CNN Prima News alopecie

alopecie

Výpis příspěvků ke štítku „alopecie“

Lidé si myslí, že mám rakovinu. Barbara přišla kvůli alopecii o vlasy, obočí i řasy

19. února 2023 16:19

Dvaatřicetiletá Barbara z Říčan vypadá na první pohled jako ostatní maminky v jejím věku. Jenže pod parukou, turbanem nebo čepicí skrývá hlavu bez vlasů. Nemá řasy ani obočí. Přestože si mnoho lidí myslí, že trpí rakovinou, pravda je jiná. Alopecie není život ohrožující problém, ale dokáže člověka hodně potrápit. Už jen tím, že je to u řady pacientů definitivní.

Nemoc, která ničí sebevědomí. Alopecie je v rodině Marcely dědičná, s dcerou sní o vlasech

5. října 2022 15:59

O vlasech se mluví jako o koruně krásy, kterou si zejména ženy po celý život hýčkají. Marcela a její děti si jí však neužily, což způsobila nemoc zvaná alopecie. Při pohledu na holé hlavy a vypadané obočí se i v dnešní době mnozí podivují. Proto někteří z nemocných touží po parukách, které by jim pomohly k lepšímu přijetí ve společnosti. Stejné přání má i Marcela s dcerou Kateřinou.

Styděla jsem se a brečela. S alopecií jsem se smiřovala pět let, svěřila se Blanka

29. března 2022 02:25

Skandál na Oscarech, kdy herec Will Smith nafackoval moderátorovi Chrisi Rockovi, se odehrál kvůli onemocnění Smithovy manželky. Jada Pinkett Smithová trpí alopecií, které se též laicky přezdívá holohlavost. Nemocí trpí v Česku zhruba třetina žen. Redakce CNN Prima NEWS přináší rozhovor s Blankou Pelcovou, která se před dvěma lety svěřila, jak těžce se ženy se ztrátou nejen koruny krásy vyrovnávají.

Nejplešatějším národům světa vládnou Evropané. Jak jsou na tom Češi?

3. ledna 2022 09:06

Plešatí muži svůj vlasový hendikep občas v nadsázce vysvětlují tím, že jsou dalším vývojovým typem člověka v dlouhé evoluční řadě. Příroda prý reaguje na vynález čepic, a tak zařídila, že je porost na hlavě zbytečný. Kdo je nejmocnějším plešounem světa? Ve kterých zemích najdete největší podíl mužů bez husté kštice a jak si stojí Češi?

Prokletí v královské rodině. Postihne Harryho stejný osud jako jeho staršího bratra?

3. července 2021 21:52

V britské královské rodině není padání vlasů ojedinělou záležitostí. V devětatřiceti letech je téměř bez vlasů například princ William. Mnohé fanoušky však před pár dny překvapila fotografie o tři roky mladšího prince Harryho, na níž je vidět jeho začínající pleš. „Do 50 bude prakticky holohlavý,“ řekl webu Daily Mail přední kosmetický chirurg Asim Shahmalak. U Harryho se navíc podle lékaře padání vlasů výrazně zrychlilo v posledním roce.