CNN Prima News potvrzené případy

potvrzené případy

Výpis příspěvků ke štítku „potvrzené případy“

Hygienici v Praze potvrdili šestý případ opičích neštovic. Cizinec je v domácí izolaci

1. června 2022 17:20

V Praze byl potvrzen šestý případ opičích neštovic. Informoval o tom mluvčí Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zbyněk Boublík. Osoba ve věku 34 let s občanstvím jedné ze zemí EU je podle něj po vyšetření na specializovaném oddělení nemocnice v domácí izolaci. První případ v ČR Státní zdravotní ústav (SZÚ) předběžně potvrdil před osmi dny. Odborníci tvrdí, že riziko šíření v populaci je nízké.

Další případy opičích neštovic v Česku. Nákazu už lékaři potvrdili pěti lidem

26. května 2022 12:50

Státní zdravotní ústav (SZÚ) potvrdil další tři případy opičích neštovic v ČR, celkem jich je pět. Dva nově potvrzené vzorky jsou od pacientů z Ústřední vojenské nemocnice, jeden k vyšetření poslala Bulovka. Informovala o tom mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Podle ní nyní nemá SZÚ informace o příjmu dalších vzorků k vyšetření. Podle vyjádření hygieniků všechny nakažené osoby žijí v Praze.

Nejvyšší nárůst od května. V pondělí laboratoře odhalily více než 1300 případů covidu

12. října 2021 08:42
Aktualizováno

V pondělí přibylo v Česku nejvíce případů COVID-19 za den od 11. května. Oproti předchozímu pondělí množství nových případů vzrostlo zhruba o dvě třetiny na 1 345. Zároveň stoupl i počet hospitalizovaných s covidem. V nemocnicích bylo v pondělí 373 lidí, což je nejvíce od začátku června. V těžkém stavu bylo 68 z nich.

Nárůst počtu nakažených osmý den v řadě. V pátek v Česku přibylo 209 nových případů

14. srpna 2021 08:54

V pátek přibylo v Česku 209 potvrzených případů covidu, o 38 více než před týdnem. V mezitýdenním srovnání roste počet nakažených osm dní v řadě. Také reprodukční číslo je už týden vyšší než jedna, aktuálně má hodnotu 1,1. V nemocnicích je s covidem 51 lidí, o 11 méně než na začátku týdne. V těžkém stavu je 14 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

3. srpna 2021 09:36

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

V sobotu přibylo přes 1300 nových případů covidu. Ministerstvo omylem hlásilo nulu

25. dubna 2021 08:52
Aktualizováno

Šíření epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje. Laboratorní testy v sobotu potvrdily 1302 případů nemoci COVID-19. Oproti pátku byl denní nárůst počtu nově nakažených poloviční a oproti minulé sobotě o zhruba 240 nižší. Víkendové denní přírůstky jsou ale obecně nižší, méně se totiž testuje. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví, které zveřejnilo upřesněná čísla za sobotu před 10:00. Předtím mluvčí ministerstva Jana Schillerová novinářům řekla, že v sobotu přibylo 1059 nakažených a ráno web ministerstva hlásil dokonce nulu. Spolu se zpomalováním šíření epidemie se snižuje i počet hospitalizovaných s covidem.