Policisté ukončili prohledávání domu, kde žila Jana Paurová. Jaké mají nové stopy?

Kriminalisté ukončili rozsáhlé prohledávání rodinného domu ve Slavětíně na Lounsku, kde žila pohřešovaná Jana Paurová. Ta před sedmi lety záhadně zmizela a od té doby nikdo neví, kde je.

Několik dnů se z domu ozývaly zvuky vrtání a řezání. Kriminalisté prozkoumali samotný domek i dvůr včetně zahrady. Využívali také georadar. Podle našich informací dokonce prohrabovali i zásobu uhlí a vytrhali také sádrokartonové stěny. „Na místě zajistili několik předmětů a stop, přičemž tyto budou předmětem dalšího zkoumání,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Otázkou samozřejmě je, nakolik tyto stopy budou pro další vyšetřování cenné a zdali přinesou odpovědi, co se vlastně Janě Paurové před sedmi lety stalo. Každopádně tým Tempus, zabývající se nevyřešenými případy, prý v pátrání dál pokračuje. „Prověřování nově získaných informací bude probíhat nadále na jiných místech,“ upřesnil Moravčík.

Kde budou policisté dále pátrat, nechtěli ze strategických důvodů upřesnit. Není tak vyloučené, že se do okolí Slavětína kriminalisté opět vrátí. Jak celá akce probíhala, jsme se chtěli zeptat manžela pohřešované. Pavel Paur jí totiž přihlížel. Na klepání ani zvonění ale nikdo z domu nereagoval.

Jeden ze synů se měl podříct

Muž pracuje pro městský úřad. Několik dní tedy kvůli policejní razii nemohl být v práci. „Policie si ho vyžádala, nezadržela ho, takže já se k němu chovám úplně normálně, tak jako ke každému druhému občanovi naší obce,“ informoval starosta Jaroslav Jandl.

Jak už bylo řečeno, policisté zatím nikoho nezadrželi. Zřejmě tedy stále nemají dostatek důkazů, které by ukázaly na určitou osobu. Hlavním podezřelým byl ale od začátku právě manžel pohřešované ženy. Nahrávaly tomu i okolnosti. Jen pár dnů po jejím zmizení měl totiž vypovídat kvůli tomu, že ji měl týrat. Paur ale jakýkoliv podíl na zmizení své ženy vždy odmítal.

Kriminalisté dům Paurových prohledali už několikrát. Na počátek pátrání, kdy se Jana Paurová před sedmi lety ztratila, zavzpomínal pro iRozhlas jeden z kriminalistů. „Tehdy v únoru 2013 hodně mrzlo. Když jsme prohledávali dům a okolí, nenašli jsme žádné stopy, že by tam někdo něco zakopal nebo zalil betonem. To by ani v tom mrazu nešlo. Prohledávali jsme i přilehlý hřbitov, ale ani tam jsme nenašli známky, že by někdo třeba odsouval náhrobní desky. Prohlíželi jsme hřebíky v podlaze domu, nikde nic, žádné stopy, že by ji někdo otevíral,“ uvedl pro web.

Co tedy policisty vedlo k tomu, aby se do domu po několika letech znovu vrátili, není zatím jasné. Oni sami to odmítají komentovat. Jedinou nápovědou mohou být slova sousedky, které jsme vám přinesli minulý týden. „Volala mně holka, že kluk byl na výslechu a že se měl asi podříct, že něco by měl mít táta s tím starším synem,“ uvedla už v minulém týdnu jedna ze svědkyň.

Tagy:
dům CNN Prima NEWS pátrání Policie kriminalisté Jana Paurová Slavětín okres Louny