Poslední rozloučení s Urbánkovou bude veřejné. Dcera zesnulé zpěvačky prozradila termín

Termín posledního rozloučení s Naďou Urbánkovovou je již znám. Zatímco první obřad konaný na památku české zpěvačky, herečky, moderátorky a hvězdy divadla Semafor bude určen pouze pro rodinu a nejbližší, ten druhý – veřejný – se uskuteční 15. února, a to v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v areálu Strahovského kláštera. Na sociálních sítích to uvedla dcera Urbánkové Jana Fabiánová.

„Vážení přátelé, vzhledem k tomu, jak obrovská vlna lásky se zvedla, vnímám, že je potřeba udělat dvě rozloučení s mou milovanou maminkou,“ uvedla na Facebooku Jana Fabiánová.

Vážení přátelé, vzhledem k tomu, jak obrovská vlna lásky se zvedla, vnímám, že je potřeba udělat dvě rozloučení s mou...

Posted by Yanna Fabian on Wednesday, February 8, 2023

Následně prozradila podrobnosti: „První obřad bude pouze pro rodinu a nejbližší u nás doma v Želivě. Druhý smuteční vzpomínkový obřad, na který jste všichni srdečně zváni, se koná ve středu 15. února v 18 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v areálu Strahovského kláštera v Praze. Bazilika bude otevřena od 17 hodin. Mše svatá začíná v 18 hodin.“

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Rakovina, narušený lymfatický systém, covid. Zdraví Nadi Urbánkové utrpělo příliš mnoho ran

Urbánková zemřela v pátek na komplikace spojené s následky po rakovině prsu a prodělaným onemocněním COVID-19. Její dcera doplnila, že odešla ve spánku a bez bolesti.

O tom, že byla Urbánková hospitalizovaná v nemocnici s covidem, informovala Fabiánová na sociálních sítích na konci ledna. Tehdy uvedla, že je zpěvaččin stav velmi vážný. O několik dní později už psala, že se Urbánková cítí lépe a dokonce ji byla v nemocnici navštívit.

Zdravotní problémy sužovaly Urbánkovou delší dobu. V roce 2009, krátce před sedmdesátými narozeninami, jí při běžné kontrole lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Podstoupila operaci, přišla o obě ňadra a následně docházela na chemoterapie.

Zákeřnou chorobu tehdy dokázala překonat díky kvalitní lékařské péči, svým statečným bojem a především pozitivní energií. „Věřit, že všechno, co proti té mrše uděláte, bude úspěšné. To je nějaká moje vnitřní síla, kterou jsem – nevím od koho, tak říkám, že od pánaboha – dostala,“ svěřila se v rozhovoru pro časopis Téma.

Tagy: