reklama
CNN Prima News potapěči

potapěči

Výpis příspěvků ke štítku „potapěči“

Žahavý postrach Chorvatska: Lidé natrefili na medúzy, které způsobují těžká zranění

16. června 2021 12:58

Potápěči v Jaderském moři objevili nebezpečnou medúzu s názvem talířovka svítivá, která může člověku způsobit velmi vážná zranění, která se jen těžko hojí. Úřady v Chorvatsku jsou proto na nohou a varovaly všechny turisty a potápěče v okolí jižní části poloostrova Istrie. Právě tam se nevyzpytatelný živočich objevil.

Policisté našli v Orlíku tělo potápěče, který se v neděli nevynořil

16. listopadu 2020 21:45
Aktualizováno

Policejní potápěči v úterý ve vodní nádrži Orlík na Písecku našli tělo 44letého muže z Příbramska, který v neděli nevyplaval z ponoru. Potápěl se ještě s jedním mužem, jemuž se však při vynořování ztratil. Ve zprávě na policejním webu o nálezu těla informovala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

V Polsku explodovala při zneškodňování bomba z druhé světové, Tallboy ležel pod vodou

14. října 2020 18:10

„Nikdo nebyl zraněn, protože všichni potápěči byli v bezpečné vzdálenosti od výbuchu,“ uvedl poručík Grzegorz Lewandowski, mluvčí 8. flotily pobřežní obrany, která likvidaci bomby z druhé světové války prováděla. Detonace nebyla původně v plánu jako forma zneškodnění. Tou bylo šetrnější, podzvukové spalování. Nálož ležela na dně Piastowského kanálu, který spojuje Baltské moře s řekou Odrou na hranicích Polska s Německem.

Potápěči našli u italských břehů vrak lodi ze 16. století. Má to potvrdit analýza

20. června 2020 17:24

Dva italští potápěči našli poblíž ligurského letoviska Portofino vrak lodi, kterou by podle historiků mohla být slavná obchodní galeona Santo Spirito, jež ztroskotala v roce 1579. Informovala o tom italská média. Pokud se hypotéza potvrdí, půjde o první vrak lodi ze 16. století, který byl kdy v Itálii objeven. Více v přiloženém videu deníku La Repubblica.

reklama