reklama

Policisté ukončili prohledávání domu, kde žila Jana Paurová. Jaké mají nové stopy?

Kriminalisté ukončili rozsáhlé prohledávání rodinného domu ve Slavětíně na Lounsku, kde žila pohřešovaná Jana Paurová. Ta před sedmi lety záhadně zmizela a od té doby nikdo neví, kde je.

reklama

Několik dnů se z domu ozývaly zvuky vrtání a řezání. Kriminalisté prozkoumali samotný domek i dvůr včetně zahrady. Využívali také georadar. Podle našich informací dokonce prohrabovali i zásobu uhlí a vytrhali také sádrokartonové stěny. „Na místě zajistili několik předmětů a stop, přičemž tyto budou předmětem dalšího zkoumání,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Otázkou samozřejmě je, nakolik tyto stopy budou pro další vyšetřování cenné a zdali přinesou odpovědi, co se vlastně Janě Paurové před sedmi lety stalo. Každopádně tým Tempus, zabývající se nevyřešenými případy, prý v pátrání dál pokračuje. „Prověřování nově získaných informací bude probíhat nadále na jiných místech,“ upřesnil Moravčík.

Kde budou policisté dále pátrat, nechtěli ze strategických důvodů upřesnit. Není tak vyloučené, že se do okolí Slavětína kriminalisté opět vrátí. Jak celá akce probíhala, jsme se chtěli zeptat manžela pohřešované. Pavel Paur jí totiž přihlížel. Na klepání ani zvonění ale nikdo z domu nereagoval.

Jeden ze synů se měl podříct

Muž pracuje pro městský úřad. Několik dní tedy kvůli policejní razii nemohl být v práci. „Policie si ho vyžádala, nezadržela ho, takže já se k němu chovám úplně normálně, tak jako ke každému druhému občanovi naší obce,“ informoval starosta Jaroslav Jandl.

Jak už bylo řečeno, policisté zatím nikoho nezadrželi. Zřejmě tedy stále nemají dostatek důkazů, které by ukázaly na určitou osobu. Hlavním podezřelým byl ale od začátku právě manžel pohřešované ženy. Nahrávaly tomu i okolnosti. Jen pár dnů po jejím zmizení měl totiž vypovídat kvůli tomu, že ji měl týrat. Paur ale jakýkoliv podíl na zmizení své ženy vždy odmítal.

Kriminalisté dům Paurových prohledali už několikrát. Na počátek pátrání, kdy se Jana Paurová před sedmi lety ztratila, zavzpomínal pro iRozhlas jeden z kriminalistů. „Tehdy v únoru 2013 hodně mrzlo. Když jsme prohledávali dům a okolí, nenašli jsme žádné stopy, že by tam někdo něco zakopal nebo zalil betonem. To by ani v tom mrazu nešlo. Prohledávali jsme i přilehlý hřbitov, ale ani tam jsme nenašli známky, že by někdo třeba odsouval náhrobní desky. Prohlíželi jsme hřebíky v podlaze domu, nikde nic, žádné stopy, že by ji někdo otevíral,“ uvedl pro web.

Co tedy policisty vedlo k tomu, aby se do domu po několika letech znovu vrátili, není zatím jasné. Oni sami to odmítají komentovat. Jedinou nápovědou mohou být slova sousedky, které jsme vám přinesli minulý týden. „Volala mně holka, že kluk byl na výslechu a že se měl asi podříct, že něco by měl mít táta s tím starším synem,“ uvedla už v minulém týdnu jedna ze svědkyň.

Tagy:
pátrání Policie kriminalisté Jana Paurová

Hlavní zprávy

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem
Miloš Zeman

Jsi můj štít a meč. Ovčáček se pustil do Senátu i koalic, Zemana spojuje s Churchillem

 • Aktualizováno
 • Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na Twitteru ohradil proti kritice, která se na Hrad snesla kvůli návštěvě šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u Miloše Zemana. Podle něj je v „médiích a mezi politiky takový řev“ kvůli tomu, že se začala hroutit „pracně budovaná lež o nemohoucím panu prezidentovi“. Ovčáček zpochybnil i slova šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) o tom, že případná aktivace článku 66 Ústavy by byla k ochraně prezidenta jakožto instituce i osoby.

  Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

  Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

  Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

  Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

  Den před koncem lákala Bohemia Energy zákazníky. O peníze nepřijdete, vzkazuje lidem

  Skupina Bohemia Energy se ohradila proti zprávám o svém krachu. Všem svým závazkům prý dostojí a lidé o své peníze nepřijdou, vzkazuje společnost veřejnosti. „Ke krachu ani insolvenci v žádném případě nedochází,“ uvedla tisková mluvčí energetické skupiny Hana Novotná. Na přechodu odběratelů k dodavateli poslední instance to podle Energetického regulačního úřadu nic nemění.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

  Aktualizováno

  Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

  reklama