CNN Prima News počet

počet

Výpis příspěvků ke štítku „počet“

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Ukrajina má úctyhodnou armádu, na Rusko to ale nestačí. Kdo má kolik vojáků a tanků?

Aktualizováno

Ruské síly napadly hranici Ukrajiny z Ruska i Běloruska. Hlášeny jsou útoky na pohraniční hlídky a kontrolní stanoviště s využitím dělostřelectva, těžké vojenské techniky i ručních zbraní. Na některých místech podle médií ruské jednotky hranici překročily. Jak přímý konflikt dopadne? Zřejmě ne tak jednoznačně, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ukrajina totiž po anexi Krymu v roce 2014 svou armádu významně vylepšila. Kolik mají Ukrajinci vojáků či tanků a kolik jich má k dispozici Moskva?

Řetězec zavedl nákup toaletního papíru s limitem. Hrozí nedostatek zboží, řidiči chybí

Z roku 2020 se obchodní řetězech Costco poučil a nechce zažít stejný scénář. Tehdy se lidé kvůli pandemii koronaviru obávali nedostatku zboží a v panice začali vykupovat toaletní papír či ubrousky. Tomu nyní řetězec předešel stanovením maximálního počtu kusů, který si lidé mohou zakoupit. Costco navíc čelí problémům v distribuci, produktů proto může být i nedostatek.

Konečně dobré zprávy? Rizikové skóre PES i číslo R klesly. Přibylo 5169 nakažených

Rizikové skóre PES kleslo na 66 bodů, zůstává ve 4. stupni. Za zlepšením je pokles reprodukčního čísla na 1,16. V páté úrovni protiepidemického systému je pět krajů, ve třetím dva. V pondělí testy v Česku odhalily 5 169 nakažených covidem, je to o 920 víc než před týdnem. Z více než 23 000 testů bylo pozitivních 22 procent. Skóre PES, které zohledňuje všechny provedené testy včetně antigenních, navíc kleslo na 61 bodů. Ve čtvrtém stupni je čtvrtý den, bod ho dělí od třetího.

Zaznamenáváme nově nakažené, ale rozhodně se nejedná o druhou vlnu, říká Vojtěch

Od prvního července bude možné odložit roušky ve vnitřních prostorách a veřejné dopravě. To se nemá týkat oblastí, které jsou nadále ohniskem nákazy koronavirem. V současnosti jde o Prahu a Karvinsko. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) ve vysílaní Hlavních zpráv na CNN Prima NEWS uvedl, že pro to, aby se nákaza nešířila, je zapotřebí, aby lidé byli maximálně zodpovědní.