Časopis ZÁHADY ŽIVOTA: SETKÁNÍ V JINÝCH DIMENZÍCH

ROZHOVORY S DÍVKOU, KTERÁ ZEMŘELA

S jasnovidným režisérem Daliborem Stachem, který dvakrát zažil klinickou smrt a nabízí divákům své filmové tvorby zcela netradiční témata z oblasti posmrtného života, jsme vás seznámili už před rokem. Mezitím se mu však přihodilo něco neuvěřitelného. Něco, co si určitě nechceme nechávat pro sebe.

V červnu roku 2019 se Dalibor během natáčení dokumentu Vše o životě po životě 2 seznámil s Danielem Hrňou, mladým mužem, který v důsledku těžkého průběhu cukrovky oslepl. Jeho celkový zdravotní stav nebyl dobrý. Danielovi v minulosti selhávaly ledviny, což znamenalo, že musel třikrát týdně dojíždět na dialýzu. Transplantace ledvin byla jeho jedinou šancí na prodloužení života. Měl štěstí, našel se vhodný dárce. Zavolali mu během noci, aby se co nejrychleji dostavil do transplantačního centra. V průběhu náročné operace, k níž došlo v roce 2015 v Praze, Daniel prožil něco velmi zvláštního. O několik let později chtěl režisér Dalibor Stach natočit jeho osobní příběh na kameru, aby se Danielovo svědectví stalo součástí připravovaného dokumentu. Jenže člověk míní a život mění, říká se. Tady to nebylo jinak.

Proč Dalibora Stacha uchvátilo jeho vyprávění natolik, že v posledních měsících upřednostnil vydání a distribuci Danielovy knižní tvorby před tou vlastní? Vždyť během natáčecích dnů potkal mnoho zajímavých lidí. V čem byl Daniel Hrňa (†43), který v říjnu minulého roku bohužel zemřel, tak jedinečný? Danielův příběh měl, jak se ukázalo, úplně jiný osud. A právě teď, když se o něm dozvídáme, jsme všichni jeho nedílnou součástí.

Pane režisére, vzpomínáte si na první setkání s Danielem?

Byla to naprosto čistá krásná duše, kterou člověk nepotkává často. Já jsem přesvědčen, že jsme se potkat měli a setkání naplánovala sama Prozřetelnost. Možná mi to nebudete věřit, ale já věděl, že někoho takového potkám, jen jsem zatím přesně netušil koho a kde. Naše první schůzka byla ze začátku hodně úsměvná. Věděl jsem o Danielovi jen to, že astrálně cestuje. Přijeli jsme za ním s kamerou a požádali ho, aby nám začal vyprávět o svých vzpomínkách na klinickou smrt. Bylo to zvláštní natáčení, takové, z něhož mívají režiséři husí kůži. Náš »svědek« byl prvních pět minut »jako sešněrovaný« a skoro nic nám neřekl. Byl jsem trpělivý a dával mu čas, aby se jeho nervozita rozplynula, ale pak jsme uslyšeli nepříjemný zvuk sbíječky. Daniel bydlel v posledním patře panelákového bytu a dělníci se zrovna pustili do práce, aby opravili střechu. A protože taková zvuková kulisa je pro natáčení filmu neúnosná, domluvili jsme se, že přijedeme jindy. Začal jsem se s Danielem mimo kameru bavit. Konečně se uvolnil a s úlevou mi řekl: „To jsem rád, že jste nakonec opravdu filmaři. Manželka mi řekla, že jste možná tipaři na byty. A jak jsem slepý a ještě k tomu doma sám…“ Začal jsem se hurónsky smát. Došlo mi, proč byl na začátku našeho filmování tak zticha, chtěl mít jistotu, že neuslyší zvuk lepicí pásky… Napětí z něj spadlo a začal mi vyprávět. I když jsem měl toho dne ještě naplánované další natáčení, všechno jsem zrušil a zůstal tam s ním až do večera. Natolik mě zaujal.

• Vyprávějte…

Po náročné transplantaci ledvin, kdy byl ještě v umělém spánku, měl Daniel o několik dní později zástavu srdce. A tehdy zažil velice zvláštní stav, který bych já přirovnal k tomu, že »pomalu kráčel do Světla«. V té jemně žluté příjemné záři pak ucítil náraz, jako by se s někým srazil. Spatřil malou holku, která se právě zvedala ze země. Nechápal to, a tak se začal rozhlížet kolem, jenže ta dívka o něm věděla a volala za ním. „Koho hledáš? Já jsem přece tady!“ Oba si v té chvíli překvapeně uvědomili, že při mluvení nepoužívají ústa a hovoří spolu telepaticky. Pokračovali dál v debatě.

• Jak vypadala a co se o ní Daniel dozvěděl?

Bylo jí devět let, jmenovala se Alex. Měla špinavé blond vlasy, žluté tričko, modré kraťasy a v uších malé náušnice. Ptal se jí, odkud přišla. Vyprávěla mu, že žije na Floridě a právě spadla ze stromu. Hrála si na zahradě, ale strom byl mokrý a uklouzla jí ruka. Když dopadla, vstala, ale její tělo pořád zůstávalo ležet na zemi. Její mladší bratr všechno viděl a utíkal do domu za maminkou. Chtěla ho zastavit a běžet za ním, ale v ten okamžik se srazila s Danielem. Ani jeden nechápal, co se stalo. „Proč je všude takové ticho?“ ptala se ho. Snažil se dívce vysvětlit, že on je teď právě v Praze a podstupuje transplantaci ledvin. Kde leží Česká republika, nevěděla. Všiml si, že se ta zvláštní mlha kolem nich vytrácí, a když ji na to upozornil, neměla ani tušení, o čem mluví. Vždyť ona vidí oba celou tu dobu, kdy spolu hovoří, sedět v trávě na své zahradě!

• Neuvěřitelné. A jak to bylo dál?

Alex pak uviděla svou maminku, jak ji odváží sanitka, protože se psychicky zhroutila. Běžela za ní. Daniel zůstal stát opodál a spatřil zvláštní, světélkující bytost, z níž vyzařovalo krásné teplo. Telepaticky mu sdělila, je Alexiným průvodcem. Dozvěděl se, že tato bytost má teď Alex hlídat a všemu ji naučit. Poté průvodce poodstoupil a intenzivní příjemné teplo se najednou vytratilo. Teď Daniel spatřil to, co předtím nezaznamenal. Viděl dívčino bezvládné tělo ležet na zemi, v levém uchu měla zaschlou krev, kterou se mu nedařilo utřít. Když jeho ruka prošla jejím tělem, vyděsil se a od těla poodskočil. Byl v šoku. Alex sama sebe neviděla. Daniel nechápal, jak je to možné. Tajemná bytost mu telepaticky vysvětlila, že Alex už vidí jiné spektrum vibrací než on. Z toho, co se dělo, pochopil, že průvodce i nadále svým teplem blokuje energii jejího mrtvého těla, nechce, aby ho dívka spatřila. Ještě nebyla připravená. Bytost mu dále sdělila, že se Alex stane jeho průvodkyní a učitelkou, ale teď na to ještě není vhodný čas. Vše se pak rozmlžilo a Daniel se probudil na nemocničním lůžku.

• Vůbec jsem netušila, že člověk, který prožívá klinickou smrt, může potkat někoho, kdo ve stejném okamžiku přišel o život.

Stává se to. Danielův příběh je unikátní v tom, že mnohé z toho, co s dívkou později zažíval a co se od ní učil, sepsal do knihy Alex, setkání světů. Když na to pohlížím zpětně a s velkou pokorou, dochází mi, že už byli oba téměř na druhém břehu. Alex už po smrti byla, jemu ještě několik měsíců života zbývalo. Vrátili ho jen z jednoho důvodu, a tím bylo napsání této jedinečné knihy.

• Jak Daniel to, co právě prožil na operačním sále, přijal?

Když v nemocnici po mnoha dnech znovu nabyl vědomí, neměl ani tušení, co se s ním stalo. Přestože o svém nezapomenutelném prožitku před lékaři opatrně hovořil, nevěřili mu. Nikdo mu ani neřekl, že ho tři minuty resuscitovali. Po návratu z nemocnice se Daniel každý večer věnoval různým dechovým a relaxačním cvičením, která mu pomáhala navodit lucidní sny a umožňovala astrálně cestovat. Pak přišel další zlom. Dva roky po transplantaci Dan navštívil lékaře, který ho tenkrát operoval, a znovu se spolu bavili o jeho prožitku. Daniel byl hodně překvapený, když mu tentokrát dal jeho lékař za pravdu. Řekl mu, že si dal tu práci a všechno si ověřil přímo na Floridě. Zjistil, že v ten den, v němž Daniel bojoval o život, se skutečně zabila devítiletá dívka pádem ze stromu. Poprvé si důkladně přečetl lékařskou zprávu, v níž se psalo o jeho pooperační srdeční zástavě a následné resuscitaci. Byl v šoku, ale rád. Hodně se mu ulevilo, protože mu všechno, co prožíval při svém astrálním cestování, konečně začalo dávat smysl.

Chcete vidět, co při dalších setkáváních duše Alex slepému Danielovi ukázala? A proč se setkali? Celý rozhovor si přečtete v květnových Záhadách života, oblíbeném časopisu o mystériích, zdraví a duši.

Pro ty, kterým se nechce do stánku připomínáme, že si časopis za "stánkovou cenu" mohou včetně poštovného objednat na www.zahadyshop.cz nebo send.cz (na výběr roční předplatné, nebo jen jeden výtisk)

V aktuálním čísle také například najdete:

• Děsivý únos mimozemšťany: Manželé Hillovi přišli v létajícím korábu o tkáně a nehty!

• Energie kříže: Má ryze pozitivní účinek na člověka, nebo je to i jinak?

• Vaše příběhy: Jsou s námi! Kdo? Bytosti odjinud...

• Víte, jakou moc měla magická Ruka slávy? Oběšení zločinci sloužili i po smrti!

• Příběhy českého mága: Udal Jana Kefera gestapu Malostranský ďábel?

• Podzemní draci na Karlštejně: Stála za jeho vznikem Artušova legenda?

• Egyptská prokletí a záhadný Sabuův disk

• Ďábel sypal z úst hřebíky... Podivný případ s prvky mystiky a historické detektivky z Bilsonu

• Tip na výlet: Okuste šumavské Lurdy!

• Krvavý šperk: Florentský diamant nosil svým majitelům smrt

• Rady v době koronavirové: Víte, jak si posílit imunitu? Nejen rady ikony léčitelství Milana Calábka

• Dárek pro vás: Léčivá mandala psychotronika J. Schröttera

• Reflexní terapie: Podpořte plíce s M. Dubem

• Nejznámější relikvie Ježíše Krista: Kde najdete jeho roucho?

• Dávná moudrost: Mantra, něžná síla, která ohne i vesmír! Víte, jak je správně používat?

To vše a ještě mnoho dalšího najdete v květnovém čísle časopisu Záhady života.

Květnové číslo najdete na vašich stáncích od čtvrtka 30. dubna 2020!

Více info na www.facebook.com/zahadyzivota/ nebo www.zahadyzivota.cz.