
Rodinná tragédie v Plzni Policie šetří pokus o vraždu a sebevraždu
V pondělí večer v Plzni došlo v jednom z domů k pokusu o vraždu a následné sebevraždě, drama se podle policistů odehrálo mezi rodinnými příslušníky. Událost vyšetřují krajští kriminalisté, informovala policie v úterý na svém X.
K tragické události došlo v pondělí kolem 23:00 v okrajové plzeňské části Černice. „Od pozdních nočních hodin se zabýváme případem, kdy podle zatím zjištěných skutečností došlo mezi rodinnými příslušníky v jednom z domů v Plzni k pokusu vraždy a následné sebevraždě. Událostí se zabývají krajští kriminalisté,“ uvedla policie na svém X.
ČTĚTE TAKÉ: Kauza vražedných plánů dívek v Liberci. Nemocnice se brání. Zděšení má panovat i u soudu
Podle informací ČTK šlo o muže a ženu. Žena je v nemocnici. Muž po činu spáchal sebevraždu.
Mluvčí krajské záchranné služby Luboš Bouček uvedl, že žena, narozená v roce 1945, měla závažná střelná poranění hlavy, ale byla při vědomí. „Byla převezena na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni. U 77letého muže byl na místě konstatován exitus,“ uvedl.
K tragédii došlo v ulici, kde žije starosta
Jen pár domů od místa, kde k incidentu došlo, bydlí starosta Černic Vladislav Sloup (Hnutí Občas). „Je to obrovská tragédie. Jsme z toho v šoku, protože celé Černice jsou poměrně klidná oblast i tato ulice, ve které já osobně bydlím,“ popsal pro CNN Prima NEWS.
Incident zaskočil i další místní. „Byli to normální lidé, bývalí podnikatelé. Vím, že paní měla nějaké psychické problémy a pán problémy s nohami,“ popsala pro CNN Prima NEWS jedna z obyvatelek Černic a doplnila, že pár dříve s manželem navštěvovali.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kriminalisté zadrželi Boha šaška, vůdce sekty z Plas. Měl vyhrožovat soudcům a policistům