reklama

Policie zachránila týrané čtyřměsíční štěně, které mladý muž kopal a tloukl

Video, které se v neděli začalo šířit na internetu, nadzvedlo ze židle nejednoho milovníka zvířat. Sousedé natočili mladíka, který surově zacházel se štěnětem. Házel s ním o zem, kopal ho a tloukl. Týrané čtyřměsíční štěně bylo v noci na pondělí zachráněno, pražští policisté ho převezli do bezpečí. Případem se zabývá i Státní veterinární správa.

reklama

„Začal psa bít, tloukl ho silněji a silněji. Vše jsem natočila na telefon a přítel běžel dolů a snažil se mladíka zastavit. Místo toho ale muž přišel s kamarádem za námi a vyhrožoval, že jsme cizinci a nic neuděláme, policie prý nepřijede,“ popsala útočníka sousedka a autorka videa.

Policie přijela, v bytě ale už nikdo nebyl. Poté, co se video začalo bleskově šířit po sociálních sítích, muž, který psa bil, si podle sousedů smazal profil a odjel pryč.

Štěně už je v bezpečí

Redakce CNN Prima NEWS v pondělí oslovila ženu, která tvrdila, že štěně patřilo jí. „Nechala jsem ho u bývalého přítele a stalo se to, co se stalo,“ řekla. Když pak viděla, jak se mladík ke štěněti chová, chtěla ho hned zpátky. „Byla jsem v šoku a vůbec jsem nevěděla, co mám dělat. Snažila jsem se dohledat, kde pes žije, ale nikde jsem ho nemohla najít,“ popsala žena. Nakonec si s expartnerem dala noční schůzku na čerpací stanici, kde zavolala na tísňovou linku.

Policie je následně odvezla na výslech. „Opakovaně jsem se ho ptala, proč to udělal a on odpověděl, že neví,“ sdělila mladíkova bývalá přítelkyně. Policistům se štěně podařilo najít, odvezli ho na veterinární kliniku a poté do útulku. Tam zůstane, dokud policisté nezjistí, kdo je jeho pravý majitel.

Veterináři u štěněte našli několik zranění. „Štěňátko přišlo ve špatném stavu, musí přibrat. V očích na bělmu má prasklé žilky, tedy krevní výrony, což mohlo způsobit přiškrcení nebo hození o zem. Jinak jsme zjistili starší zlomeninu žebra, která už je ale zhojená, a určitou vadu nebo zlomeninu čéšky,“ řekl CNN Prima NEWS veterinář Zbyněk Ryiak.

Prozatím zůstane pes v útulku

O záchraně štěněte informoval na Facebooku také europoslanec Jiří Pospíšil, který se kauzou zabýval od začátku. „Přátelé, mám pro vás dobrou zprávu. V nedělní kauze týraného štěňátka došlo k posunu! Policie a Státní veterinární správa v pondělí v noci zasáhli a týrané čtyřměsíční štěně odebrali!“ napsal Pospíšil.

Přátelé, mám pro vás dobrou zprávu.🙂 Ve včerejší kauze týraného štěňátka došlo k posunu! Policie ČR a Státní veterinární...

Posted by Jiří Pospíšil on Monday, December 21, 2020

Příběh se ho prý dotkl osobně, proto prý v pondělí večer podá trestní oznámení. „Udělám vše proto, aby takovéto týrání bylo trestáno v maximální možné míře,“ napsal Pospíšil na Facebooku. Právě on údajně apeloval na veterinární správu, aby psa ihned odebrali majiteli.

„Jsem hluboce otřesený z míry agresivity a bezcitnosti s jakou majitel štěně ve videu bije. A rovněž mne velmi rozzlobilo, že štěně neodebrali v okamžiku nahlášení týrání. Apeloval jsem na rychlé jednání policie i veterinární správy a žádal o zajištění bezpečí pro štěně. Doufám, že obě instituce pro to udělají maximum,“ napsal v neděli odpoledne Pospíšil. Mnozí lidé mu poděkovali za jednání a apelovali na něj, aby případ nenechal vyšumět.

Přeji všem hezkou adventní neděli, bohužel ne všichni ji můžou prožít v bezpečí a pokoji. 😔 Většinu dnešního dne trávím...

Posted by Jiří Pospíšil on Sunday, December 20, 2020

Europoslanec v pondělí na Facebook doplnil, že shání další svědky celého incidentu. „Jak vidíte na fotografiích, pejsek byl kromě všeho ostatního při včerejším příjmu i ve velmi špatném výživovém stavu. My právě teď dokončujeme trestní oznámení. Prosím vás, můžete-li v dané kauze poskytnout další informace, nenechávejte si je pro sebe a obraťte se s nimi buď přímo na mě, nebo na policisty v Čakovicích, kteří mají případ na starosti,“ vyzval Pospíšil.

SHÁNÍME SVĚDKY! Jak vidíte na fotografiích, pejsek byl kromě všeho ostatního při včerejším příjmu i ve velmi špatném...

Posted by Jiří Pospíšil on Monday, December 21, 2020

Tagy:
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec hlásí ženská štafeta
OH 2021

Živě
ON-LINE: Druhý den olympiády. Krejčíková slaví postup, konec hlásí ženská štafeta

Druhý den olympijských her v Tokiu byl ve znamení prvních klání. Nejvíce medailí vybojovala Čína, na kontě má hned tři zlatí. Úspěchy slavila česká výprava skrze postupy do dalších kol, úvodní zápasy dopadly dobře pro české tenistky Barboru Krejčíkovou a Markétu Vondroušovou. Soupeře pokořil také stolní tenista Lubomír Jančařík, postup slavily také veslařské posádky.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

Kokain maskovaný jako dort. Za speciální zákusek hrozí páru 20 let vězení

Díky oznámení od anonyma agenti z Úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) v americkém státě Maine zadrželi muže a ženu, kteří ve voze převáželi čtyři kila kokainu a hotovost, pravděpodobně z nelegální činnosti. Část kokainu však byla neobvykle zabalená. Zhruba kilový blok byl upraven tak, aby vypadal jako dort. Páru nyní hrozí až 20letý pobyt za mřížemi.

Proti zdravotnické diktatuře. Ve Francii protestovalo 160 tisíc lidí, zasahovala policie

Ve městech napříč Francií se v sobotu konaly desítky demonstrací proti opatřením zaváděným v boji proti koronaviru v situaci, kdy nových infekcí každým dnem přibývá. Zapojilo se do nich přes 160 000 lidí, z toho 11 000 v Paříži, uvedlo ministerstvo vnitra. Původně se odhadovala celková účast kolem 110 000 osob. V metropoli a v Lyonu se demonstranti střetli s policií, která použila slzný plyn, uvedla televizní stanice BFM.

Být lesbickou černoškou, nestalo by se to. Propuštění muži vyhráli spor o diskriminaci

Neobvyklý případ diskriminace na základě pohlaví řešil anglický soud. Pracovníci reklamní agentury J. Walter Thompson (JWT), Chas Bayfield a Dave Jenner byli spolu s dalšími třemi kolegy propuštěni, protože jsou muži. Kreativní ředitelka společnosti Jo Wallaceová totiž slíbila, že vymaže zakořeněnou pověst agentury, která je plná „bílých, britských, heterosexuálních mužů“. Následný spor s firmou u soudu dva propuštění zaměstnanci vyhráli.

Tady se neočkujeme, lepší je slivovice, chlubí se v pohraniční vsi na Bruntálsku

Slušně řečeno, je to zapadákov. Neslušně, je to díra na samé výspě republiky, ale také ve Slezských Pavlovicích v okrese Bruntál mají názor na vakcínu proti COVID-19. „S tím běžte do pr**le, tady lidi očkování odmítají,“ nebere si servítky první občan, kterého oslovíme, pětatřicetiletý Radek Dojčar. Na covid prý platí hlavně slivovice, vakcínu odmítají i početní místní Romové.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama