reklama

Požár kolínské elektrárny způsobil škodu za desítky milionů korun

Pondělní požár elektrárny a teplárny v Kolíně způsobil škodu za desítky milionů korun. Hořet začalo po výbuchu na takzvané zauhlovací cestě, nikdo se však nezranil. Hasiči dostali požár kolem 16:15 pod kontrolu.

reklama

Výbuch nastal krátce před 11. hodinou. Zhruba za tři hodiny měli hasiči pod kontrolou požár střechy,. „K explozi došlo na zauhlovací cestě. Je poškozena budova, kde je zauhlování, dole jsou kotle,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Kolín těsně po vybuchu

Posted by Josef Plíva on Monday, December 28, 2020

Podle informací policie se nejprve vznítil a poté vybuchl uhelný prach. Plameny se pak šířily na střechu. Hasiči vyhlásili nejdříve druhý, následně třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Na pomoc si vyžádali vrtulník se speciálním vakem, který ale nakonec nemohl zasáhnout kvůli husté zástavbě v okolí. Na místo dorazil také automobil se speciálním kontejnerem a hasidly, který hasičům pomohl s likvidací hořícího uhlí.

Kolínská radnice pomocí městského rozhlasu vyzvala obyvatele městské částí Zálabí, aby ve svých bytech zavřeli okna a nevětrali.

Hasiči nemuseli evakuovat lidi z blízkého okolí. Dým z požáru byl však další hodiny velmi silný, což potvrdil reportér CNN Prima NEWS Matěj Rychlý. Nejbližší ulice kolem elektrárny byly zasaženy výrazně, dým snížil viditelnost podobně jako při mlze. Místní se chodí na požár dívat, pořizují fotografie a videa.

Veolia Energie Kolín se zabývá výrobou tepla a elektrické energie. Zásobuje většinu kolínských průmyslových podniků, městských budov, organizací, ale také velkou část z obyvatel. Zatím není jasné, jaký dopad bude mít výbuch na provoz a dodávky tepla.

K tématu

Tagy: nehoda elektrárna Kolín výbuch exploze požáry Kolínská elektrárna

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Joe Biden

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Ihned poté, co byl bývalý policista Derek Chauvin uznán vinným z vraždy Afroameričana George Floyda, volal rodině zesnulého muže americký prezident Joe Biden. Spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mluvili s Floydovým bratrem Philonisem. Veřejné prohlášení plánují Biden a Harrisová později. Chauvin byl v úterý večer středoevropského času prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Krimi

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Policie ukončila vyšetřování střelby před domem vlivného podnikatele z Liberce. Jiří Vařil, který podle zasvěcených dlouhou dobu skrytě ovládal jednoho z největších autobusových dopravců v zemi, s největší pravděpodobností stane před soudem kvůli vydírání, poškození cizí věci a výtržnictví. A není to jediný jeho problém se zákonem. Už tři roky jeho jméno figuruje v policejním spisu rozsáhlé korupční kauzy ve veřejné dopravě.

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama