reklama

Policisté ukončili prohledávání domu, kde žila Jana Paurová. Jaké mají nové stopy?

Kriminalisté ukončili rozsáhlé prohledávání rodinného domu ve Slavětíně na Lounsku, kde žila pohřešovaná Jana Paurová. Ta před sedmi lety záhadně zmizela a od té doby nikdo neví, kde je.

reklama

Několik dnů se z domu ozývaly zvuky vrtání a řezání. Kriminalisté prozkoumali samotný domek i dvůr včetně zahrady. Využívali také georadar. Podle našich informací dokonce prohrabovali i zásobu uhlí a vytrhali také sádrokartonové stěny. „Na místě zajistili několik předmětů a stop, přičemž tyto budou předmětem dalšího zkoumání,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík.

K tématu

Otázkou samozřejmě je, nakolik tyto stopy budou pro další vyšetřování cenné a zdali přinesou odpovědi, co se vlastně Janě Paurové před sedmi lety stalo. Každopádně tým Tempus, zabývající se nevyřešenými případy, prý v pátrání dál pokračuje. „Prověřování nově získaných informací bude probíhat nadále na jiných místech,“ upřesnil Moravčík.

Kde budou policisté dále pátrat, nechtěli ze strategických důvodů upřesnit. Není tak vyloučené, že se do okolí Slavětína kriminalisté opět vrátí. Jak celá akce probíhala, jsme se chtěli zeptat manžela pohřešované. Pavel Paur jí totiž přihlížel. Na klepání ani zvonění ale nikdo z domu nereagoval.

Jeden ze synů se měl podříct

Muž pracuje pro městský úřad. Několik dní tedy kvůli policejní razii nemohl být v práci. „Policie si ho vyžádala, nezadržela ho, takže já se k němu chovám úplně normálně, tak jako ke každému druhému občanovi naší obce,“ informoval starosta Jaroslav Jandl.

K tématu

Jak už bylo řečeno, policisté zatím nikoho nezadrželi. Zřejmě tedy stále nemají dostatek důkazů, které by ukázaly na určitou osobu. Hlavním podezřelým byl ale od začátku právě manžel pohřešované ženy. Nahrávaly tomu i okolnosti. Jen pár dnů po jejím zmizení měl totiž vypovídat kvůli tomu, že ji měl týrat. Paur ale jakýkoliv podíl na zmizení své ženy vždy odmítal.

Kriminalisté dům Paurových prohledali už několikrát. Na počátek pátrání, kdy se Jana Paurová před sedmi lety ztratila, zavzpomínal pro iRozhlas jeden z kriminalistů. „Tehdy v únoru 2013 hodně mrzlo. Když jsme prohledávali dům a okolí, nenašli jsme žádné stopy, že by tam někdo něco zakopal nebo zalil betonem. To by ani v tom mrazu nešlo. Prohledávali jsme i přilehlý hřbitov, ale ani tam jsme nenašli známky, že by někdo třeba odsouval náhrobní desky. Prohlíželi jsme hřebíky v podlaze domu, nikde nic, žádné stopy, že by ji někdo otevíral,“ uvedl pro web.

Co tedy policisty vedlo k tomu, aby se do domu po několika letech znovu vrátili, není zatím jasné. Oni sami to odmítají komentovat. Jedinou nápovědou mohou být slova sousedky, které jsme vám přinesli minulý týden. „Volala mně holka, že kluk byl na výslechu a že se měl asi podříct, že něco by měl mít táta s tím starším synem,“ uvedla už v minulém týdnu jedna ze svědkyň.

Tagy: pátrání Policie kriminalisté Jana Paurová

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí

Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí

Pokud se kandidáti na amerického prezidenta zaměřují v kampani na některý ze států nejvíc, bývá to tradičně Florida. A nejinak tomu je i letos. Oba kandidáti utratili za kampaň na Floridě nejvíc peněz, oba k floridským voličům nejčastěji promlouvají a odkazují na ně ve svých projevech. A nejen to, současný prezident Donald Trump se na Floridu loni dokonce i přestěhoval a v sobotu tam předčasně odvolil. Čím to je, že politici napínají tolik svého úsilí právě k Floridě?

reklama
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
Fantastické Giro v podání Černého. Takto na Grand Tour „řádil“ naposledy Kreuziger
reklama
reklama
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
ČEZ prodal domy v Hluboké nad Vltavou firmě na zpracování kovů. Ta na nich trží dvakrát víc
NKÚ: MMR má v uzávěrce chyby za pět miliard. Nejsou to vážné nedostatky, reaguje resort
Další články
reklama
reklama