reklama

Požár kolínské elektrárny způsobil škodu za desítky milionů korun

Pondělní požár elektrárny a teplárny v Kolíně způsobil škodu za desítky milionů korun. Hořet začalo po výbuchu na takzvané zauhlovací cestě, nikdo se však nezranil. Hasiči dostali požár kolem 16:15 pod kontrolu.

reklama

Výbuch nastal krátce před 11. hodinou. Zhruba za tři hodiny měli hasiči pod kontrolou požár střechy,. „K explozi došlo na zauhlovací cestě. Je poškozena budova, kde je zauhlování, dole jsou kotle,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Kolín těsně po vybuchu

Posted by Josef Plíva on Monday, December 28, 2020

Podle informací policie se nejprve vznítil a poté vybuchl uhelný prach. Plameny se pak šířily na střechu. Hasiči vyhlásili nejdříve druhý, následně třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Na pomoc si vyžádali vrtulník se speciálním vakem, který ale nakonec nemohl zasáhnout kvůli husté zástavbě v okolí. Na místo dorazil také automobil se speciálním kontejnerem a hasidly, který hasičům pomohl s likvidací hořícího uhlí.

Kolínská radnice pomocí městského rozhlasu vyzvala obyvatele městské částí Zálabí, aby ve svých bytech zavřeli okna a nevětrali.

Hasiči nemuseli evakuovat lidi z blízkého okolí. Dým z požáru byl však další hodiny velmi silný, což potvrdil reportér CNN Prima NEWS Matěj Rychlý. Nejbližší ulice kolem elektrárny byly zasaženy výrazně, dým snížil viditelnost podobně jako při mlze. Místní se chodí na požár dívat, pořizují fotografie a videa.

Veolia Energie Kolín se zabývá výrobou tepla a elektrické energie. Zásobuje většinu kolínských průmyslových podniků, městských budov, organizací, ale také velkou část z obyvatel. Zatím není jasné, jaký dopad bude mít výbuch na provoz a dodávky tepla.

K tématu

Tagy: nehoda elektrárna Kolín výbuch exploze požáry Kolínská elektrárna

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama