reklama

Zaznamenáváme nově nakažené, ale rozhodně se nejedná o druhou vlnu, říká Vojtěch

Od prvního července bude možné odložit roušky ve vnitřních prostorách a veřejné dopravě. To se nemá týkat oblastí, které jsou nadále ohniskem nákazy koronavirem. V současnosti jde o Prahu a Karvinsko. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) ve vysílaní Hlavních zpráv na CNN Prima NEWS uvedl, že pro to, aby se nákaza nešířila, je zapotřebí, aby lidé byli maximálně zodpovědní.

reklama

Vojtěch přiznal, že hygienici nadále zaznamenávají ohniska nákazy, právě na Karvinsku nebo v hlavním městě. „Bohužel v mnohých případech dochází k tomu, že lidé, kteří jsou pozitivní na nemoc COVID-19, mají příznaky, ale přesto jdou hrát hokej, do práce. Ale to vede k tomu, že nakazí další kolegy a vznikají tak nová ohniska,“ popsal momentální situaci ministr zdravotnictví.

Právě kvůli bezohlednosti některých lidí se situace příliš nezlepšuje. „I nadále celou situaci sledujeme a věřím, že ji krajské hygienické stanice zvládnou. Je ale nutné, abychom i nadále byli obezřetní a zodpovědní,“ pokračoval Vojtěch.

K tématu

V Praze a na severní Moravě nyní denně zaznamenávají v průměru po patnácti nakažených. Na dotaz, zda by se mohlo jednat o začátek druhé vlny, Vojtěch odpověděl: „Zatím nepozorujeme nějakou eskalaci a nevnímáme, že by se křivka nakažených masivně zvedala. Vnímáme to tak, že probíhá komunitní šíření nákazy, ale nikoliv druhá vlna.“

Koronavirus se znovu objevil v některých domovech seniorů, například v pražském zařízení pro válečné veterány Vlčí mák. Vojtěch si myslí, že hygienická pravidla jsou dostatečná a právě díky průběžnému testování se na nákazu u jednoho ze zaměstnanců přišlo. „Poskytovatelé těchto služeb vědí, co mají dělat a je nutné, aby byli obezřetní. Pokud tedy zaměstnanci pociťují příznaky onemocnění, tak by neměli chodit do práce a riskovat tím šíření nemoci,“ zopakoval Vojtěch.

Tagy: nákaza Adam Vojtěch počet Karvinsko ministr zdravotnictví rozvolňování opatření ohnisko nákazy

Další hlavní zprávy

Partie

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Za necelý rok se koronavirem u nás nakazilo přes 1,2 milionu lidí, zemřelo jich přes 20 tisíc a v nemocnicích leží ve vážném stavu asi 1500 pacientů. Podle prezidenta Miloše Zemana se ale naše země nenachází uprostřed národní katastrofy. „Jsme v situaci, kdy, i když někteří lamentují, se tato katastrofa blíží svému konci,“ řekl Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prozradil také, zda by se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik V.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Šéf Senátu: Jsou zde dva miliony lidí, kteří lezou po kolenou. Vláda pro ně nemá plán
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Další články
reklama
reklama