reklama

Policisté ukončili prohledávání domu, kde žila Jana Paurová. Jaké mají nové stopy?

Kriminalisté ukončili rozsáhlé prohledávání rodinného domu ve Slavětíně na Lounsku, kde žila pohřešovaná Jana Paurová. Ta před sedmi lety záhadně zmizela a od té doby nikdo neví, kde je.

reklama

Několik dnů se z domu ozývaly zvuky vrtání a řezání. Kriminalisté prozkoumali samotný domek i dvůr včetně zahrady. Využívali také georadar. Podle našich informací dokonce prohrabovali i zásobu uhlí a vytrhali také sádrokartonové stěny. „Na místě zajistili několik předmětů a stop, přičemž tyto budou předmětem dalšího zkoumání,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík.

K tématu

Otázkou samozřejmě je, nakolik tyto stopy budou pro další vyšetřování cenné a zdali přinesou odpovědi, co se vlastně Janě Paurové před sedmi lety stalo. Každopádně tým Tempus, zabývající se nevyřešenými případy, prý v pátrání dál pokračuje. „Prověřování nově získaných informací bude probíhat nadále na jiných místech,“ upřesnil Moravčík.

Kde budou policisté dále pátrat, nechtěli ze strategických důvodů upřesnit. Není tak vyloučené, že se do okolí Slavětína kriminalisté opět vrátí. Jak celá akce probíhala, jsme se chtěli zeptat manžela pohřešované. Pavel Paur jí totiž přihlížel. Na klepání ani zvonění ale nikdo z domu nereagoval.

Jeden ze synů se měl podříct

Muž pracuje pro městský úřad. Několik dní tedy kvůli policejní razii nemohl být v práci. „Policie si ho vyžádala, nezadržela ho, takže já se k němu chovám úplně normálně, tak jako ke každému druhému občanovi naší obce,“ informoval starosta Jaroslav Jandl.

K tématu

Jak už bylo řečeno, policisté zatím nikoho nezadrželi. Zřejmě tedy stále nemají dostatek důkazů, které by ukázaly na určitou osobu. Hlavním podezřelým byl ale od začátku právě manžel pohřešované ženy. Nahrávaly tomu i okolnosti. Jen pár dnů po jejím zmizení měl totiž vypovídat kvůli tomu, že ji měl týrat. Paur ale jakýkoliv podíl na zmizení své ženy vždy odmítal.

Kriminalisté dům Paurových prohledali už několikrát. Na počátek pátrání, kdy se Jana Paurová před sedmi lety ztratila, zavzpomínal pro iRozhlas jeden z kriminalistů. „Tehdy v únoru 2013 hodně mrzlo. Když jsme prohledávali dům a okolí, nenašli jsme žádné stopy, že by tam někdo něco zakopal nebo zalil betonem. To by ani v tom mrazu nešlo. Prohledávali jsme i přilehlý hřbitov, ale ani tam jsme nenašli známky, že by někdo třeba odsouval náhrobní desky. Prohlíželi jsme hřebíky v podlaze domu, nikde nic, žádné stopy, že by ji někdo otevíral,“ uvedl pro web.

Co tedy policisty vedlo k tomu, aby se do domu po několika letech znovu vrátili, není zatím jasné. Oni sami to odmítají komentovat. Jedinou nápovědou mohou být slova sousedky, které jsme vám přinesli minulý týden. „Volala mně holka, že kluk byl na výslechu a že se měl asi podříct, že něco by měl mít táta s tím starším synem,“ uvedla už v minulém týdnu jedna ze svědkyň.

Tagy: pátrání Policie kriminalisté Jana Paurová

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama