidu, podle revidovaných dat je to o pět méně než o den dříve. Údaj je klíčový pro rozvolňování.

Ve středu přibylo 2483 případů koronaviru. Počet očkovaných ještě nepřekročil milion

V Česku ve středu přibylo 2 483 potvrzených případů covidu, o 16 procent méně než před týdnem. Na 100 tisíc obyvatel připadá 146 nově nakažených za sedm dní. Plně naočkovaných je v Česku zatím 980 327 lidí. V českých nemocnicích bylo ve středu poprvé od poloviny října méně než tři tisíce pacientů s covidem. V těžkém stavu je 622 hospitalizovaných. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Zvládl rakovinu, ale covid byl silnější. Lidé plní virtuální památník obětí pandemie

V České republice zemřelo v souvislosti s koronavirem přes 28 tisíc lidí. Pozůstalí sdílejí vzpomínky na rodinné příslušníky či kamarády, kteří nemoci podlehli. Jedním z míst, kde občané uctívají památku svých blízkých, se stal virtuální památník pandemie. „Jirko, po rozvodu jsi žil sám a přátelé měli také covid. Rodinu jsi měl daleko. Nalezli tě třetí den. Je nám to moc líto,“ zní jeden ze vzkazů.

Poslanec ANO Špičák: Lidé umírají, ale neřekl bych, že epidemie je nezvládnutá

Nejvyšší nárůst počtu úmrtí za posledních sto let. Podobnou situaci Česko zažilo naposledy za 2. světové války. Tématem se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové zabývali poslanci a lékaři Vlastimil Válek (TOP 09), Julius Špičák (ANO) a šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Ten si myslí, že lidé umírají právě kvůli nezvládnuté pandemii, a to ne pouze ze strany vlády, ale i občanů.

Covid zabil jen 30 procent obětí, tvrdí Blatný. Umírá mnohem víc lidí, kontruje Hamáček

Počet zemřelých s covidem od březnového začátku epidemie nemoci v Česku přesáhl 15 tisíc. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to ale zpochybňuje tím, že pouze 30 procent z nich zemřelo skutečně v přímé souvislosti s COVID-19. Šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) však v pořadu CNN Prima NEWS Partie oponoval, že objektivně v Česku zemřelo podstatně více lidí než průměrně. Proto je podle nějak taková debata zbytečná.