reklama

Podvodník má dávno sedět za mřížemi, místo toho dál dostává z lidí peníze

Za podvody měl dávno sedět za mřížemi, ale místo toho hledá další oběti po celém Česku. 49letý David Janeček ze Strakonic si podle policistů umí získat důvěru lidí a pořádně ji zneužít.

reklama

„Od lidí láká peníze na obstarání vstupenek na fotbalové zápasy, které nikdy nedodá, anebo prodává dárkové karty na sportovní značkové zboží, za které v obchodě lidé nic nedostanou. Dárkové karty od něj totiž nemají žádné finanční krytí,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

K tématu

Za podvody, při kterých vylákal od svých obětí víc než sto tisíc korun, už byl dokonce odsouzen. Okresní soud v Jeseníku ho poslal na 20 měsíců do vězení. Jenže Janeček do výkonu trestu nenastoupil a dál podniká výlety po celé republice a zůstávají za ním další podvedení.

„Používá při tom různá falešná jména, naposledy byl viděn v jednom z harrachovských hotelů a průmyslová kamera ho zachytila v knihkupectví v Jilemnici,“ dodala Baláková. Někdy se vydává i za svého bratra či bývalého fotbalového reprezentanta.

Prodává falešné poukazy

Muž údajně využívá především penziony a hotely u sportovišť po celé České republice, uvedl portál Blesk.cz. Podle policie se muž v současné době pohybuje na Semilsku, kde ho právě zachytila kamera.

Jeden z podvedených popsal, že mu Janeček prodal poukázkovou kartu na 10 tisíc korun do obchodu se značkovým oblečením. Janeček prý ani 10 tisíc nechtěl a dal poukaz levněji. Podvedený muž až v obchodě zjistil, že na kartě není ani koruna.

Pokud máte jakékoliv informace, které by policii pomohly k jeho dopadení, volejte linku 158 nebo naši Krimilinku 603 299 700.

Další hlavní zprávy

Politika

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek na svém twitterovém účtu zaútočil na hnutí STAN. Podle Kalouska poslední volební model ukazuje, že by Starostové a nezávislí vytvořili vládu s hnutím ANO. S tím ale nesouhlasí jejich šéf Vít Rakušan, který Kalouskův komentář označil za lež. Hnutí STAN přitom ještě v minulém volebním období působilo v Poslanecké sněmovně ve společném klubu s TOP 09.

Zahraničí

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost

Steve Gallant je odsouzený vrah, který se v listopadu 2019 zapsal do povědomí také jako hrdina. Při útoku na London Bridge se totiž s klem narvala jednorohého v ruce postavil do cesty teroristovi Usmanu Khanovi, který tehdy na mostě zavraždil dva lidi. Gallant tak pomohl zachránit další lidské životy. Nyní se může díky svému činu podívat o deset měsíců dřív na svobodu, píše server The Guardian.

reklama
Za úterý přibylo v Česku do večera 6814 nových případů. V pondělí zemřelo 89 nakažených
Prymula: Opatření nejsou účinná. Vrchol přijde 11. listopadu, musíme přitvrdit
Posilovna v Polsku se registrovala jako církev. Snaží se tak vyhnout uzavření
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama