reklama

Podvodník má dávno sedět za mřížemi, místo toho dál dostává z lidí peníze

Za podvody měl dávno sedět za mřížemi, ale místo toho hledá další oběti po celém Česku. 49letý David Janeček ze Strakonic si podle policistů umí získat důvěru lidí a pořádně ji zneužít.

reklama

„Od lidí láká peníze na obstarání vstupenek na fotbalové zápasy, které nikdy nedodá, anebo prodává dárkové karty na sportovní značkové zboží, za které v obchodě lidé nic nedostanou. Dárkové karty od něj totiž nemají žádné finanční krytí,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

K tématu

Za podvody, při kterých vylákal od svých obětí víc než sto tisíc korun, už byl dokonce odsouzen. Okresní soud v Jeseníku ho poslal na 20 měsíců do vězení. Jenže Janeček do výkonu trestu nenastoupil a dál podniká výlety po celé republice a zůstávají za ním další podvedení.

„Používá při tom různá falešná jména, naposledy byl viděn v jednom z harrachovských hotelů a průmyslová kamera ho zachytila v knihkupectví v Jilemnici,“ dodala Baláková. Někdy se vydává i za svého bratra či bývalého fotbalového reprezentanta.

Prodává falešné poukazy

Muž údajně využívá především penziony a hotely u sportovišť po celé České republice, uvedl portál Blesk.cz. Podle policie se muž v současné době pohybuje na Semilsku, kde ho právě zachytila kamera.

Jeden z podvedených popsal, že mu Janeček prodal poukázkovou kartu na 10 tisíc korun do obchodu se značkovým oblečením. Janeček prý ani 10 tisíc nechtěl a dal poukaz levněji. Podvedený muž až v obchodě zjistil, že na kartě není ani koruna.

Pokud máte jakékoliv informace, které by policii pomohly k jeho dopadení, volejte linku 158 nebo naši Krimilinku 603 299 700.

Další hlavní zprávy

Domácí

Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní

Americká armáda projede Českem. Přesun tří konvojů bude trvat několik dní

Přes Česko přejedou od 22. do 26. května tři konvoje amerických vojáků směřujících z Německa na mezinárodní cvičení severoatlantické aliance (NATO) v Maďarsku. Bude v nich 600 vojáků a 190 kusů techniky. Přesuny po dálnicích jsou naplánovány na večer a brzké ráno, aby neomezovaly běžný provoz. Po stejné trase se jednotky USA budou vracet v půlce června, informoval ve středu v tiskové zprávě Generální štáb Armády ČR. Američtí vojáci se na alianční cvičení NATO Defender Europe přesunují přes Česko pravidelně od roku 2015. Výjimkou byl loňský rok, kdy se cvičení nekonalo.

Vrána o ztrátě manželky: Nedělá mi problém se o tom bavit. Ale občas mě to semele
Rodinná oslava jako ohnisko zmutovaného viru. Na Opavsku skončilo 25 lidí v karanténě
Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta
Počty nakažených rapidně klesají. V úterý bylo o 740 případů méně než před týdnem
Fotka kosí rodinky zvítězila v Czech Nature Photo. Vznikla na toaletě, říká autor
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Chronický únavový syndrom vzal Šimonovi veškerou energii. Léčba neexistuje
Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Hřib o změně stavebního zákona: Vláda vymýšlí experiment, který nemá obdoby
Další články
reklama
reklama