reklama

Polovina z prověřovaných stánků se zmrzlinou nevyhovuje hygienickým požadavkům

Během letních prázdnin se hygienici zaměřují na dodržování hygienických požadavků ve stáncích. Reportérka CNN Prima NEWS Jana Schillerová se i s odborníky vydala zkontrolovat zmrzliny. Polovina z prověřovaných stánků nevyhovovala hygienickým požadavkům.

reklama

Podle mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dany Šalamunové je nejčastějším problémem zmrzlinářů nedodržování provozní a osobní hygieny.

K tématu

„U točených zmrzlin je největší slabinou údržba zmrzlinového stroje, který bývá nedostatečně čištěn a potom může dojít i ke kontaminaci zmrzliny,“ říká Šalamunová. Hygienici při každé kontrole odebírají vzorky. Ty se následně posílají do laboratoře, kde se zjistí, jak je na tom zmrzlinový stroj a jestli je prodávaný produkt nezávadný.

U kopečkové zmrzliny bývá často problémem znečištění kleštiček, kterými se zmrzlina nabírá. Od května provedli hygienici kolem 300 kontrol a zhruba polovina stánků nesplnila hygienické požadavky.

Tagy: léto zmrzlina hygiena KHS Středočeského kraje stánky zmrzlinové stánky hygienická kontrola KHS

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

Koronavirus

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Mezi Čechy roste strach z pandemie koronaviru. Uvádí to společný projekt výzkumných agentur s názvem National Pandemic Alarm. Vyplývá z něj, že nadpoloviční většina Čechů se na vývoj pandemie dívá pesimisticky. Češi se navíc nepříliš kladně vyjadřují směrem k očkování proti nemoci COVID-19. Do výzkumu se kromě Čechů zapojili i Slováci, Poláci, Maďaři a Bulhaři.

reklama
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama