reklama

Polovina z prověřovaných stánků se zmrzlinou nevyhovuje hygienickým požadavkům

Během letních prázdnin se hygienici zaměřují na dodržování hygienických požadavků ve stáncích. Reportérka CNN Prima NEWS Jana Schillerová se i s odborníky vydala zkontrolovat zmrzliny. Polovina z prověřovaných stánků nevyhovovala hygienickým požadavkům.

reklama

Podle mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dany Šalamunové je nejčastějším problémem zmrzlinářů nedodržování provozní a osobní hygieny.

„U točených zmrzlin je největší slabinou údržba zmrzlinového stroje, který bývá nedostatečně čištěn a potom může dojít i ke kontaminaci zmrzliny,“ říká Šalamunová. Hygienici při každé kontrole odebírají vzorky. Ty se následně posílají do laboratoře, kde se zjistí, jak je na tom zmrzlinový stroj a jestli je prodávaný produkt nezávadný.

U kopečkové zmrzliny bývá často problémem znečištění kleštiček, kterými se zmrzlina nabírá. Od května provedli hygienici kolem 300 kontrol a zhruba polovina stánků nesplnila hygienické požadavky.

Tagy:
léto zmrzlina hygiena KHS Středočeského kraje stánky zmrzlinové stánky hygienická kontrola KHS

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama