Skromný pohřeb obětí z Čakovic: Tři bílé rakve, medvídek z květin a dojemné vzkazy

Příbuzní se v pondělí v krematoriu v Motole naposledy rozloučili s oběťmi tragédie, která se na konci listopadu odehrála u cyklostezky v Letňanech. Podle zjištění policie mělo jít o dvojnásobnou vraždu s následnou sebevraždou.

Smuteční obřad začal v pondělí ve 13:15 v Krematoriu Motol. Podle webu blesk.cz na něj dorazilo zhruba třicet lidí včetně nejbližší rodiny. „Mám vás ráda, s láskou maminka – babička,“ stálo na jednom ze smutečních věnců. „Budete nám chybět,“ psalo se na dalším.

Celý obřad se nesl ve znamení bílé barvy. Těla zesnulých byla uložena do bílých rakví, bílé byly i květiny v obřadní síni. Na dětské rakvi byl položený medvídek tvořený z bílých a zelených chryzantém, bílou barvu měly také květiny položené na obou dospělých rakvích a smuteční věnce.

Obřad trval několik desítek minut, promluvil během něj i smuteční řečník. Po skončení obřadu byl na lidech vidět velký smutek. Někteří měli slzy v očích, jiné museli příbuzní podpírat.

Tragická událost se odehrála 26. listopadu. U cyklostezky mezi Letňany a Čakovicemi byla nalezena tři těla. Šlo o muže a ženu a jejich dvouletého syna. „Podle prozatímních zjištění kriminalistů z oddělení vražd se jednalo o dvojnásobnou vraždu a následnou sebevraždu,“ uvedli policisté.

Tagy: