reklama
CNN Prima News poslanecký mandát

poslanecký mandát

Výpis příspěvků ke štítku „poslanecký mandát“

Sněmovna schválila nový způsob přepočtu volebních hlasů. Zvýhodní úspěšnější strany

Poslanecká sněmovna schválila nový způsob přepočtu voličských hlasů na poslanecké mandáty, který mírně zvýhodňuje úspěšnější strany. Poslanecké mandáty budou přidělovány automaticky podle výsledků, poslanci nepřijali návrh, aby část křesel po volbách obsazovaly strany. Dále rozhodli, že dvoučlenné volební koalice budou potřebovat ke vstupu do Sněmovny aspoň osm procent hlasů, vícečetné koalice 11 procent. Změnu nyní posoudí Senát. Sněmovna s ním úpravy předem projednávala.

Sledujte ZÁZNAM: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil poslanecký mandát a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Miroslav Kalousek odchází ze Sněmovny, vzdal se poslaneckého mandátu

Aktualizováno

Zakladatel TOP 09, bývalý ministr financí a někdejší předseda lidovců Miroslav Kalousek končí po 22 letech ve Sněmovně. V úvodu úterní schůze se vzdal poslaneckého mandátu. Už dříve oznámil, že ve sněmovních volbách na podzim nebude kandidovat. „Dám si teď několik týdnů prázdniny,“ řekl Kalousek. Potom se rozhodne, co bude dělat dál.

Poslankyně měla koronavirus. Přesto šla na mši, do parlamentu a cestovala vlakem

Tvrdou kritiku ze strany své partaje, opozice i široké veřejnosti nyní schytává britská poslankyně Margaret Ferrierová. Členka Dolní sněmovny za Skotskou národní stranu (SNP) totiž podstoupila test na koronavirus, ale následně se místo do karantény odebrala na mši do kostela a poté dokonce na jednání parlamentu, kde vystoupila. A když jí přišel pozitivní výsledek testu, nasedla na vlak a jela přes celou zemi. Nyní čelí kritice a výzvám, aby se mandátu vzdala.

reklama