reklama

Podnikatel si objednal nájemnou vraždu. Hrozí mu 20 let ve vězení

Chtěl zavraždit svého bývalého obchodního partnera, a tak si sehnal nájemného vraha. Kvůli tomu skončil podnikatel (46) z Ostravy před soudem. I když nájemný vrah objednávku nakonec nesplnil a vše ohlásil na policii, podnikateli hrozí 20 let vězení.

reklama

„Nejméně od poloviny listopadu poptával v kriminálně závadovém prostředí osobu, která by vraždu provedla. Muži, který nakonec vše ohlásil, dal v podstatě zadání, aby za úplatu v předem určeném čase zlikvidoval podnikatelova bývalého obchodního partnera,“ řekl náměstek ředitele PČR Moravskoslezského kraje Radim Wita.

K tématu

Plán byl takový, že oběť měla přistihnout zloděje při krádeži, a ten ji poté měl zavraždit. Sám podnikatel navíc odjel do Prahy, aby měl alibi. Nepočítal ovšem s tím, že v hlavním městě na něj už bude čekat zásahová jednotka.

Soudní jednání začalo ve středu, ale trvalo jen krátce. Obžalovaný totiž požadoval výměnu obhájce. Podnikateli teď za přípravu nájemné vraždy hrozí 20 let ve vězení.

Další hlavní zprávy

Slovensko

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Situace v Česku je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové velmi vážná a Slovensko se z toho podle ní musí poučit. Občané čelí emoci strachu a je to stav, na který není manuál. Prohlásila to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS v rozhovoru, který s ní vedla Terezie Tománková. Sama osobně vládu podporuje v nařízeních směřujících k omezení pohybu osob, naopak má výhrady k celoplošnému testování, na které se Slovensko připravuje. Vyjádřila se i k odvolání českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, považuje to za logický důsledek jeho chování.

reklama
Nápor nakažených nepolevuje ani o svátku, do večera přibylo přes 8000 případů
Zeman vyznamenal Prymulu či Rychetského. In memorian se dočkají i Gott s generálem Píkou
Začíná platit zákaz nočního vycházení: Jak se nové opatření dotkne bezdomovců?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Požár v Praze prakticky zničil vzácný dřevěný kostel sv. Michala. Zbyly jen ohořelé trosky
V Praze proběhly na několika místech demonstrace. Policie musela řešit konflikty
Další články
reklama
reklama