reklama

Podvodník má dávno sedět za mřížemi, místo toho dál dostává z lidí peníze

Za podvody měl dávno sedět za mřížemi, ale místo toho hledá další oběti po celém Česku. 49letý David Janeček ze Strakonic si podle policistů umí získat důvěru lidí a pořádně ji zneužít.

reklama

„Od lidí láká peníze na obstarání vstupenek na fotbalové zápasy, které nikdy nedodá, anebo prodává dárkové karty na sportovní značkové zboží, za které v obchodě lidé nic nedostanou. Dárkové karty od něj totiž nemají žádné finanční krytí,“ popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Za podvody, při kterých vylákal od svých obětí víc než sto tisíc korun, už byl dokonce odsouzen. Okresní soud v Jeseníku ho poslal na 20 měsíců do vězení. Jenže Janeček do výkonu trestu nenastoupil a dál podniká výlety po celé republice a zůstávají za ním další podvedení.

„Používá při tom různá falešná jména, naposledy byl viděn v jednom z harrachovských hotelů a průmyslová kamera ho zachytila v knihkupectví v Jilemnici,“ dodala Baláková. Někdy se vydává i za svého bratra či bývalého fotbalového reprezentanta.

Prodává falešné poukazy

Muž údajně využívá především penziony a hotely u sportovišť po celé České republice, uvedl portál Blesk.cz. Podle policie se muž v současné době pohybuje na Semilsku, kde ho právě zachytila kamera.

Jeden z podvedených popsal, že mu Janeček prodal poukázkovou kartu na 10 tisíc korun do obchodu se značkovým oblečením. Janeček prý ani 10 tisíc nechtěl a dal poukaz levněji. Podvedený muž až v obchodě zjistil, že na kartě není ani koruna.

Pokud máte jakékoliv informace, které by policii pomohly k jeho dopadení, volejte linku 158 nebo naši Krimilinku 603 299 700.

Tagy:

Hlavní zprávy

Philipp: Rozvolňovat můžeme za tři až čtyři týdny. Možná dojde i na čtvrtou dávku

Téma rozvolňování opatření v těchto dnech není na stole kvůli šíření omikronu. Můžeme se o něm začít bavit za zhruba tři až čtyři týdny. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl lékař a poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Kromě toho zmínil, že časem dojde i na debatu nutnosti čtvrté očkovací dávky proti covidu. Poslankyně SPD Karla Maříková současná vládní opatření kritizovala.

Nejezděte na Ukrajinu, apeluje Lipavský na Čechy. Uznal, že se napětí nedaří hasit

Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po úterním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Apeloval na české občany, aby necestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. Ti, kteří se v zemi nacházejí, by se podle ministra měli registrovat v systému Drozd, který slouží k informování českých turistů o mimořádných událostech.

Blažek poslal Farskému analýzu jak se vzdát mandátu v cizině. Zveřejnit ji ale nechce

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) zaslal poslanci Janu Farskému (STAN) analýzu, jak řešit rezignaci na mandát zákonodárce, když je v cizině. Sám dokument zveřejnit nechce. Farský před týdnem odletěl na stáž do Spojených států, po tlaku opozice a posléze i koalice se později rozhodl, že na poslanecký mandát rezignuje. Zákon to ale umožňuje udělat jen osobně, nebo formou notářského zápisu.

reklama

Domácí zpravodajství

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama