reklama

Poučte svého šéfa. Schillerová se Skopečkem se hádali kvůli ekonomické vzdělanosti Fialy

Šéfka státní kasy Alena Schillerová (ANO) v nedělní Partii na CNN Prima NEWS začala ostřelovat nepřítomného šéfa ODS a lídra koalice Spolu Petra Fialu. Prohlásila o něm, že je ekonomicky nevzdělaný. Do ministryně financí se kvůli tomu pustil ekonomický expert ODS a poslanec Jan Skopeček.

reklama

Schillerová reagovala na kritiku Skopečka, který řekl, že vláda nemusela jít hned cestou snížení na nulovou DPH na elektřinu a plyn. Podle Skopečka by bylo lepší cestou zvýšení doplatků na bydlení nízkopříjmovým skupinám.

Šéfka státní kasy se do Skopečka obula s tím, že už mluví jako předseda ODS Petr Fiala. „Máte ekonomicky nevzdělaného šéfa. Tak jsem doufala, že jste ho jako ekonomický expert dovzdělal,“ prohlásila Schillerová. Fiala je univerzitní profesor, podílel se na založení oboru politologie.

Skopeček si to nenechal líbit. „Vy jste ministryně se vzděláním právníka. Byla jste několikrát usvědčena z ekonomické nekompetence,“ opáčil Schillerové poslanec ODS. Ministryně prohlásila, že ji klidně může urážet, že to vydrží. „Vy jste si s tím začala,“ podotkl Skopeček.

O chvíli později se do sebe politici pustili kvůli rozpočtu. Vláda Andreje Babiše (ANO) schválila rozpočet na příští rok se schodkem 376,6 miliardy korun. Koalice Spolu v čele s ODS chce návrh předělat a ušetřit 100 miliard korun. Skopeček Schillerové vyčetl, že se jedná o šílený rozpočet a že je „nejhorší ministryní od roku 1918“.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu
Koronavirus

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank
Gaming

Arnold Schwarzenegger v bizarní vánoční reklamě. Připomněl, že má doma opravdový tank

Terminátor, John Matrix či barbar Conan. Hollywoodský herec, kulturista a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger je známý především jako drsňák z akčních filmů. Hráče počítačových her ale překvapil i zmátl svou přítomností ve vánoční reklamě pro on-line titul World of Tanks. Spolupráci s vývojáři posléze vysvětlil na sociálních sítích – sám je prý velký fanda vojenské techniky. Připomněl, že doma má funkční tank, se kterým už v minulosti „pro radost“ přejížděl vraky aut či nábytek.

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama