CNN Prima News Zbyněk Zykmund

Zbyněk Zykmund

Nejnovější příspěvky autora

Den s Babišem a Pavlem. Nejdřív vzájemný střet, pak si kandidáti vyslechli potlesk i pískot
Prezidentské volby

Den s Babišem a Pavlem. Nejdřív vzájemný střet, pak si kandidáti vyslechli potlesk i pískot

Druhé kolo prezidentské volby se uskuteční již 27. a 28. ledna. CNN Prima NEWS tak pečlivě sleduje každý krok obou kandidátů na novou hlavu státu. Armádní generál ve výslužbě Petr Pavel ve čtvrtek vyrazil do Ostravy, kde ho přivítaly davy podporovatelů. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zase odcestoval do Benešova. Expremiérova návštěva tohoto města vyvolala velké vášně.

Další příspěvky autora

Babiš v slzách, odhodlaný syn i zájem občanů. Jak šel čas s procesem v kauze Čapí hnízdo

Takřka čtyři měsíce včetně přestávek trvalo, než došel proces v kauze Čapí hnízdo ke svému konci. Pražský městský soud v pondělí 9. prosince nepravomocně osvobodil bývalého premiéra a prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) i jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Během celého procesu nechyběl značný zájem veřejnosti ani silné emoce zúčastněných. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila souhrn toho nejdůležitějšího.

Politická kauza? Nemusíte to opakovat, sepsul Babiše soudce. Rozsudek se očekává brzy

Kauza Čapí hnízdo míří do finále. Expremiér Andrej Babiš ve středu u soudu znovu zdůraznil, že je nevinný a trestní stíhání považuje za účelové a politické. Soudce dokonce Babiše vyzval, aby neopakoval informace, které už v jednací síni zazněly. Líčení je přerušeno a bude pokračovat ve čtvrtek, kdy zazní závěreční řeči. Předpokládá se, že by rozsudek v ostře sledovaném případu mohl padnout koncem tohoto týdne.